Myślenice

Smyk Fest 2021: Takiej kwoty jeszcze nikomu nie udało się zebrać. Padł rekord

Smyk Fest 2021: Takiej kwoty jeszcze nikomu nie udało się zebrać. Padł rekord

Podczas koncertów w ramach Smyk Festu 2021 na rzecz Lilianki, Kacperka i Madzi, uczestnicy festiwalu zebrali rekordową kwotę przekraczającą 194 tys. zł

 

Podczas tegorocznej edycji Smyk Festu udało się zebrać 194 403,36 złotych. To ponad 4 razy więcej niż w ubiegłym roku, kiedy do puszek organizatorów trafiło ponad 47 tys. zł. Jak zapewnia Krystian Stopka; środki w całości zostaną przekazane na leczenie, rehabilitacje, zakup sprzętu medycznego i operację dla: Lilianki, Kacperka i Madzi, czyli głównych bohaterów tego wydarzenia.  

Na tegorocznej scenie festiwalowej wystąpiła Sanah, Paula Roma i Krzysztof Zalewski, ale to nie wszystko.

W pomoc włączali się też influenserzy znani m.in. z instagrama jak @milabyli, czyli Kamila Piwowarska, która nie tylko relacjonowała na bieżąco kulisy festiwalu, ale z pomocą swoich obserwatorów zebrała ponad 52 tys. zł.

Lokalnie do akcji czynnie włączyła się też Sylwia Bała – finalistka programu telewizyjnego "Bake of Ale Ciacho". W ciągu trzech dni spod jej rąk wyszło blisko pół tysiąca ciastek przygotowanych specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło też kół gospodyń wiejskich z Górnego Przedmieścia, Bysiny, Trzemeśni, Łęk i Buliny, które kwestowały sprzedając smakołyki, również w formie cegiełek.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu pracowało 58 wolontariuszy, którzy pracowali przy organizacji oraz podczas kwesty. Wydarzenie nakręcali Fundacja Akuratna i Stowarzyszenie Sportownia.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • mirek@ 27 sie 2021

  Co ciekawe takie smyki sie dalo zrobic, folklor sie dalo a dni myslenic już nie...

  14 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2021

  Nie narzekaj. Trzeba się Cieszyć z Tego co Jest. A impreza była Przednia. Dziękuję ?

  13 6 Odpowiedz
  • mirek@ 27 sie 2021

   To prawda, jedna z najlepszych imprez w myslenicach w ostatnich latach. Mnie tylko ciekawi dlaczego gmina nie moze zrobic dni myslenic a taki irganizator robi i sciaga topowe gwiazdy ?

   11 7 Odpowiedz

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...