Myślenice

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zwycięzcy wezmą udział w zawodach powiatowych

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zwycięzcy wezmą udział w zawodach powiatowych
Fot. Jan T. Pitak

Młodzieżowe drużyny pożarnicze rywalizowały w biegu sztafetowym i rozwinięciu bojowym, a drużyny seniorskie w biegu sztafetowym z przeszkodami 7x50 m. oraz ćwiczeniu bojowym

 

Na terenie boiska sportowego LKS Orzeł Myślenice w ostatnią niedzielę sierpnia odbyła się rywalizacja jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Myślenice. Zwycięskie drużyny reprezentować będą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 25 września 2021 r.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców rywalizowały w biegu sztafetowym i rozwinięciu bojowym, natomiast drużyny seniorskie mężczyzn i kobiet walczyły w biegu sztafetowym z przeszkodami 7x50 m. oraz ćwiczeniu bojowym. Poza konkurencją wystartowała „Drużyna Ognia”.

Zgromadzona publiczność miała możliwość zaobserwować poziom przygotowania bojowego i kondycyjnego strażaków, w szczególności podczas ćwiczenia bojowego, które obejmuje sprawienie linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest odpowiednio obrócenie/złamanie tarczy oraz przewrócenie pachołków.

W kategorii seniorzy pierwsze miejsce zajęła OSP Myślenice Dolne Przedmieście, w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła OSP Myślenice Dolne Przedmieście.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych klasyfikacja przedstawia się następująco: chłopcy - pierwsze miejsce OSP Głogoczów, dziewczyny - pierwsze miejsce OSP Głogoczów.

Jan T. Pitak

Powiązane tematy

Dobczyce. MGOPS i CUW w nowej siedzibie
Dobczyce 0

Dobczyce. MGOPS i CUW w nowej siedzibie

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych przeniosły swoją działalność do budynku przy ul. Jagiellońskiej 44H   MGOPS i CUW, które...

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku
Szachy 0

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku

Pasjonaci szachów mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas XV Spotkań Szachowych na myślenickim Rynku   Do zmagań w tegorocznej edycji turnieju stanęło 21...