Myślenice

Mieszkańcy zebrali się na myślenickim Rynku. Manifestowali pod hasłem „My zostajemy w Unii Europejskiej”

Mieszkańcy zebrali się na myślenickim Rynku. Manifestowali pod hasłem „My zostajemy w Unii Europejskiej”

W niedzielę 10 października w Polsce odbyły się manifestacje pod hasłem "My zostajemy w Unii Europejskiej". Podobnie było w Myślenicach, gdzie zebrało się kilkadziesiąt osób

Mieli ze sobą flagi Polski i Unii oraz transparenty na których znalazły się takie hasła jak "Ja zostaje", "Unia to my", "Szlaban dla PiS. My zostajemy w UE!", czy "zostajemy w Europie". Uczestnicy skandowali m.in. hasło „zostajemy!”.

To reakcja na czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepisy traktatu o Unii Europejskiej są niezgodne z polską konstytucją.

„Spotykamy się dzisiaj w całej Polsce poruszeni wydarzeniami sprzed kilku dni, kiedy to został ogłoszony wyrok tzw. Trybunału Konstytucyjnego, wyrok stwierdzający rzekomą niezgodność Traktatu o Unii Europejskiej z polską Konstytucją. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że wyrok ten nie ma nic wspólnego z prawem i stosowaniem Konstytucji. Jest to po prostu podjęta na polityczne zlecenie nieudolna próba pozbawienia obowiązywania orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które w istocie przekreślają dążenie do podporządkowania władzy wymiaru sprawiedliwości”

– na wstępie czytał Łukasz Płatek z KOD Myślenice.

Następnie pozostali uczestnicy zgromadzenia odczytywali kolejno punkty wyjaśniające według protestujących niezgodność orzeczenia z prawem.

Podobne wiece miały miejsce w całej Polsce, a ich inicjatorem był Komitet Obrony Demokracji. Lokalnie protest zorganizował Komitet Obrony Demokracji Grupa Lokalna Myślenice, Stowarzyszenie Myślenicki Demokratyczny Klub Dyskusyjny i Myślenicki Strajk Kobiet.

Powiązane tematy

Przewodnicząca na językach
Polityka 3

Przewodnicząca na językach

Ewa Wincenciak-Walas to w ostatnich miesiącach jedno z najgorętszych nazwisk w lokalnej polityce. Przewodnicząca myślenickiego PO odmieniana była przez wszyst...

Komentarze (51)

 • mirek@ 11 paź 2021

  zastanawiajace jest to ze za poprzedniej wladzy nikt niczego nie manifestowal, ani ci ktorym pis zrobil dobra zmiane, a przeciez musialo im byc zle ani ci ktorzy wychodza na rynek dzisiaj. historyczny czas dla miasta bo tylu protestow co za tej kadencji to chyba nigdy nie bylo

  53 13 Odpowiedz
 • 11 paź 2021

  I będzie jeszcze więcej bo to co to władza odpieprza to przechodzi ludzkie pojęcie !
  Za peło kradli ale pisiory to już na potęgę ! Kradną i zmieniają kraj na gorsze w każdej dziedzinie !

  71 52 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 11 paź 2021

  Ten argument pada po każdym proteście. Postaram się panu odpowiedzieć; bo starsze pokolenie nie wychowało się z podaniem wszystkiego na tacy, bo starsi pamiętają starania o przyłączenie do unii i lata wcześniejsze, bo są świadomi i posiadaja nie tylko wiedze ale i doświadczenie. I co więcej nie wstydzi się manifestować swoich poglądów. Podobno mamy demokracje, a więc głos czy to mój czyli starego, czy młodego znaczy tyle samo. Tyle, że ci starzy ze zdjęcia nie głosują na PiS dlatego za każdym razem ktoś pyta czemu sami starzy...

  40 26 Odpowiedz
 • 11 paź 2021

  Dramat co się w Polsce dzieje, trzeba stąd uciekac! I nie przez to że PiS rządzi! Tylko przez was marionetki! Po jednej i po drugiej stronie! Rozgrywa się zwykły teatrzyk a naiwni się wkręcają, wszystko od czasów pseudo upadku komuny! Przybijacie sobie piątki i zmieniacie rządami, nie robicie nic dla nas, obywateli! Żenada i dramat !

  31 13 Odpowiedz
 • 11 paź 2021

  Przecież PIS nie pozwala w niedziele pracować...

  25 10 Odpowiedz

Zobacz więcej