Zapasy

To były najważniejsze zawody w tym sezonie. Dwa brązowe medale młodzików Dalinu

Jakub Korbas i Filip Pacelt z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików wrócili do Myślenic z brązowymi medalami. W klasyfikacji drużynowej nasz zespół zajął dziesiąte miejsce

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zorganizowane w Gogolinie były najważniejszym tegorocznym turniejem w tej grupie wiekowej. Pomimo faktu, że w grupie młodzików od kilku lat organizowane są również Mistrzostwa Polski, MMM nadal są podstawą do finansowania szkolenia kadr wojewódzkich na podstawie ilości zdobytych punktów.

W zawodach uczestniczyło blisko 80 zawodników reprezentujących 15 klubów województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Dalin pod opieką Przemysława Korbasa reprezentowało trzech zawodników, członków kadry województwa małopolskiego młodzików. Byli to: Kacper Bijan (w kat. wag. do 48 kg), Jakub Korbas (do 68 kg), oraz Filip Pacelt (do 75 kg).

Medale wywalczyli: Jakub Korbas i Filip Pacelt, a Kacper Bijan zajął dziesiąte miejsce.

Wszyscy stoczyli po kilka walk, dzięki którym nabierają doświadczenia. Kuba nawiązał równorzędną walkę o wejście do finału z Kacprem Ligenzą z Raciborza i przegrał w końcówce 10:8. W walce o trzecie miejsce zdominował przeciwnika Alana Włodarczyka z Krakowa, wygrywając z przewagą 9:0.

Filip z kolei stoczył pasjonującą walką z Michałem Czechem z Raciborza. Na 17 sekund przed końcem walki wygrywał jednym punktem, lecz nie udało mu się utrzymać przewagi i przegrał przez położenie na łopatki. W walce o brązowy medal pokonał Kacpra Jahna z Bielawy. Kacper Bijan po raz kolejny nie zmieścił się w limicie wagi do 44 kg i nie przegrał podczas walki z cięższymi przeciwnikami. W klasyfikacji drużynowej nasz zespół zajął dziesiąte miejsce.