Myślenice

Gospodarze 7 gmin podpisali ze starostwem porozumienie dla klimatu. W każdej miejscowości mieli też zasadzić drzewo

Gospodarze 7 gmin podpisali ze starostwem porozumienie dla klimatu. W każdej miejscowości mieli też zasadzić drzewo
Porozumienie podpisali reprezentujący starostwo powiatowe Józef Tomal i wicestarosta Rafał Kudas oraz przedstawiciele gmin z terenu powiatu myślenickiego. Fot. Piotr Jagniewski

Oprócz podpisania porozumienia dla klimatu, symbolem spotkania było zasadzenie przez samorządowców dębu na skwerze przy skrzyżowaniu dróg Żeromskiego i Słowackiego. Do każdej z gmin trafiła podobna sadzonka

 

Dzisiaj w siedzibie powiatu starosta wraz z gospodarzami gmin z terenu powiatu myślenickiego podpisali porozumienie dla klimatu w ramach Life-IP Małopolska „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

Podczas spotkania swoje podpisy na porozumieniu złożyli przedstawiciele starostwa oraz gospodarze 7 z 9 gmin, którzy reprezentowali Dobczyce, Sułkowice, Lubień, Raciechowice, Siepraw, Tokarnia i Wiśniowa.

Powiat myślenicki jest partnerem programu realizowanego przez Województwo Małopolskie, który potrwa do końca 2030 roku. Głównymi celami działań jest m.in.: *niskoemisyjna transformacja rynku urządzeń grzewczych i związane z tym tworzenie zielonych miejsc pracy; *zmiana postaw w celu zapewnienia szerokiego wsparcia i zaangażowania w środki ochrony klimatu oraz transfer dobrych praktyk do innych regionów Polski i Europy.

Program jest realizowany z inicjatywy Województwa Małopolskiego, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii, przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Symbolem dzisiejszego wydarzenia było również posadzenie drzewa na terenie zielonym przy skrzyżowaniu dróg Żeromskiego i Słowackiego w Myślenicach w ramach akcji „Dąb współpracy dla klimatu”. Ponadto każdy reprezentant gminy otrzymał z rąk starosty jedno drzewo do posadzenia na swoim terenie.

Powiązane tematy

Komentarze (25)

 • 16 lis 2021

  Kolejne pseudo „porozumienie” które poza populizmem nic kompletnie nie wnosi. Gmina przynajmniej w wymianę kopciuchów idzie co w sposób oczywisty da poprawę jakości powietrza którym oddychamy.

  A nie, przepraszam- drzewo zasadzili w powiecie :D smog już nam w takim razie niestraszny :D

  Doczytałem że jeszcze każdy powiat otrzymałem drzewko (!!!) do zasadzenia! Co za rozpusta! Rafał z Jozefem powinni na szczyt klimatyczny jechać :D

  55 27 Odpowiedz
 • 16 lis 2021

  Chyba raczej nam odwołał bieg-mieszkańcom! Niech dalej pajacuje, wybory już niedługo!

  42 27 Odpowiedz
 • 16 lis 2021

  Widze że u was w powiecie to wszyscy inteligentni jak góra… 48 godzin przed startem wyznaczaj nowa trasę i uzyskuj od początku zgody geniuszu! Złośliwość Józka który do samego końca czekał z odpowiedzią a gawiedź się jeszcze cieszy że im w twarz plują :D

  41 30 Odpowiedz
 • 17 lis 2021

  Zgadzam się, w tym powiecie to od lat taki sam kabaret, wojenki polityczne, złośliwości, robienie na złość kosztem mieszkańców. Wstyd i żenada, ale wybory już niedługo. Zasiedzieli się już zdecydowanie za długo tam na stołkach. Czas na zmiany!

  30 17 Odpowiedz
 • 18 lis 2021

  Wojtku pomyślmy: ktoś kto w kółko wychwala pisowskiego burmistrza, pisowskie inicjatywy, pisowskich radnych i pisowskie prawo, a krytykuje każdego przeciwnika PiSu, szczuje na wszystko, co choćby mu się kojarzy z działaniem przeciwko PiSowi, za kim może być?
  No tajemnica godna Holmesa...

  Notabene nazywasz "platformelsami" ludzi, którzy krytykują PiS, tak, jakby naprzeciw PiSu innej opcji niż PO nie było.

  23 10 Odpowiedz

Zobacz więcej