Alarmujecie

Oszustwo "na kwarantannę" dotarło do Myślenic. O co w tym chodzi?

Oszustwo "na kwarantannę" dotarło do Myślenic. O co w tym chodzi?

Od kilku dni Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami z informacją o skierowaniu na kwarantannę. Takie wiadomości odbierają też mieszkańcy powiatu myślenickiego

"Zostałeś sierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakazenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więćej informacji na stronie LINK" – wiadomości takiej treści docierają do mieszkańców całego kraju.

Od wczoraj zgłaszacie, że odbierają je również mieszkańcy powiatu myślenickiego. W wiadomości nadawca namawia do kliknięcia w link. Nie róbcie tego! "To próba wyłudzenia danych osobowych" - alarmuje GIS.

Inspektorat zamieścił w mediach społecznościowych treść SMS-ów, jakie można otrzymać od nadawcy o nazwie "Kwarantanna". Podany przez nas przykład to jeden z nich.

W mediach społecznościowych GIS stanowczo odciął się od tego typu powiadomień oraz ostrzegł, by nie paść ofiarą oszustów żerujących na strachu przed COVID-19.

"Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron" - czytamy we wpisie.

Głos w sprawie zabrała też myślenicka policja; "Przestrzegamy przed podejrzanymi wiadomościami SMS. Wiadomości dotyczące skierowania na kwarantannę, niezapłaconego mandatu czy znalezionego portfela trafiają również do mieszkańców powiatu myślenickiego. To próby oszustw i wyłudzania danych osobowych" - pisze w komunikacie. 

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 24 wrz 2021

  Są jakieś ustawy, albo jakaś ustawa o ochronie danych osobowych. Podobno. Nikomu nie udostępniałam swoich danych poza bankiem, tymi od tv satelitarnej, wodociągom, gazowni, tymi od prądu, komórki...Tymczasem, co najmniej raz dziennie gnębią mnie naganiacze martwiący się o moje zdrowie (!), Chcący mnie uszczęśliwić fotowoltaiką promocją garów i cholera wie czym.. Ja wiem jak z nimi postępować. Jednak są dający się na to nabrać. Nie ma żadnej ochrony naszych danych osobowych !.Skąd naganiacze mają nasze dane ? Może tym powinny zająć się służby. Wiem, to przerasta możliwości służb.

  20 1 Odpowiedz
 • 24 wrz 2021

  Zbyt wielu.

  12 1 Odpowiedz
 • 24 wrz 2021

  Mój drogi sąsiad jednak robi najlepszy bimber na šwiecie !!. To cudo jest I eko I kosher !

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2021

  Kto w to wierzy??

  12 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 wrz 2021

  A co nie wiadomo kto to przesyła ? Tak ciezko dojsc po nadajnikach ????? Bo nie tozumiem

  7 Odpowiedz