Myślenice

Gospodarze 7 gmin podpisali ze starostwem porozumienie dla klimatu. W każdej miejscowości mieli też zasadzić drzewo

Gospodarze 7 gmin podpisali ze starostwem porozumienie dla klimatu. W każdej miejscowości mieli też zasadzić drzewo
Porozumienie podpisali reprezentujący starostwo powiatowe Józef Tomal i wicestarosta Rafał Kudas oraz przedstawiciele gmin z terenu powiatu myślenickiego. Fot. Piotr Jagniewski

Oprócz podpisania porozumienia dla klimatu, symbolem spotkania było zasadzenie przez samorządowców dębu na skwerze przy skrzyżowaniu dróg Żeromskiego i Słowackiego. Do każdej z gmin trafiła podobna sadzonka

 

Dzisiaj w siedzibie powiatu starosta wraz z gospodarzami gmin z terenu powiatu myślenickiego podpisali porozumienie dla klimatu w ramach Life-IP Małopolska „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

Podczas spotkania swoje podpisy na porozumieniu złożyli przedstawiciele starostwa oraz gospodarze 7 z 9 gmin, którzy reprezentowali Dobczyce, Sułkowice, Lubień, Raciechowice, Siepraw, Tokarnia i Wiśniowa.

Powiat myślenicki jest partnerem programu realizowanego przez Województwo Małopolskie, który potrwa do końca 2030 roku. Głównymi celami działań jest m.in.: *niskoemisyjna transformacja rynku urządzeń grzewczych i związane z tym tworzenie zielonych miejsc pracy; *zmiana postaw w celu zapewnienia szerokiego wsparcia i zaangażowania w środki ochrony klimatu oraz transfer dobrych praktyk do innych regionów Polski i Europy.

Program jest realizowany z inicjatywy Województwa Małopolskiego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii, przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Symbolem dzisiejszego wydarzenia było również posadzenie drzewa na terenie zielonym przy skrzyżowaniu dróg Żeromskiego i Słowackiego w Myślenicach w ramach akcji „Dąb współpracy dla klimatu”. Ponadto każdy reprezentant gminy otrzymał z rąk starosty jedno drzewo do posadzenia na swoim terenie.

Powiązane tematy

Komentarze (25)

 • 16 lis

  Kolejne pseudo „porozumienie” które poza populizmem nic kompletnie nie wnosi. Gmina przynajmniej w wymianę kopciuchów idzie co w sposób oczywisty da poprawę jakości powietrza którym oddychamy.

  A nie, przepraszam- drzewo zasadzili w powiecie :D smog już nam w takim razie niestraszny :D

  Doczytałem że jeszcze każdy powiat otrzymałem drzewko (!!!) do zasadzenia! Co za rozpusta! Rafał z Jozefem powinni na szczyt klimatyczny jechać :D

  53 27 Odpowiedz
 • 16 lis

  Chyba raczej nam odwołał bieg-mieszkańcom! Niech dalej pajacuje, wybory już niedługo!

  40 27 Odpowiedz
 • 16 lis

  Widze że u was w powiecie to wszyscy inteligentni jak góra… 48 godzin przed startem wyznaczaj nowa trasę i uzyskuj od początku zgody geniuszu! Złośliwość Józka który do samego końca czekał z odpowiedzią a gawiedź się jeszcze cieszy że im w twarz plują :D

  39 30 Odpowiedz
 • 17 lis

  Zgadzam się, w tym powiecie to od lat taki sam kabaret, wojenki polityczne, złośliwości, robienie na złość kosztem mieszkańców. Wstyd i żenada, ale wybory już niedługo. Zasiedzieli się już zdecydowanie za długo tam na stołkach. Czas na zmiany!

  28 17 Odpowiedz
 • 18 lis

  Wojtku pomyślmy: ktoś kto w kółko wychwala pisowskiego burmistrza, pisowskie inicjatywy, pisowskich radnych i pisowskie prawo, a krytykuje każdego przeciwnika PiSu, szczuje na wszystko, co choćby mu się kojarzy z działaniem przeciwko PiSowi, za kim może być?
  No tajemnica godna Holmesa...

  Notabene nazywasz "platformelsami" ludzi, którzy krytykują PiS, tak, jakby naprzeciw PiSu innej opcji niż PO nie było.

  22 9 Odpowiedz

Zobacz więcej