Miasto

Myślenice: Prywatni przewoźnicy rozpoczęli strajk

Myślenice: Prywatni przewoźnicy rozpoczęli strajk

Rozpoczął się strajk prywatnych przewoźników i paraliż miasta. - Kierowcy jeżdżą w kółko. Są już korki - relacjonuje mieszkaniec Myślenic

- Busów jest bardzo dużo, chyba faktycznie ok. 80. Jest też wiele moknących, zdezorientowanych ludzi, dzwoniących w poszukiwaniu dalszego transportu. Gdy rozpoczynał się protest, policja stała na każdym skrzyżowaniu na trasie przejazdu kierowców i koordynowała ruch, żeby choć trochę zmniejszyć korki. Na skrzyżowaniu ul. Słonecznej z Kazimierza Wielkiego, faktycznie się przydali. Bo doczekać się wyjazdu stamtąd było bardzo ciężko - dodaje myśleniczanin.


Masz zdjęcia lub film ze strajku prywatnych przewoźników? Jeśli chcesz, aby pojawiły się pod tym tekstem, prześlij na maila: redakcja@miasto-info.pl

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Informację podało również radio RMF FM w faktach o 9 .

  OSTROWSKI PODAJ SIĘ DO DYMISJI, DAJ NAM MIESZKAŃCOM NORMALNIE ŻYĆ.

  NIE CHCEMY TYCH ZMIAN.

  51 33 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  10 busów i ktoś tu mówi o paraliżu :) ciekawe jak to media rozdmu*****ą "sensację" ;D

  11 29 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Burmistrz Myślenic nie jest już Burmistrzem myśleniczan !!!

  Stoi frontem do kupców, pozywa własnych mieszkańców na policje (obwodnica), przyczynia się do upadku PKSu Myślenice, niszczy prywatny przewóz.
  Działa w sprzecznym interesie do Mieszkańców miasta i działa w interesie Koźmiskiego.

  Podaj się Macieju do dymisji!

  60 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  1000 % poparcia dla Burmistrza. Busiarze zacznijęcie traktować nas pasażerów jak Ludzi, nie jak zwierzęta. Nie chcecie nie zarabiajcie, zarobi ktoś inny......

  56 64 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  A gdzie są radni i wojewoda ???????

  Nie sądzilem że dożyje w Polsce po raz kolejny dyktatury.
  Ostrowski nie jesteś już naszym burmistrzem, działasz przeciw naszym interesom.

  46 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  BURMISTRZ DO DYMISJI!!!!

  POPARCIE DLA BUSÓW!

  KOŹMIŃSKI - ŻEGNAMY!

  48 43 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Ja tez jestem za burmistrzem?? opamiętali się dwa miesiące przed?? i oni dyktują?? Proponowali im dolne czemu nie poszli ?? wiedzieli dokładnie do kiedy maja kontrakt mogli załatwiać poł roku wcześniej wtedy można zmienić plan zagospodarowania przecież na polski rozum sam ostrowski od tak sobie nie może wszystko idzie przez wojewodę!!! a czy tak naprawdę chce dla na źle?? Ja bym jeszcze stanął policja tutaj pod cerfurem i każdemu który sie nie zatrzyma na stopie mandat wlepił :_)

  37 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  A teraz będą 2 lata budować rondo na Kościuszki i Słowackiego i handel w rynku śmiercią naturalną umrze.

  Czekam na dywisję MO !

  29 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  mmm - nie przeszkadzało Ci jakoś jak Miasto Myślenice z panem Ostrowskim na czele zapewniała Ci jeszcze gorsze warunki przez kilkanaście lat?

  Nie przeszkadza Ci że nie dotrzymuje wielokrotnie składanych obietnic?

  Że kłamie w mediach? Zarzuca popełnianie przestępstw podatkowych? Wykroczeń drogowych? A sam jako gospodarz gminy nic z tym nie robi?

  Że popiera dziwne, obce firmy i firemki, a nie lokalnych przedsiębiorców?

  Że umożliwia jednej z tych firemek - dalej nazywającej się PKS Myślenice ale mającej z dawnym PKSM wspólną tylko nazwę, kontrolę nad innymi firmami? To jest chyba nieuczciwa konkurencja. Już nie mówię o oszukaniu kierowców-wspólników dawnego PKSM.

  Że stosuje różne standardy dla PKS który zawiesza kursy - bez żadnej reakcji, dla niektórych przewoźników - dając im zezwolenia na kursowanie z dziwnych miejsc, a innych strasząc sądami, policją, ITD?

  Itd., itd.

  Jednak są jakieś zasady, szczególnie na styku biznes-samorząd a mieszkańcy - i wydaje mi się że są łamane. Wielu z nas na tym forum popiera busiarzy właśnie z tego powodu

  Różne rzeczy widziałem w busach, mniej sprawne, bardziej sprawne, brud, chamstwo, ale i porządek czy uprzejmość. Do panów z busów - daliśmy Wam tutaj spory kredyt zaufania, popieramy Was, ale Wy też powinniście dbać o nas, swoich klientów.

  24 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011
  19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  niech się wszyscy dowiedzą co pan burmistrz robi. popieram busy niech walczą o siebie i o nas pasażerów.

  26 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Prywatni przedsiębiorcy, kierowcy busów !

  Mieszkańcy Myślenic, popierają Wasz protest. Nie dajcie się !

  29 32 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: 100% POPARCIA DLA BUS�W] Informację podało również radio RMF FM w faktach o 9 .

  OSTROWSKI PODAJ SIĘ DO DYMISJI, DAJ NAM MIESZKAŃCOM NORMALNIE ŻYĆ.

  NIE CHCEMY TYCH ZMIAN. [/quote]

  CIEMNOGRÓD!!!!!!!

  15 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  "Nie mamy możliwości wykonywania kursów. Chcemy pracować, ale nie jesteśmy w stanie"--- Przyjdą tacy co będą w stanie ;-) Jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę chodzi ;_)

  21 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Wiecie czy można dziś jakoś dojechać busem lub autobusem do Krakowa ?

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  można ;) trzeba na zakopiance stanąć jedzie zawsze jakiś przelotowy :)

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Totalna żenada. Busiarze obskoczyli rano najbardziej "kasowe" kursy, teraz mają po dwoje pasażerów na całej trasie, więc strajk tak ? Kto idzie o zakład, że odwieszą łaskawie strajk, jak będzie pora wyjść z pracy, czyli mniej więcej o piętnastej ? Zaraz się pewnie pojawią opinie, że łaskawie dowieźli ludzi do pracy, nie chcieli na złość robić pasażerom ble,ble,ble. Macie w nosie pasażerów, zależy wam tylko na tym, żeby zarobić najmniejszym własnym nakładem jak największą ilość kasy. Najwyższy czas dobrać się wam do czterech liter. Mam nadzieję że nie ugracie nic a UMiGm nie popuści wam ani na krok. Jesteście żałośni

  30 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Panie Ostrowski ja od 3 lat busami dostaje się do pracy proszę mi powiedzieć jak mam to zrobić dziś jutro i po jutrze ??? Jak Pan takie cyrki wyprawia !!!

  27 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Prywatni przewoźnicy - JESTEŚMY W WAMI !

  34 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  he he he he sami sobie szkodzą tym pożal się Boże strajkiem
  dymisja tak tylko busiarzy!!!! wreszcie nie będą dyktować warunków, może się opamiętają że klientów należy szanować.
  pozdrawiam wszystkich pasażerów

  22 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  A kto przewodzi strajkowi, czyżby Ujek Stasek , " wysublimowana" kultura prawa ręka wója Obajta z Pcimia?

  7 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: Beton] Prywatni przedsiębiorcy, kierowcy busów !Mieszkańcy Myślenic, popierają Wasz protest. Nie dajcie się ! [/quote]

  Mów za siebie! Ja i wielu moich znajomych mamy zdecydowanie inne zdanie w tym temacie.

  17 23 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  SKONTROLOWAĆ autobusy PKS jeżdżą przeładowane!!!!!Gdzie ITD i policja?????

  24 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Ludzie odpieprzcie się wreszcie od tego Ostrowskiego – chyba nie miejsce tutaj o tym pisać. Są dwie strony sporu., a wszyscy teraz szukają pretekstu żeby dojechać Burmistrza. Busiarze zrobili zaplecze na działce kongregacji… Przejdźcie się tam jeden z drugim i popatrzcie jak to wygląda ???!! Tabliczki oznaczające stanowiska i jeden plastikowy kibel. To ma być „zaplecze” jakie dla siebie a przede wszystkim dla ludzi przygotowali??!! Mało, że warunki w busach są niekiedy jak dla bydła to teraz jeszcze to ma być to ich idealne rozwiązanie ??? ;/ No super- to polecam wam korzystanie z tego… Z doświadczenia wiem, że jak jedna strona się upiera przy swoim to chyba o kompromisie nie ma mowy a jak na razie to od zbicia ceny za wjazd na dworzec koźmińskiego począwszy jednak ustępuje druga strona sporu…
  I na sam koniec. Sam prowadzę małą firmę – tak żeby cos dorobić; mam małe biuro z zapleczem., mam zezwolenia, zgody, sanepidy itd. I cholera nie rozumiem ?? czy mnie obowiązują inne przepisy ?? czy posiadacz busa- kierowca/właściciel firmy może założyć działalność i zupełnie lać na całą resztę ? Bo po co zaplecze, po co toalety, po co jakikolwiek komfort dla pasażerów??? Rozumiem, że przy zero wkładu własnego poza samochodem czepie się kasę latami i to chyba boli że się kończy?? Nie ma tak lekko i kto ma firmę przekonał się o tym. Trzeba jakieś koszty ponieść żeby były zyski. Więc może niech każdy ma takie same prawa a nie szantażuje strajkiem i łamaniem praw obywatelskich….
  Za Ostrowskim nie stoję murem, po prostu sytuacja mnie irytuje. Sam niejedno bym Burmistrzowi powytykał – wiec zanim mnie całkiem zrównacie z ziemią wolałem wyjaśnić….

  38 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  A gdzie byliście, Szanowni wyborcy w jesieni ?!!!

  Walnijcie się w piersi i przyznajcie ilu z Was głosowało na GMO ???

  17 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Busy na dworzec i brać się do roboty

  24 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Jesteśmy sławni :)

  17 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Byłem, widziałem.
  Dlaczego przewoźnicy którzy podobno dostali pozwolenia od Starosty nagle stoją na Słonecznej i nie mogą ruszyć w trasy? Gdzie te pozwolenia? Były zapewnienia że 2 miesiące mają zgodę na transport z placu kupców bo założono znak zakazu na Słonecznej. Dlaczego co innego się mówi dla mediów a co innego jest w praktyce?

  Tak przecież nie wolno postępować z ludźmi, którzy przecież dlatego zajęli się tym fachem gdyż takie było zapotrzebowanie mieszkańców Myślenic i Wiosek.

  Dlaczego Starosta nie wypełnił do końca tego co powiedział i przewoźnicy nie mają papierków zezwalających na dalszą ich pracę?

  Tak się składa że byłem wśród nich rozmawiałem z kilkoma kierowcami i widziałem na własne oczy jak wygląda sytuacja. Tak nie wolno traktować ludzi, którzy zabezpieczają potrzeby mieszkańców które przecież to są obowiązkiem Gminy.
  Przecież to jest jakaś farsa.

  Gdzie jest teraz Starosta?

  Niech szanowny pan Tomal wyjdzie wreszcie z budynku (ma dwa kroki do ronda na Reja) zatrzyma jednego busa i wręczy mu oficjalną zgodę na prowadzenie kursów, co przecież publicznie zadeklarował.

  Czekamy na Pozwolenia dla przewoźników, by mogli normalnie służyć naszym mieszkańcom.

  23 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Nawet w mediach (TV Kraków) niektórzy przynoszą wstyd i obciach. Niech się lepiej uczą od burmistrza Dobczyc.

  Jak oglądałem ten wydiad to ręce załamałem ... słoma z butów wystaje.

  "Busiarze" to ... "busiarze" tamto, zamiast mówić, że "taką decyzję podjołem" mówi " burmistrz Myślenic tak zadecydował".

  Przerost formy nad treścią.

  19 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011
  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Popierajcie dalej busiarzy a za rok będziecie tak jeździć:

  zdjecie

  i jeszcze im dziękować że Was zabrali :)

  55 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Zobacz ostrowski co zrobiłeś !

  PKS nie kursuje, busy też ! Ale za to dworzec Koźmiński ma.

  30 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Paradoks!!!

  Pierwszy w Polsce strajk prywaciarzy.

  32 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Wszyscy którzy popierają tą całą bandę nieokrzesanych ludzi(busiarzy)nie powinni się odzywać!!WIEŚ!! Precz z SAMOWOLKĄ, NIECH ŻYJE BURMISTRZ!!!!!

