Turystyka

Mamo, tato! Nad nami jest miasto! Wyprawa do najstarszej kopalni soli w Polsce

Mamo, tato! Nad nami jest miasto! Wyprawa do najstarszej kopalni soli w Polsce

Jesień to czas, w którym w bocheńskiej kopalni rozpoczyna się sezon niskich cen! Istnieje takie miejsce, które rozbudza wyobraźnię nie tylko dzieci, ale i ich opiekunów, wywołuje wspomnienia z dzieciństwa, przypomina legendy i historie, powoduje, że spędzony wspólnie czas pamiętamy o wiele dłużej. To Kopalnia Soli Bochnia.

Sam fakt, że istnieje od 1248 roku, sprawia, że przekraczając jej próg i zjeżdżając na dół windą górniczą, czujemy historię i tajemnice, które kryją się w tym miejscu, mamy też poczucie jakby czas cofnął się o kilka stuleci.

Pomysł na rodzinną wyprawę

Rodzinna wyprawa do Kopalni Soli Bochnia jest nietypowym, ale doskonałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Dostarcza dzieciom odmiennych, nowych bodźców. Wiedza dzieci o otaczającym świecie poszerza się, wpływając na ich kreatywność. Wycieczka do podziemi kopalni często jest pierwszym tak poważnym wyzwaniem dla dzieci. Bocheńską kopalnię odwiedzają rodzice z dziećmi bez żadnego limitu wieku. Trasa przewiduje wariant zwiedzania przez najmłodszych i daje im możliwość wejścia w interakcję i zadawania pytań przewodnikowi, a także postaciom wirtualnym spotykanym podczas zwiedzania.

Nauka poprzez zabawę 250 m pod ziemią

Zarówno podczas zwiedzania indywidualnego, jak i zwiedzając kopalnię w grupie szkolnej, ważnym aspektem jest rozwój poznawczy i emocjonalny dziecka. Poświęcenie dziecku uwagi, tworzenie z nim więzi i wspólne spędzanie czasu jest niezbędne do tego, aby najmłodsi czuli się akceptowani i mogli budować pewność siebie oraz pozytywną samoocenę. Wybór miejsca na wspólną wycieczkę nie pozostaje bez znaczenia. Miejsce nietypowe, kojarzące się z bajkową krainą, pełne atrakcji i ciekawostek będzie oznaczało nie tylko troskę o intelektualną sferę, ale także tę emocjonalną. Pokaże także dziecku, że rodzice, opiekunowie włożyli wysiłek w znalezienie atrakcyjnego miejsca na wspólna wycieczkę.

Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika, dla rodzin z dziećmi, a pobyty edukacyjne dla grup szkolnych zorganizowanych, to najlepsze połączenie nauki, zabawy i poznania nowego ciekawego miejsca. Każdy wariant zwiedzania kopalni zapewnia odpowiednią ilość zabawy, nauki, stawia przed dziećmi zadania i wyzwania, które mogą wykonać zarówno sami, jak i z rodzicami lub w grupie rówieśników.

Atrakcje dla małych i dużych

Kopalnia Soli Bochnia oferuje szereg propozycji uczących i bawiących młodych gości. Zaczynając od samych stanowisk multimedialnych, przez kolejkę górniczą, zjazd windą pod ziemię, łódki, boisko i plac zabaw dla dzieci. Wiele starych urządzeń górniczych wzbudza ciekawość. Najmłodsi dopytują do czego służyły, jak działały. Nowoczesne multimedia nie pozbywają dzieci kontaktu z lubianymi przez nie współczesnymi technologiami. Wędrówka po kopalni to również zachęta do aktywności ruchowej, trasa liczy blisko 3 km, a w kopalni pokonujemy ok 700 schodów.

Wizyta przynosi korzyści nie tylko najmłodszym odkrywcom. Rodziców także zainteresuje historia kopalni i ciekawostki z nią związane. Będą mogli w pełni uczestniczyć w zwiedzaniu. Przewodnik zajmuje się grupą od momentu przyjazdu do kopalni, aż do wyjazdu na powierzchnię.

Jedno miejsce, wiele wariantów do wyboru

W Kopalni Soli Bochnia na małych i dużych odkrywców czekają aż trzy warianty trasy turystycznej. Podstawowa trasa z Podziemną Ekspozycją Multimedialną, Trasa z podziemną ekspozycją multimedialną i przeprawą łodzią (dla dzieci powyżej 3 roku życia), oraz wariant trasa turystyczna z podziemną ekspozycją multimedialną, przeprawą łodzią i przejście końska drogą (dla dzieci od 7 roku życia). Jeżeli trasa jest już znana, możemy wybrać wariant pobytu rekreacyjnego w komorze Ważyn, podczas którego spędzamy czas w największej komorze kopalni, dzieci bawią się na solnej plaży/solnym placu zabaw, dorośli mogą po prostu relaksować się lub aktywnie spędzić czas na boisku lub spacerując.

Pobyt nocny 250 m pod ziemią!

Kopalnia nie jest typowym hotelem, ale pobyt nocny w kopalni dostarcza tyle emocji, ile wyprawa w nieznane zakątki świata. Jak przebiega nocleg 250 m pod ziemią? Przecież to ćwierć kilometra w dół! To nie lada atrakcja dla dzieci ale również i dorosłych, dla których świadomość przebywania tak głęboko przez całą noc, nie może pozostać bez znaczenia. Pobyt nocny to nie tylko nocleg w kopalni, to czas spędzony na wycieczce po kopalni, zwiedzaniu trasy turystycznej z podziemną ekspozycją multimedialną, to również możliwość skorzystania z podziemnej przeprawy łodzią. Czas spędzony aktywnie podczas wędrówki po kopalni, na boisku sportowym w unikalnym mikroklimacie solnych komór, jest dodatkowym profitem, który otrzymujemy podczas pobytu pod ziemią.

Jesień to czas, w którym w bocheńskiej kopalni rozpoczyna się sezon niskich cen!!!

Bilety do kopalni soli można kupić on – line

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o. , ul. Campi 15, 32-700 Bochnia
Tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54
biuro@kopalnia-bochnia.pl

Zobacz więcej