Koronawirus

Kolejny rekord zachorowań czwartej fali.„Dynamika zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie”

Kolejny rekord zachorowań czwartej fali.„Dynamika zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie”

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował dzisiaj na antenie Polskiego Radia 24, że liczba nowych zakażeń koronawirusem wyniosła 15900. „Dynamika zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie” - mówił.

 

Nowy rekord zakażeń w czwartej fali wyniósł 15 900 przypadków. Takie dane przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski podczas poranne audycji. W ostatnich dniach liczba przypadków wzrasta lawinowo; jeszcze w środę było to 10 429, a w czwartek liczba wyniosła 15 515. Dzisiejsza wypowiedź ministra wskazuje na utrzymanie się tego trendu.

Na dzisiaj zapowiedziano posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym odbędą się dyskusje o kolejnych krokach rządu, chodzi o ewentualne wprowadzenie obostrzeń.

„Rozpędzanie się czwartej fali jest wolniejsze. W poprzednim roku szczyt 30 tys. zakażeń mieliśmy 7 listopada. Kluczową sprawą są jednak hospitalizacje, ale mamy zabezpieczoną bazę szpitalną” – mówił.

Trzecia dawka szczepionki

Od 2 listopada pacjenci mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19 dawką przypominającą. Zarejestrować może się każda pełnoletnia osoba, która przeszła pełny proces szczepień co najmniej 6 miesięcy temu.

Dla wszystkich zaszczepionych zostanie automatycznie wystawione e-skierowanie w serwisie pacjent.gov.pl i aplikacji mojeIKP. Konieczne jest jednak upłynięcie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.

Zaszczepiony co drugi z nas

W Polsce liczba osób w pełni zaszczepionych wynosi 19,9 mln. Z kolei w Małopolsce najwyższy procent w pełni zaszczepionych mieszkańców odnotowano w Krakowie (65,2%), w Zielonkach (61,2%) i Michałowicach (60,6%).

Czy obawiasz się czwartej fali koronawirusa w Polsce?

 • TAK TAK 39%
 • NIE NIE 52%
 • NIE MAM ZDANIA NIE MAM ZDANIA 9%
 • Głosów: 538

W powiecie myślenickim zaszczepionych jest 44,5% mieszkańców. Najlepszy wynik osiągnęła gmina Sułkowice, gdzie zaszczepił się co drugi mieszkaniec. Tak wyglądają wyniki dla poszczególnych gmin:

Liczba zaszczepionych w gminach powiatu myślenickiego:

Sułkowice: 50,1% (7 557osób)

Myślenice: 48,8% (21 729 os.)

Siepraw: 47,3% (4 293 os.)

Dobczyce: 45,6% (7 006 os.)

Tokarnia:  44,5%  (3 945 os.)

Pcim: 43,7%  (4 879 os.)

Wiśniowa: 41,3% (3 070 os.)

Raciechowice: 40,4%% (2 618 os.)

Lubień: 39,2% (3 955 os.).

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • Brak zdjęcia
  5 lis 2021

  Nic nie insynuując, mógłby mi ktoś wyjaśnić, czy aby nie ma to związku z "zaleceniami krajowego konsultanta w dziedzinie medycyny rodzinnej z dnia 29 października 2021 r. dotyczące zlecania badań diagnostycznych w kierunku infekcji Sars-Cov-2 w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej", którego punkt 1. mówi, aby każdego pacjenta z objawami ze strony układów: oddechowego (jak kaszel, katar czy duszności), pokarmowego (biegunka, wymioty) oraz z objawamu ogólnymi (bóle mięśniowe, gorączka, osłabienie); kierować na diagnostykę w kierunku covid19, która -jak z kolei mówi punkt 5 powyższych zaleceń- ma oznaczać od razu wykonywany test antygenowy, a po nim, w zależności od wyniku, test PCR (jeśli wynik testu antygenowego wyjdzie dodatni to prosto na kwarantannę, a jeśli ujemny to na test PCR)?

  Czy nie jest czasem tak, że po raz kolejny o wzroście zakażeń słyszymy przy okazji wzrostu ilości wykonywanych testów?

  8 1 Odpowiedz
 • 5 lis 2021

  Tak to jest gdy 90% społeczeństwa to bezmózgi
  Może jak zaczniecie wszyscy zdychać z głodu jak za paliwo będzie 10zl to może skończy cokolwiek zaczniecie myśleć i chociaż lepsza partie wybierzecie a tamte rozliczycie i do więzień poslecie
  Ale w takie cuda nie wierzę ponieważ Polacy są zbyt tępi żeby tak zrobić także więc
  4 fala już nadeszła nie wiadomo kiedy i siedzimy w domu ???

  4 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   6 lis 2021

   Andrzeju, dlaczego zwracasz się w tym poście przez "wy"? Czy ty aby też nie jesteś jednym z wyborców? Pisz "my". Osobiście bardzo bym sobie życzyła, aby twoje słowa się spełniły, niestety już w to nie wierzę. Jesteśmy skazani na duet pis-po bo jak słusznie zauważyłeś, większość tego narodu to idioci.

   6 2 Odpowiedz
   • 7 lis 2021

    Ja nie głosowałem na PiS po SLD itd także nie będę pisać my bo nie jestem jak 90% społeczeństwa idiotą.

    4 3 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     29 lis 2021

     Ja również nie głosowałam na nikogo z tego układu, ale niestety mamy demokrację i musimy poczuwać się do odpowiedzialności za całość ;)

     1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  6 lis 2021

  Zabójcze smugi chemiczne z samolotu na nas puszczają !!!!! Dr.Jerzy jaśkowski wpisać w YouTube i dowiecie się prawdy dlaczego jest jak jest !!!!!!!

  10 5 Odpowiedz
 • 7 lis 2021

  Ononon, Ty poważnie??!! No to chyba jesteś w tych 90%, o których piszą przedmówcy....

  1 5 Odpowiedz