  30 49 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Powinno być normalnie czyli jeden dworzec z toaletami z poczekalnią unormowane ceny biletów oraz czasy odjazdów bilety miesięczne - CZY TO TAK BARDZO PRZERAŻA BUSIARZY?

  28 17 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Najpierw PKS, teraz busy... Miasto zamiast się rozwijać cofa się w tył... Powiedzcie mi po co wybudowali "galerie" jak teraz nawet nie ma jak do niej dojechac ?! To co się dzieje w Myślenicach to jest jakaś porażka. Dobrze że są wakacje bo my uczniowie mielibyśmy przekichane :P

  18 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011
  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  1342% poparcia dla działań burmistrza.

  Czas uporządkować ten Bangladesz !!!

  24 33 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Różnie ocenia się burmistrza, jak to zwykle bywa, ale tym działaniem, czyli próbą ucywilizowania tego bałaganu wykazał dużą odwagę i za to go szanuję. Trudny to materiał ci busiarze, połączenie starych nawyków z PRL-u rodem z zajadłą dziką kapitalistyczną pogonią za zyskiem za wszelką cene bez myślenia perspektywicznego. Podzielam opinię, że niewielka nawwet firma musi mieć wszystkie uzgodnienia, certyfikaty i odpowiednie zaplecze z uwzględnieniem norm unijnych, a busiarzom to jakoś uchodziło . Wiem to z autopsji.

  19 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Powiedzcie mi dlaczego przewoźnicy z poza gminy a nawet powiatu chcą wymuszać na burmistrzu swoją wolę kierując się jedynie swoimi własnymi potrzebami.
  Burmistrz chce tylko zapewnić najlepszą organizację by zadbać o pasażerów. Czy tak trudno to sobie uświadomić ?
  Nie będzie ktoś spoza naszego terenu dyktował mi swoich warunków. Niech jadą sobie do Kasinki, Wieliczki, Krakowa skąd pochodzą właściciele busów i niech tam sobie robią własne rządy. Niech tam blokują miasta. Niech tam wymuszają na władzach swoje wymagania.

  Jestem za pasażerami, nie za busiarzami, ale gdzie drzewa rąbią tam wióry lecą i należy przeczekać i doprowadzić do tego aż spokornieją i wreszcie zrozumieją że miasto nie należy do nich a do nas, tych którzy wybraliśmy naszego przedstawiciela Ostrowskiego, który na pewno nie chce dla nas mieszkańców źle. Wszystkie teorie o łapówkach, o lewiznach od PKS czy Koźmińskiego świadczą o głupocie tych którzy je rozsiewają. Krzykacze to w większości sklepikarze ze Słowackiego i rządni własnych zysków właściciele busów. Nie dajmy się manipulować, bo Ostrowski wie co robi i robi to wszystko dla nas. Sam dojeżdżam busem do Krakowa i chcę mieć zapewniony transport, ale taki jak przystało na europejskie warunki. Na pewno gdy będę miał wybrać i będę miał pod nosem rozkład busów i rozkład PKS, wybiorę wygodny autobus nawet kosztem poczekania kilkunastu minut, bo się szanuję i dbam o swoją godność i wygodę.

  Jestem za busami ale nie tędy droga, bo to wy macie się dostosować do obowiązujących standardów i rozporządzeń gminy a nie żeby gmina dostosowywała wszystko pod was.

  24 10 Odpowiedz
 • 1 sie 2011

  Faktycznie nic nie kursuje do Krakowa? Ma ktoś informacje o tym,jak długo potrwa strajk?

  3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  strajk ma trwać podobno do momentu ugody z burmistrzem. Mnie się to nie widzi, bo będzie za duża strata. Rozumiem, że po 15 busiarze idą do domu i nie ma co marzyć o kursie do Krakowa?

  1 1 Odpowiedz
 • 1 sie 2011

  Dzięki za info!
  A orientujesz się może jak z autobusami?

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: Rozsądny] Burmistrz chce tylko zapewnić najlepszą organizację by zadbać o pasażerów. [/quote]
  [quote=gość: Rozsądny] Ostrowski wie co robi i robi to wszystko dla nas [/quote]

  Nie widzicie że ten dworzec jest za mały?? Nie da się zapewnić płynnego ruchu przy takiej ilości stanowisk. Zwyciężyła opcja budowy galerii z maksymalną ilością metrażu do wynajęcia.

  No chyba że pks zatrudni dopychaczy jak w chinach i ułatwią szybki załadunek.

  Mam nadzieję że te protesty pomogą w wyświetleniu choć niektórych ciemnych interesów..

  18 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Ci co chcą się dostać do Krakowa muszą iść albo na dworzec na autobus przelotowy do Krakowa albo na przystanek koło estakady na busy z Jordanowa lub Rabki

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011
  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  a do której ma potrwać ten strajk?
  Nparawde nie ma szans żeby pojechało dziś coś do krk?

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Mam pytanie:
  Kogo uważacie za najgorszego burmistrza (skandalisty) w historii Myślenic ?

  6 12 Odpowiedz
 • 1 sie 2011

  Wsiadać w taksówki i zniszczymy Przewoźników pozwami o odszkodowania. Jak nie chcą wozić, tylko strajkują, to zapłacą za zaniedbania...

  Ja pracuje i potrzebuje dojeżdżać do pracy. Zgłosili się świadczyć usługi, to niech jeżdżą, albo rezygnują i oddadzą rynek. Przyjdą inne firmy, jest duże bezrobocie...!
  Nikt z klientów nie miał na to wpływu, a musi teraz ponosić konsekwencje...

  22 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Busiarze tak trzymajcie.
  Moim zdaniem ta upartość wobec Was jest również z powodu ostatnich wyborów. Już wtedy mieliście swoje zdanie o Ostrowskim. A teraz ,,działania" przeciwko wam są prowadzone w ,,imię dobra dla pasażerów".

  Rozsądny wypowiadasz się tak samo jak Ostrowski w wywiadzie o podmiotach gospodarczych działający na terenie gminy. To jest reklama dla tych którzy by chcieli tutaj działać.

  22 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  ciekawe czy jutro tez beda strajkowac i w inne dni jezeli sie nie dogadaja..;/

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  a gdzie Wasz kochany PKS? Skoro macie gdzies busiarzy to dlaczego nie jezdzicie PKS?

