Sumo

Jan Mastela z brązowym medalem Mistrzostw Polski, ale bez awansu do reprezentacji kraju

Jan Mastela z brązowym medalem Mistrzostw Polski, ale bez awansu do reprezentacji kraju

Zawodnik Dalinu Myślenice zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Sumo rozgrywanych w Krotoszynie.

„W tym roku nie udało się awansować do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sumo. Znajduje się na czele listy rezerwowych”

 

W Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Krotoszynie wzięła udział rekorodowa liczba 260 zawodniczek i zawodników z całej Polski.

Dalin Myślenice reprezentował Jan Mastela w kat. wagowej do 85 kg i Jarosław Niemiec w kat. wagowej do 92 kg. Jan Mastela do swojej kolekcji dołączył kolejny brązowy medal – tym razem w grupie seniorów.

W fazie eliminacyjnej Janek wygrał trzy walki kolejno z Maciejem Wilczyńskim z Kielc, Marcinem Choroszuchą z Białegostoku i z Szymonem Wijatykiem z Bielawy. Kolejne pojedynki przegrał z późniejszymi złotym i srebrnym medalistą Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna i z Dawidem Kurasiem z Lubziny, co w efekcie dało mu brązowy medal.

„W tym roku nie udało się awansować Jankowi Masteli do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sumo. We wszystkich grupach wiekowych w których uczestniczył w eliminacjach znajduje się na czele listy rezerwowych” – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Dla Jarosława Niemca zawody były debiutem w tej dyscyplinie sportu. Dodatkowo w grupie eliminacyjnej wylosował dwóch najlepszych zawodników w tej kategorii wagowej - Patryka Sworę z Kobylina i Pawła Gołaszewskiego z Olsztyna. – Nie było szansy na awans do półfinału, ponieważ z grupy awansowało dwóch zawodników – komentuje trener Ryszard Szpakiewicz. Później Jarek przegrał jeszcze jedną walkę z Rafałem Butyńskim z Ełku, a następnie pokonał Mateusza Smagieł z Bielawy, zajmując punktowane siódme miejsce.

Podczas zawodów w Krotoszynie odbyło się wręczenie listów gratulacyjnych od Ministra Sportu Kamila Bortniczuka dla ubiegłorocznych medalistów Mistrzostw Europy. W gronie wyróżnionych znalazł się również Jan Mastela zdobywca brązowego medalu ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej