Dobczyce

Dobczyce. MGOPS i CUW w nowej siedzibie

Dobczyce. MGOPS i CUW w nowej siedzibie
Fot. Paweł Stożek

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych przeniosły swoją działalność do budynku przy ul. Jagiellońskiej 44H

 

MGOPS i CUW, które borykały się z trudnymi warunkami lokalowymi, przeniosły swoją działalność do budynku przy ul. Jagiellońskiej 44H. Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, dysponuje parkingiem, windą i wieloma pomieszczeniami.

- Budynek, który od wielu lat był nieużytkowany, zyskał nowe oblicze i służyć będzie lokalnej społeczności. Cieszę się, że w nowej przestrzeni, zarówno pracownicy jak i klienci, mają komfortowe warunki – podczas oficjalnego otwarcia mówił burmistrz Tomasz Suś.

Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Jolanta Mazurkiewicz wraz z Kierownikiem Centrum Usług Wspólnych podziękowali wszystkim zaangażowanym w realizację tej inwestycji. Podkreślili, że nowa siedziba daje nowe możliwości i przyczyni się do podniesienia poziomu świadczonych usług. Jest nie tylko ładnie, ale również funkcjonalnie i dyskretnie. – Komfortowe warunki i zastosowane rozwiązania pozwolą na zapewnienie większej poufności i poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom, którzy korzystają z naszych usług – dodała dyrektor Jolanta Mazurkiewicz.

Budynek, w którym mieści się nowa siedziba MGOPS i CUW, zmodernizowany został w ramach inwestycji „Budowa Gminnego Centrum Społeczno-Edukacyjnego wspierania rozwoju jednostek ratowniczo gaśniczych”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 3,2 mln zł, z czego 2,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach tej inwestycji powstało również Centrum Edukacji Przeciwpożarowej.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Dobczyce. Drugie spotkanie z poezją na zamku
Dobczyce 0

Dobczyce. Drugie spotkanie z poezją na zamku

Podczas spotkania z poezja na dobczyckim zamku można było nie tylko wysłuchać wierszy lokalnych poetów, ale również obejrzeć wystawę „Wypisz – wymaluj”   Sł...