Myślenice

Smyk Fest 2021: Na scenie w Myślenicach wystąpiła Sanah, Paula Roma i Krzysztof Zalewski

Smyk Fest 2021: Na scenie w Myślenicach wystąpiła Sanah, Paula Roma i Krzysztof Zalewski

W dniach 19-21 sierpnia w Myślenicach odbyła się kolejna edycja SMYK FESTU – charytatywnego festiwalu muzycznego im. Kacperka Chodurka, którego organizatorzy zbierają pieniądze na pomoc dla chorych dzieci z Małopolski

 

W tegorocznej edycji na scenie zaprezentowali się najpopularniejsi polscy artyści – w czwartek wystąpiła Sanah, w sobotę Paula Roma oraz Krzysztof Zalewski. Wydarzenie uświetniali ambasadorzy festiwalu, a wśród nich znaleźli się: Julia Kamińska, Konrad Pondo i Mateusz Janicki.

Organizatorzy wydarzenia pomyśleli również o tym by koncertami mógł cieszyć się każdy. Koncerty festiwalowe były tłumaczone na polski język migowy przez bardzo ekspresyjne tłumaczki z Fundacji Kultura bez Barier.

Piątkowy dzień festiwalowy skupiał się wokół tematyki zdrowia. W ramach prowadzonych akcji odbywały się akcja krwiodawstwa, bezpłatne badania mammografii, rejestracja w bazie dawców szpiku (DKMS). 

Trójce Smyków, dla których zbierane były pieniądze, można było pomóc na wiele sposobów – biorąc udział w koncertach, zbiórkach i aukcjach czy też przekazując datki wolontariuszom.

Jak co roku dużą atrakcją dla łasuchów stały się smakołyki przygotowane przez Sylwię Bałę – mistrzynię cukiernictwa i finalistkę programu The Backe of Cake.

„Kochani, na podsumowanie jeszcze nadejdzie czas. Mamy w sobie tyle emocji, że musimy wszystko uporządkować w głowie, a później policzyć kasę! Dziękujemy, za tak pozytywny odbiór naszego festiwalu, za to, że nie wiemy co bardziej nas boli - nogi czy ręce od ciężaru puszek”

– w mediach społecznościowych piszą organizatorzy.

Cały czas trwają też internetowe licytacje na platformie allegro z których dochód zostanie przeznaczony na rzecz smyków.

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej