Myślenice

Pomalował budynek starostwa. Wszystko nagrała kamera. Wpadł kilka godzin później

Pomalował budynek starostwa. Wszystko nagrała kamera. Wpadł kilka godzin później

„Gdzie dwóch się bije tam…” to napis jaki na elewacji zabytkowego budynku starostwa naniósł 34-latek. Wszystko nagrała kamera monitoringu

We wtorkowy poranek do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przyszedł jeden z pracowników Starostwa Powiatowego. Zgłosił, że w nocy nieznani sprawcy uszkodzili elewację budynku poprzez umieszczenie na niej napisów. Dodał, że budynek starostwa objęty jest monitoringiem, co może pomóc w wyjaśnieniu sprawy.

Kryminalni przejrzeli nagrania z poniedziałkowej nocy. Jak się okazało, wandal działał w pojedynkę, a po ścianach budynku pisał w poniedziałek po godz. 21. Jeszcze przed południem policjanci złożyli wizytę u podejrzanego.

- Zaskoczony takim obrotem spraw 34-letni mieszkaniec gminy Myślenice niemal od razu przyznał się do winy, a jego domu znalezione zostały kredy, którymi tego dokonał. Podczas przesłuchania okazało się, że 34-latek ma na swoim koncie jeszcze dwa „dzieła” wykonane na terenie Myślenic – relacjonuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jak dodaje rzecznik; zatrzymany odpowie teraz za swoje czyny. Na jego niekorzyść bez wątpienia wpłynie fakt, że budynek starostwa jest zabytkowy. Jak mówi Ustawa o ochronie zabytków: ,,Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

 

Powiązane tematy

Komentarze (45)

 • 18 lis 2021

  Kredą ? naprawdę Na starym osiedlu na bloku 10 oraz okolicy ktoś oszpecił budynki wulgaryzmami, sprayem i nic z tym się nie robi a tu ... afera wystarczy myjka, to żadne uszkodzenie !!

  51 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2021

  Kredą????? Ludzie, co wam się w głowę stało? Deszcz to zmyje

  40 16 Odpowiedz
 • 18 lis 2021

  Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wandalizmu!! ale kreda??. W takim razie uwaga na dzieci one dewastuja chodniki !!

  36 13 Odpowiedz
 • 18 lis 2021

  Gratuluję wyboru formy protestu. Za chwilę może tak być, że Vojtkowi na samochodzie gwoździem napiszą, że jest zwolennikiem PIS- u albo, że kocha PO...

  28 6 Odpowiedz
 • 18 lis 2021

  Bo był monitoring.I dobrze. Spałam sobie spokojnie a pajac, prawdopodobnie nawalony walnął mi w samochód, na parkingu.. Około czwartej nad ranem. Dzięki monitoringowi wiem, kto to był.

  19 2 Odpowiedz

Zobacz więcej