Sumo

Kacper Bijan, Jakub Korbas i Kacper Żelazny z medalami. „Cieszą punkty rankingowe do przyszłorocznych Mistrzostw Europy”

Kacper Bijan, Jakub Korbas i Kacper Żelazny z medalami. „Cieszą punkty rankingowe do przyszłorocznych Mistrzostw Europy”

"Wszyscy zawodnicy walczyli bardzo ambitnie. Cieszy fakt zdobycia pierwszych punktów rankingowych do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które wywalczyli wszyscy nasi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wagowych"

– o występie swoich zawodników mówi Ryszard Szpakiewicz

 

W Pucharze Polski Młodzików i Kadetów w Sumo odbywającym się w Brzegu Dolnym i będącym pierwszym etapem kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy uczestniczyło 160 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Dalin reprezentowało 3 zawodników.

Byli to Kacper Bijan w grupie Kadetów, oraz Jakub Korbas i Kacper Żelazny w grupie Młodzików, którzy walczyli również w grupie Kadetów. Zawodnicy naszego klubu wywalczyli łącznie sześć medali: dwa srebrne – Jakub Korbas, oraz cztery brązowe Kacper Żelazny trzy i Kacper Bijan jeden.

Kacper Bijan był najmłodszym i najlżejszym zawodnikiem w grupie Kadetów, więc zdecydował się na start tylko w jednej kategorii wagowej do 50 kg (ważył 44 kg). Kacper Bijan wygrał dwie walki i wywalczył brązowy medal, o który walczył z Filipem Fedirko z Kwidzynia.

Jakub Korbas łącznie pokonał 8 przeciwników. W grupie wiekowej młodzików w swojej kategorii wagowej do 65 kg wygrał trzy walki i dopiero w finale zatrzymał go Sebastian Erdman z Wrocławia. Podobnie było w kat. wagowej do 70 kg, gdzie również wygrał trzy walki, a w finale zatrzymał go Łukasz Polek z Brzegu Dolnego. W grupie Kadetów w kat wagowej do 65 kg wygrał dwie walki, lecz w walce półfinałowej przegrał z Kajetanem Biedrzyckim z Warszawy, a później kolejną walkę o brązowy medal ze Zbigniewem Michalskim z Wrocławia. W tej grupie wiekowej zajął piąte miejsce.

Kacper Żelazny w grupie młodzików w kat powyżej 70 kg przegrał dwie walki, a następnie w walce o brązowy medal pokonał Jakuba Gębkę z Krakowa. W grupie Kadetów również wywalczył dwa brązowe medale w kat +95 kg i open pokonując Jakuba Nowickiego z Kwidzynia.

- Wszyscy zawodnicy walczyli bardzo ambitnie. Bardzo cieszy nas fakt zdobycia pierwszych punktów rankingowych do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które wywalczyli wszyscy nasi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wagowych. Jakub Korbas 2 x po 2 punkty, Kacper Żelazny 3 x po 1 punkcie i Kacper Bijan - 1 punkt – występ komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej