Sumo

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2021: Jakub Korbas niespodzianką turnieju. Do Myślenic wrócił ze złotem

Jakub Korbas sprawił dużą niespodziankę i wywalczył złoty medal w swojej kategorii wagowej. Tego dnia był niepokonany

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Sumo zorganizowane zostały w Kudowie Zdroju i były najważniejszym tegorocznym turniejem w tej grupie wiekowej. Pomimo faktu, że wśród młodzików organizowane są również Mistrzostwa Polski, MMM nadal są podstawą do finansowania szkolenia kadr wojewódzkich na podstawie ilości zdobytych punktów.

W tegorocznych zawodach uczestniczyło 130 zawodników reprezentujących 10 klubów województw: małopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Małopolskę reprezentowało 14 zawodników, w tym 2 zawodników Dalinu Myślenice pod opieką trenera Ryszarda Szpakiewicza. Byli to Jakub Korbas (kat. wag. do 65 kg) oraz Kacper Żelazny (kat. +75 kg).

Jakub Korbas sprawił dużą niespodziankę i wywalczył złoty medal w swojej kategorii wagowej. Stoczył cztery zwycięskie walki, w tym trzy z zawodnikami Juvenii Wrocław. W eliminacjach wygrał z Szymonem Gugułą z Wrocławia i Kamilem Błażkiewiczem z Bielawy. W półfinale pokonał Sebastiana Erdmana, a w finale Grzegorza Pawłowskiego – oboje z Juvenii Wrocław.

Kacper Żelazny tym razem nie może zaliczyć zawodów do udanych. W eliminacjach wygrał tylko jedną walkę z Filipem Kozłowskim z Juvenii, a później przegrał z późniejszymi medalistami: złotym – Mariuszem Koniecznym z Bielawy i z brązowym Remigiuszem Kaczmarkiem z Milicza. Również walkę o piąte miejsce przegrał z niżej notowanym Adamem Grońskim z Krakowa. Ostatecznie zajął siódme miejsce - jedno ze słabszych w dotychczasowej karierze.

Pozostali zawodnicy reprezentacji Małopolski wywalczyli jeszcze 4 medale: 1 złoty i 3 srebrne. Ogółem Małopolska zdobyła 17 punktów, w tym 4 zawodnicy KS Dalin.