  17 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Ciekawe....kto zapoczątkował dzisiejszy strajk... hmm... busy normalnie rano wyjechały a ok. 7 już nie miały gdzie wysadzić ludzi bo na placu stanął znak ZAKAZU a tabliczki zostały zasłonięte... ciekawe przez kogo

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  JEśli komuś się nie podoba to co dzieje się w Myślenicach proszę dzwonić i mailować na adres:

  tel. 12 639 23 03 fax 012 639 23 05
  burmistrz@myslenice.pl

  16 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  PKSy kursują na bieżąco i mają pełne obłożenie kursów, mają wstawiać nowe trasy i kursy.
  Jak widać pod Dekadą gdy jedni strajkują innym przybywa klientów. A kto chociaż raz przejedzie się autem w którym dużo miejsca, komfort i kultura, już więcej do busa nie wsiądzie.
  Busiarze samo strzelają sobie w kolano.

  14 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  @Rozpacz z Busami, co ty myślisz, że ludzie jeżdżą busami, bo mają ukryte skłonności masochistyczne? Ci, którzy to robią nie jeżdżą samochodem, bo go nie mają, albo ich na to nie stać. Koszt eksploatacji jest wyższy albo zbliżony do zysku. Busy to nie kwestia wyboru.

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Rozumiem busiarzy. Każdy koszt i uporządkowanie chce się zawsze ominąć jak się tylko da,
  ale w ogóle ich NIE POPIERAM !!!
  Na myśl jazdy do Krakowa busem dostaje dreszczy. Jeździłem kilka lat busami i nawet teraz nie dawno, więc wiem o czym mówię.
  Nie miałem innego wyjścia wtedy, gdyż zarobki mi nie pozwalały na inne rozwiązanie - teraz na szczęście się od tego uwolniłem.
  Trzeba to poczuć jak w busie jest full osób, stoi jeszcze z 12 do szyby z przodu a bus się jeszcze zatrzymuje po 2 osoby.
  Nie wiadomo czy się wkurzyć na busiarza czy na osoby dociskające się do całkiem zapchanego busa.
  Przez kilka lat - dostałem może kilka paragonów.
  Mało, który pasażer ma świadomość, że w przypadku wypadku busa z pasażerami - nie mając paragonu - jest się osobą nie ubezpieczoną przez przewoźnika, nie ma się prawa do żądania odszkodowania (nie ma paragonu = nie ma pasażera w busie).

  Jak były akcje policji na busy - bardzo się cieszyłem mimo, że nikomu bym tego nie życzył.
  Myślę, że trzeba ukrócić tą samowolkę.

  Popieram prywatne przedsiębiorstwa, popieram pasażerów, NIE POPIERAM busiarzy.

  A propos burmistrza - nie jestem zagorzałym fanem którejś strony politycznej. Po prostu żyje w Myślenicach - i jest mi dobrze. Jestem zadowolony z rozwoju miasta, które siłą rzeczy zarządza burmistrz.

  Jedynie kto jest za busiarzami, to oni sami, ich rodziny, sklepy leżące koło busów (zrozumiałe - wcale się nie dziwie). Mam nadzieje jednak, że dążymy do pewnych standardów, gdzie pasażer jest człowiekiem.

  26 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  a jakim prawem PKS wyjechal na linie? Czy nie powinno juz im byc dawno odebrane zezwolenie? za niewykonywanie regularnych linii do ktorych sie zobowiazali (do 14 dni od zaprzestania kursowania takie zezwolenie zostalo im odebrane)? No chyba ze dla PKS udalo sie zalatwic w ciagu chwili nowe zezwolenie... kto tu jest ponad prawem?

  14 5 Odpowiedz
 • 1 sie 2011

  Nie wyobrażam sobie odjazdów busów z dworca, skoro jest tylko kilka stanowisk. Rzecz jasna podróżowanie autobusami jest wygodniejsze, ale także droższe. Zatem popieram busiarzy... A załatwienie sprawy, propozycją przystanku na dolnym jest totalnym nieporozumieniem. Przystanek powinny być w miarę blisko centrum, a nie kilometry od niego...

  20 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Teraz widać ile goryczy nazbierało się w pasażerach busów i dobrze ,że to znalazło wreszcie finał niech właściciele busów i kierowcy wezmą sobie te uwagi do serca i zrozumieją,że przed nimi długa droga reform i doganiania europejskich standardów bo nie każdy pasażer ma ochotę słuchać waszych przeładowanych wulgaryzmami rozmów z kolegami po fachu, drżeć gdy pędzicie na złamanie karku głusi na wszelkie uwagi.Byliście monopolistami na krótkich trasach i tak też zachowywaliście się.WIĘCEJ POKORY życzę!

  16 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=klao] Przystanek powinny być w miarę blisko centrum, a nie kilometry od niego... [/quote]

  A więc parking dla samochodów - k/Carrefour'a, dworzec Busów w miejscu targu, targ na Dolne !

  4 3 Odpowiedz
 • 1 sie 2011

  Te busy to apel do władz i do społeczeństwa !!!!!!

  10 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Miasto ma obowiązek zapewnić ludziom transport w takim wypadku nie pozostaje nam nic innego jak brać tylko taksówki a rachunkami obciążyć burmistrza.

  19 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=klao] ... Przystanek powinny być w miarę blisko centrum, a nie kilometry od niego... [/quote]

  Jakie kilometry? z rynku do dworca jest niecałe 1000m.
  Chodzić się nie chcę?

  Inna sprawa to, że przystanki były i będą w centrum.

  8 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Czyli wychodzi na to ze busy ktore kursuja poza powiat, zezwolenie na jazde z placu kupcow dostaly od starosty... problem jest z tymi, ktorzy uzaleznieni sa od burmistrza... czyli wszystkie lokalne linie... komu pasazerowie powinni podziekowac? tylko burmistrzowi...

  "Jak dodają, Urząd Marszałkowski też jest skłonny zastosować takie rozwiązanie, natomiast najwiekszy problem pozostaje z przewoźnikami, którym zezwolenia wydaje burmistrz Myślenic. Tutaj porozumienia nie ma i Maciej Ostrowski zapowiedział przedstawicielom busiarzy, że takiego odstępstwa nie wyda, bo nie akceptuje przystanku na placu Kongregacji Kupieckiej."

  16 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: dae] @Rozpacz z Busami, co ty myślisz, że ludzie jeżdżą busami, bo mają ukryte skłonności masochistyczne? Ci, którzy to robią nie jeżdżą samochodem, bo go nie mają, albo ich na to nie stać. Koszt eksploatacji jest wyższy albo zbliżony do zysku. Busy to nie kwestia wyboru. [/quote]

  Dobrze to napisałeś. To nie kwestia wyboru. A czy człowiek nie powinien właśnie mieć tego wyboru? Dlaczego mam być uwiązany do monopolisty który nie tylko chce dyktować warunki pasażerom czyli mnie ale i władzy?
  To musi się skończyć, a to że okresy przejściowe zawsze są trudne, trzeba przetrwać i się poświęcić chociaż troszkę by później mieć lepiej.

  11 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Super Super może w końcu ludzie zrozumią że jak był PKS było wszystko okey a teraz samowolka busiarzy

  13 14 Odpowiedz
 • 1 sie 2011

  [quote=gość: urbanista] klao napisał/a: Przystanek powinny być w miarę blisko centrum, a nie kilometry od niego...

  A więc parking dla samochodów - k/Carrefour'a, dworzec Busów w miejscu targu, targ na Dolne ! [/quote]

  chyba Cię poniosło... Busy powinny zostać na swoim miejscu, albo być koło dworca.

  12 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Jakos nie przepadam za naszym burmistrzem i jego rzadami!ale tym razem go popieram!
  Busiarze to straszni wyzyskiwacze!mysla ze moga wszystko!
  Jeden z przykladow!kursy Myślenice-Dobczyce!bilet do Dobczyc kosztuje 3zl!gdzie jest ok 16km!a na Dolne gdzie jest niecale 3km kosztuje 2.50!chore istny wyzysk!pamíetam czasy jak bilet kosztowal zlotowke!wiecie ile wtedy ludzi jezdzilo!dzieci do szkoly!starsi ludzie!
  A teraz raz na czas bus na przystanku sie zatrzymuje!
  Nic dziwnego busiarze zeruja jak moga na wszystkim jak tylko sie da!
  Tak ze Panie Ostrowski nie daj sie!a z tego co wiem masz spore poparcie!

  20 18 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  spalą tylko ropę i nic to nie da... a ludzie są wkurzeni, bo nie mają czym jeździć..

  11 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Pan burmistrz pozbył się wszystkich agend które sluzyły do zarządzania miastem i organizowały zycie mieszkancow,
  ZOSTAWIŁ SOBIE TYLKO PENSJĘ!
  BRAWO, wyborcy i tak go kochają - on jest jednym z nas !!

  13 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: anonimka] Ciekawe....kto zapoczątkował dzisiejszy strajk... hmm... busy normalnie rano wyjechały a ok. 7 już nie miały gdzie wysadzić ludzi bo na placu stanął znak ZAKAZU a tabliczki zostały zasłonięte... ciekawe przez kogo [/quote]
  strajk rozpoczęli busiarze. Jest przystanek po drugiej stronie drogi więć było gdzie wysadzić ludzi.

  2 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Nie widzę nic złego w targu na dolnym bo przez centrum i osiedlem mogą busy przejechać!! I tak samo pasażer może wsiąść jak i wysiąść!!! a z dolnego szary kowalski nie będzie musiał iść na nogach do miasta albo taksówka żeby wsiąść do busa na Krk... !!! i tu nei chodzi o to ze przystanku nie będzie tylko nie maja skąd wystartować a czemu nie zdolnego bądź z zarabia?? bo im się nie chce wezmą ludzi z centrum to im wystarczy po co tracić kasę żeby z innego punktu wyruszyć!!!

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  m.... - nie prawda, gdyz nie mogli wysadzic ludzi na tym przystanku, gdyz nie jest on na trasie podanej w zezwoleniu ... zaraz by MO wyslal na nich ITD wtedy;)

  8 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  czyli dzisiaj w ogóle busy nie kursują żadne?? dobczyce- myślenice również?? potrzebuje się dostać do pracy!?

  2 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: op3] czyli dzisiaj w ogóle busy nie kursują żadne?? dobczyce- myślenice również?? potrzebuje się dostać do pracy!? [/quote]

  PKS jeździ. Też jadę do Dobczyc. Przynajmniej raz w dobrych warunkach.

  3 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: Mateo3]Teraz z osiedla trzeba będzie iść całe miasto aż na Słoneczną ?

  Ostrowski, czy ty mądry jesteś? [/quote]

  A nie masz na osiedlu przystanku z którego możesz sobie odjechać? Po co drałować na Słowackiego czy na Słoneczną. Głupi jesteś czy może jesteś z kliki busów i tylko chcesz rozgrzać atmosferę.
  jeżeli na przystanku na Osiedlu nie stawały busy to miej pretensję do nich. Właśnie o to byś nie musiał łazić walczymy my i Ostrowski. Właśnie o to by na wszystkich przystankach myślenickich można było wsiąść i odjechać zgodnie z rozkładem, a nie tak jak teraz - samowolka i bezprawie.

  6 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: m....] gość: anonimka napisał/a: Ciekawe....kto zapoczątkował dzisiejszy strajk... hmm... busy normalnie rano wyjechały a ok. 7 już nie miały gdzie wysadzić ludzi bo na placu stanął znak ZAKAZU a tabliczki zostały zasłonięte... ciekawe przez kogo
  strajk rozpoczęli busiarze. Jest przystanek po drugiej stronie drogi więć było gdzie wysadzić ludzi. [/quote]
  na korzystanie z przystanku też trzeba mieć zezwolenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Nikt prawie nie jeździ, były busy było wszystko ok, transport był, wszyscy byli zadowoleni, nagle się boją o naszą nowa "galerię" ? Przecież tam nie ma nic nowego czego byśmy nie widzieli, apteka, ccc po co robić takie same sklepy?? Jestem za busiarzami, co z tego że PKS jest jak żadnych kursów nie ma, dostać się gdziekolwiek graniczy z cudem! BURMISTRZU WEŹ SIĘ OPAMIĘTAJ BO WSZYSCY SIE ODWRÓCĄ PRZECIWKO TOBIE!!!

  14 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  TE ZMIANY NIE SĄ DO ZAAKCEPTOWANIA.

  TRANSPORT MIEJSKI MA BYĆ DLA LUDZI A NIE DLA BURMISTRZA I KOŹMIŃSKIEGO !

  15 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  podobno busy zawiesily protest jak na dzis?wie ktos moze czy jutro dojedziemy normalnie do pracy?

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Prawdopodobnie od jutra busy będą jeździły normalnie - jeżeli chodzi o terminy czasowe. Jednak zmieni się ich trasa i przystanki. Dziś pierwsze busy wyruszyły w stronę Krakowa:) Oby tak dalej ! :)

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  tak ale co z tymi busami, gdzie zgode wydaje burmistrz? nie samym krakowem czlowiek zyje... co z mieszkancami okolicznych wsi?

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  100% POPARCIA DLA BUSIARZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  19 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  PROSZE BARDZO POPIERAJCIE OSTROWSKIEGO !! ALE POZNIEJ NIE MIEJCIE PRETENSJI ZE PŁACICIE 3RAZY WIECEJ ZA BILET!! JEZELI TRZEBA PLACIC ZA WYNAJEM NA DWORCU I WSZYTKO!!! ORAZ TEN IDIOTYCZNY PLAN ŻE BUSY ODJEZDZAJA Z DEKADY A POTEM NA OSIEDLE I KRAKOW!? TO MA SENS ?! ISTNE ZOO!!!!!!

  BUSIARZE JESTESMY Z WAMI!

  19 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  nie rozumiem tu już nic! Busy dziś nie jeżdżą tak?? w zamian za to jeździ PKS? jest jakiś rozkład czy coś ?? bo przecież PKS zrezygnował z kursów?? może mi ktoś to wyjaśnić? bo potrzebuję się dostać do m-c . Słyszałam coś ze od 15 mają jeździć normalnie ale to inform. nie potwierdzone??

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Busy do krakowa juz dzis jezdza ale wyjezdzaja o tej godzicie co z Osiedla - z Dekady i jada na osiedle i maja tam postoj i nie jada obok bloku jedynki tylko przed kefirkiem skrecaja w lewo i jada kolo orlenu na krakow

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  busy na pewno nie jezdza z Dekady... tylko z placu kongregacji

  6 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: były pasażer] Jakos nie przepadam za naszym burmistrzem i jego rzadami!ale tym razem go popieram!
  Busiarze to straszni wyzyskiwacze!mysla ze moga wszystko!
  Jeden z przykladow!kursy Myślenice-Dobczyce!bilet do Dobczyc kosztuje 3zl!gdzie jest ok 16km!a na Dolne gdzie jest niecale 3km kosztuje 2.50!chore istny wyzysk!pamíetam czasy jak bilet kosztowal zlotowke!wiecie ile wtedy ludzi jezdzilo!dzieci do szkoly!starsi ludzie!
  A teraz raz na czas bus na przystanku sie zatrzymuje!
  Nic dziwnego busiarze zeruja jak moga na wszystkim jak tylko sie da!
  Tak ze Panie Ostrowski nie daj sie!a z tego co wiem masz spore poparcie! [/quote]

  popieraj go dalej a na dolne bedziesz płacić 5zł a do dobczyc 7zl powodzenia!!!!

  MO dymisja!!!!!!!!!!!

  14 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Ludzi przejrzyjcie na oczy, PKS wypiło się na pasażerów, likwidując kursy, a teraz jeszcze nadal chce ciągnąć od nas kasę, skoro Brusy zmusza się do korzystania z dworca PKS, oczywiście odpłatnie, to niby skąd oni wezmą te pieniądze? Nikt do interesu nie dokłada, MY PASAŻEROWIE będziemy płacić kolejny podatek na rzecz PKS-u. Jeśli chce PKS zarabiać niech przywróci kursy i wozi ludzi.

  20 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Poparcie dla busiarzy !!! Dymisja MO

  23 16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  busiarze beda jezdzic z dworca ale beda placic za to i dlatego podniosa ceny biletow!!!! zrozumcie to!! tu chyba chodzi nam o wygode,! jak my uczniowie bedziemy dochodzic z placu dekady do szkoly na zarabie?? czy osiedle?? mamy wstawac o 5 rano?! bedzie zima po kolana sniegu i mamy chodzic takie kilometry!? to jest chore i przy okazji mamy placic wiecej za bilet bo ostrowskiemu zachwialo sie zmian!!!! OGARNIJCIE SIĘ! POPIERAJCIE BUSIARZY! CHYBA ŻE CHCECIE PŁACIĆ 3RAZY WIĘCEJ ZA BILET I DOCHODZIĆ KILOMETRY Z PLACU DEKADY!!!!!!!

  16 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: Brawo Burmistrz] 1000 % poparcia dla Burmistrza. Busiarze zacznijęcie traktować nas pasażerów jak Ludzi, nie jak zwierzęta. Nie chcecie nie zarabiajcie, zarobi ktoś inny...... [/quote]

  to niech przyjdą inni i niech zarabiają mają wolne trasy

  7 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  z tego wszystkiego to najbardziej ucierpią przewoźnicy gminni ,bo im zezwolenia wydaje PAN BURMISTRZ !!!!!!!!!!!!!!!i na ich trasy wejdzie PKS a gmina im będzie jeszcze dopłacać !!!!!Brawo PANIE BURMISTRZU!!!!

  16 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  wina nigdy nie stoi po jednej stronie ;)

  12 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Bardzo dobrze, niech strajkują! dziś policja stanęła na placu radiowozami i zakazała wjazdu.. to jest chore.. Jeśli busy będą wjeżdżać na Dworzec, ceny biletu podrożeją ponieważ busiarze muszą płacić im za każdy przejazd przez ich plac.. Ok, chcieli im dać 2 zł za przejazd ale na papierze to powiedzieli że tego nie podpiszą! na gębę to każdy sobie może mówić a po tygodniu podniosą do 10 zł. Wtedy tak jak było mówione np. bus z Poręby do Myślenic będzie kosztował 5 zł. więc 10 zł dziennie będzie ktoś wydawał.. a pomście co ma powiedzieć ktoś to nie jest bogaty, tylko raczej z biednej rodziny i ma 2 dzieci które chodzą do szkoły, czyli 100 zł za 5 dni.. To jest naprawdę nie do pojęcia co się dzieje!

  21 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Szopka poprostu ;) nic dodać nic ująć. Chciałabym tylko wiedzieć czy busy już normalnie kursują? Orientuje sie ktoś ?:)

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  TAK, BUSY KURSUJĄ !!!!!!

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  DZIEKUJE!!!!!!!!!!!

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  tak, żadnego powodu drożenia biletów nie ma, poza tym ze zdrożała benzyna i jest stała inflacja. tom zastanów się zanim coś stworzysz.

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Jutro mam udać się do Krakowa, busy będą odjeżdżać z Osiedla czy już nie, rozkład jazdy się coś zmienił ?

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Oby strajkowali ze dwa lata,może PKS wznowi kursy i wówczas będziemy jeździć normalnie nie tak jak bydło...

  4 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  nie rozumiem ludzi, którzy się plują, że bilety podrożeją. Jeżeli podrożeją z powiedzmy 5 zł do 9 zł, to możecie mieć pretensje tylko do busiarzy. Czemu? Wjazd na dworzec - 2 zł (i trzeba podpisać taką umowę żeby ta stawka pozostała niezmienna). W roku szkolnym prawie wszystkie busy są zładowane po brzegi i jeszcze bardziej. Przyjmijmy jednak, że busiarze przestrzegają przepisów: 2 zł/ 30 pasażerów => podwyżka o 0,06 zł na osobę. Nawet jeśli w busie jedzie 5 osób, to 2 zł/ 5 pasażerów => 0,4 zł na osobę. Nawet w najgorszym wypadku ceny biletów wzrastają o parę groszy, a nie dwa razy. Jeżeli wzrosną dwa razy, to jest to tylko pazerność busiarzy, a nie faktyczne koszta.

  6 9 Odpowiedz
 • 1 sie 2011

  czy oby napewno busy będą kursować jutro normalnie??

  1 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: stanek] Oby strajkowali ze dwa lata,może PKS wznowi kursy i wówczas będziemy jeździć normalnie nie tak jak bydło... [/quote]
  Jeździłem PKS w roku szkolnym w autobusie na 45 osób było nieraz 80 osób !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Mnie nie obchodzi co będzie jeździć byle jeździło, bo mimo wszystko dużo osób dojeżdża z/do Myślenic, a przepływ osób poruszających się busami/autobusami powinien być płynny.

  Wszyscy wiedzieli, że dzisiaj będzie strajk busów - czemu nie jeżdżą, więc autobusy? Burmistrz i busiarze - obydwie strony - powinni się poważnie zastanowić jak traktują ludzi - ich czyny rzutują na to czy zdążymy do pracy, dojedziemy do lekarza na czas, załatwimy coś w urzędach. Ich kłótnie powodują więcej złeo niż dobrego, powinni się ogarnąć i wrócić do pracy...

  5 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: dae] nie rozumiem ludzi, którzy się plują, że bilety podrożeją. Jeżeli podrożeją z powiedzmy 5 zł do 9 zł, to możecie mieć pretensje tylko do busiarzy. Czemu? Wjazd na dworzec - 2 zł (i trzeba podpisać taką umowę żeby ta stawka pozostała niezmienna). W roku szkolnym prawie wszystkie busy są zładowane po brzegi i jeszcze bardziej. Przyjmijmy jednak, że busiarze przestrzegają przepisów: 2 zł/ 30 pasażerów => podwyżka o 0,06 zł na osobę. Nawet jeśli w busie jedzie 5 osób, to 2 zł/ 5 pasażerów => 0,4 zł na osobę. Nawet w najgorszym wypadku ceny biletów wzrastają o parę groszy, a nie dwa razy. Jeżeli wzrosną dwa razy, to jest to tylko pazerność busiarzy, a nie faktyczne koszta. [/quote]
  Jak nie znasz sprawy to nie zabieraj głosu!!!!!!!!

  8 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Strajk tej grupy zawodowej - a także innych grup ( np kolejarzy , lekarzy ) od których pracy zależy funkcjonowanie społeczeństwa najlepiej świadczy o tym iż prawo pozwalające na strajki powinno być zmienione !!! STRAJKI POWINNY BYĆ ZAKAZANE POD GROŻBĄ UŻYCIA SIŁY PRZEZ POLICJĘ I WOJSKO ! Nie może być bowiem tak że pewne grupy społeczne rozwiązują swoje problemy kosztem innych grup społecznych . MIEJSCEM WŁASCIWYM DO ROZWIĄZYWANIA SPORÓW SPOŁECZNYCH JEST SĄD - NIE ULICA!!!

  8 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Jutro trzeba będzie wpuścić do Myślenic czołgi i wojsko z ostrą amunicją ;)

  3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  To dlatego jest tyle rond, żeby można w nich osadzić gniazda z bronią przeciwpancerną (przeciw-busową). Teraz już rozumiem cel ich powstania :)

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  włąsnie co jutro z busami do krakowa ?

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Popieram busiarzy

  14 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Ostrowski Inside, Busiorze Outside :O

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  jutro będą od rana normalnie jeździć?

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Wie ktoś co będzie jutro z busami ?

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Nie rozumiem w czym jest problem, gdyby obok dekady powstał dworzec ale z prawdziwego zdarzenia, na którym wszyscy sie pomieszczą było by super. Przyjezdny miał by wybór czy korzysta z pks taxi bus, blisko do dekady, do centrum. Ktoś musi zrozumieć że to my jesteśmy dla busów i pks a nie oni dla nas jeśli nas braknie nie będą miec po co jedzic.

  6 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  lepiej kupic malucha i placic 100zl na miesiac, a nie pchac sie z ludzmi w pelnym busie i wachac ich pachy w lecie ;]

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Wiedziałem, że walka busiorzy z burmistrzem jest skazana na porażkę. Żyjcie dalej nadziejami - busiorze. Nadzieja matką głupców, sami dobrze to wiecie i dobrze wam podpowiada podświadomość, że będziecie tam gdzie powie burmistrz, a jak nie wy to inni was zastąpią, a jest ich na pęczki o czym się przekonacie jak nie spokorniejecie.

  Pokora was uratuje.

  8 13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  brawo za kompetencje Starosta daje zgodę a MO nie - totalne ośmieszenie na takich stołkach. Bo podobno na działce jest zaplanowany handel nie transport? Czyli słupka przystankowego nie można wbic WC tojtoja postawić? samochodem wjechać? TO JAKBY TAM BYŁ STRICTE SKLEP TO UŻYTKOWNIK BY MUSIAŁ TOWAR DONOSIĆ ZE SŁONECZNEJ, BO W PLANIE NIE MA , ŻE TRANSPORT MOŻE TAM WJECHAĆ ? cZY SŁYSZAŁ KTOS COS PODOBNEGO TAKA ARGUMENTACJĘ?

  17 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Ludzie! Opamiętajcie się! Po 1. dworzec jest za mały po 2. opłaty za jeden wyjazd to około 5 zł!!!! Jeden bus dziennie wykonuje 32 kursy (w tym przypadku podałam przykład siepraw-świątniki górne) niektóre więcej lub mniej!!!!! PKS ma zrezygnować z jazdy ponieważ miał dostawać pieniądze od prywatnych przewoźników i z tego miał być utrzymywany dworzec. Po drugie tam gdzie miał powstać nowy plac Odtrowski którego nienawidzę nie podpisał zgody gdyż twierdzi, że jest to działka przeznaczona do handlu nie do transportu. 100000000000000000% poparcia dla busiarzy...

