Speed-Ball

Zawodnicy Sportowni z workiem medali. „To najlepszy wynik w historii klubu”

Zawodnicy Sportowni z workiem medali. „To najlepszy wynik w historii klubu”

VI Mistrzostwa Polski zawodnicy Sportowni zakończyli z 25 medalami w tym 11 złotymi. To najlepszy wynik w historii klubu. „Wróciliśmy do Myślenic z workiem medali”

 

Występ na VI Mistrzostwach Polski w Speed–ballu rozgrywanych w Krakowie był dla zawodników Sportowni najlepszym w historii klubu. Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy z całego kraju rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Rozgrywki odbywały się równolegle na 10 kortach w czterech konfiguracjach: grze na czas, singlu, deblu i sztafecie. Speedbaliści trenujący przy Stowarzyszeniu Sportownia, wywalczyli 25 medali, w tym 11 razy złoto.

- To najlepszy wynik w historii klubu. Rośniemy w siłę i to nie tylko liczebnie, ale też sportowo. Najmłodszy medalista miał 11 lat, najstarszy 34. To są efekty wieloletniego procesu budowania drużyny, systemu motywacyjnego, tysięcy godzin treningów. Wróciliśmy do Myślenic z workiem medali, ale na odpoczynek nie możemy sobie teraz pozwolić. Czwórka z naszych staruje w czempionacie w Tunezji, więc szlifujemy formę na międzynarodową rywalizację – mówi Izabela Janczak-Bizoń, prezeska Stowarzyszenia Sportownia.

W lipcu tego roku Federacja Speed-ball Polska ogłosiła oficjalny ranking, w którym Sportownia znalazła się na samym szczycie, jako najlepszy polski klub. Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 7 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej