Biegi

Bieg na 100-lecie Dalinu Myślenice: Najszybszy był Patryk Marmon z Nawojowej

Najszybciej na mecie pojawił się Patryk Marmon z numerem 223 (AZS AWF Kraków Masters), który dystans 10 km pokonał w 32 min. i 49 sec. Fot. Piotr Jagniewski

Dziesięciokilometrowy bieg na 100-lecie Dalinu Myślenice zamknął tegoroczne obchody jubileuszu klubu. W biegu wzięło udział 221 zawodników, a najszybszy był Patryk Marmon z Nawojowej

Sport w Myślenicach ma swoją długoletnią tradycję, a jego początki datuje się na lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Już wtedy, na trawiastych błoniach, jak je wtedy nazywano, obok "tartaku Hołuja", młodzi myśleniczanie rozgrywali między sobą pierwsze mecze piłkarskie.

Od tamtego czasu mija równe 100 lat, w ciągu których po murawie boiska przebiegło setki piłkarzy, a z trybun słychać było oklaski tysięcy myśleniczan i gości. Dalin Myślenice nierozerwalnie wpisał się w historię miasta i okolic dostarczając sportowych emocji kolejnym pokoleniom. By uczcić ten jubileusz klub zorganizował m.in. mecze oldboyów w piłce nożnej i siatkówce, a zwieńczeniem obchodów był bieg na dystansie 10 km.

Start i meta zostały zlokalizowane na stadionie Dalinu, a trasa prowadziła przez ulice Zarabia w stronę Małpiego Gaju i ul. Zdrojową w stronę Osieczan.

Najszybciej na mecie pojawił się Patryk Marmon z Nawojowej (AZS AWF Kraków Masters), który dystans 10 km pokonał w 32 min. i 49 sec. Drugie miejsce zajął Jan Wydra z Mszany Dolnej (MOK Mszana Dolna) z czasem 33:30 min., a trzecie Dominik Kryca z Tarnowa (Team Kopeć) z czasem 34:10 min.

Wśród pań z wszystkich kategorii najszybsza była Elżbieta Brzeska z Krakowa (Lacho Team) z czasem 40:42, druga była Maria Bahranowska-Kilian z (AZS AWF Kraków Masters) z czasem 41:13, a trzecia Anna Pawlik (Lacho Team) z wynikiem 41:29 min.

Najlepszy wynik wśród mieszkańców powiatu myślenickiego zajął Marcin Szydłowski, który z czasem 37:55 został sklasyfikowany na 13 pozycji. Na miejscu 26 zameldował się Mirsoław Jaśkowiec z czasem 40:21 min., a trzeci był Sławomir Tracz (33 miejsce) z czasem 41:08.

Wśród mieszkanek naszego regionu najszybciej na mecie pojawiła się Sylwia Góralik z Myślenic (TKKF Uklejna 41:47), Barbara Fornalik z Krzyszkowic reprezentująca TKKF Uklejna (45:48) i Kinga Wojtyca z Polanki (Rozbiegane Dobczyce 49:31).