  18 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Nie interesuje mnie kto będzie jeździł,byle jechał.
  Potrzebuję dojechać do Krakowa do pracy nie wszyscy mogą w tym naszym Myślenickim grajdołku znaleźć normalną pracę-niestety:(
  Co do bursiarzy, to owszem moim zdaniem są i uprzejmi (niektórzy młodsi nawet bardzo!) i mniej uprzejmi się trafią.

  Szanowni Panowie mam do Was tylko takie zastrzeżenie, sprzedawajcie do Krakowa miesięczne bilety, przynajmniej będziecie mieć PEWNEGO PASAŻERA!!! czy to aż tak Wam strasznie życie utrudni????

  Na prawdę niektórzy wydają 1/4 pensji na bilety,nie każdy zarabia krocie, a każdy chce pracować, powinniście nas pasażerów zwłaszcza teraz zrozumieć bo Wy też chcecie pracować ....

  Z powodu tego Waszego zamieszania mam przymusowy urlop, bardzo to śmieszne tyle że nie dla wszystkich:(

  A właściwie to jak Panie Burmistrzu wyobraża sobie ciąg dalszy tej sprawy???

  I dla czego nie wywiązuje się Pan ze swoich obowiązków względem ludności, podobno gmina ma obowiązek zapewnić transport zbiorowy, jakoś słabo jej to wychodzi ....?!!!!
  Z pozdrowieniami dla Pana Burmistrza.
  Pasażer.

  11 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Bu rmistrzu zaczales niszczyc busy prywatny transport w dniu dzisiejszym rowniez miejscowych kupcow zabierajac busy pozbawiles miejscowe sklepy mozliwosci zarobku ulica slowackiego i okoliczne umarly jakim prawem zabierasz nam potencjalnych klijentow zmuszasz do zwalniania ludzi bo takie brda nastepstwa twoch decyzji wzrost bezrobocia dlaczego niszczysz swoje miasto nie pozwalasz zyc normalnym ludzia pieniazki ze sklepow w dekadzie nie zostaja w myslenicach my miejscowi ktorzy zatrudniamy ludzi jestesmy ci obojetni my tez mamy rodziny dzieci pytam dlaczego nas niszczyc dosc miej godnosc ODEJDZ

  16 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  a moze ktos z was chciałby miec firme ktorą maciek zaządza gdzie macie prowadzic?????

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Chcę mieć pewny i bezpieczny dojazd do pracy. Preferuję autobusy ale te likwidowano... skazana byłam na busy. Wiem też , że busy na nowym dworcu się nie pomieszczą. Sytuacja jest patowa. Niestety nie ma w powiecie autorytetu którego wszystkie zwaśnione strony chciałyby posłuchać. Kogoś kto zaprosiłby je do okrągłego stołu. Jak to rozwiązać? Gdzie są Parlamentarzyści, czyżby się bali? Czego wyborców? Chciałabym jeszcze przed śmiercią doczekać się prawdziwego posła, człowieka odważnego i dobrego.

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  totalna porazka naszych władz,zwlaszcza z tym parkingiem na slowackiego!!!!!!!!

  13 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  piszecie że burmistrz wykończył pks a ja twierdzę że to busiarze którzy wykonując swoje usługi przewozili/przewożą/przewozić będą za dużo pasażerów - nie rozkładowo - poza trasą - niebezpiecznie i jeszcze długo by wymieniać zmusili pks do likwidacji. Jest to ewenement na skalę europejską, żeby usługi transportowe na lokalnych trasach tak wyglądały.

  5 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: nie dla nieuczciwości] piszecie że burmistrz wykończył pks a ja twierdzę że to busiarze którzy wykonując swoje usługi przewozili/przewożą/przewozić będą za dużo pasażerów - nie rozkładowo - poza trasą - niebezpiecznie i jeszcze długo by wymieniać zmusili pks do likwidacji. Jest to ewenement na skalę europejską, żeby usługi transportowe na lokalnych trasach tak wyglądały. [/quote]
  NIE NO SŁUCHAĆ CHATKO,CHYBA ZIAZI W ROZUM TRZEBA MIEĆ ABY TAK ARGUMENTOWAĆ-PODOBNA UWAGA DO TEGO FANATYKA GDZIEŚ POWYŻEJ CO PODPISUJE SIE AVE CEZAR AVE OSTRY

  8 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Trzeba bylo skontrolowac te busy!!! Co 2 to pewno musialby ponowne badania techniczne przejsc!!! Prywatni przewoznicy dbaja tylko o swoja dupe!!! Widocznie maja duzo do ukrycia skoro nie chca oficjalnie korzystac z dworca! Boja sie i tyle!!! Poczekajcie drodzy pasazerowie! Oni i tak podniosa ceny biletow!!! Przypomnijcie sobie jak kilka lat temu podniesli o kilkadziesiat % cene biletu tlumaczac to gwaltwona podwyzka cen paliw! Co sie potem okazalo? Ceny biletow zostaly na tym poziomie a cena paliwa spadla! Dbaja tylko o swoje dobro oby jak najwiecej pod siebie!!! Nawet mnie zaskoczyli dzisiaj ze potrafili ta dlugo jezdzic i ze nie bylo im zal kasy na paliwo!!!
  A wracajac do dzialki kupcow co myslicie ze bedziecie tam za darmoche jezdzic i stac?! Nie! Zaplacicie taka sama kase jak nie wyzsza! Boicie sie po prostu tego ze na dworcu to musi byc jak w szwajcarskim zegarku, nie da sie juz nic przykombinowac! Tyle wjazdow le koncesji! Koniec samowolki. Zyjemy w XXI wieku!!! Wstyd tak postepowac! Monopolisci i tyle!!! KONIEC Z NIMI!Konkurencje wam dac to wtedy wam uszy opadna!!! Zbyt pewnie sie czujecie! To chore placic za 5 km 2,50 gdzie do krakowa z dobczyc placi sie 5 a odleglosc 7 razy wieksza!!!

  3 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Pełna zgoda że to busiorze wykończyli PKS swoimi manipulacjami na trasach, podbieraniem klientów z przystanków i stwarzając mu niezdrową konkurencję.
  Teraz przyszedł czas na rewanż i to busiorze dostaną to co zgotowali lata temu PKS-owi.

  Busiorze, jesteście i tak już skazani na porażkę i tylko kwestią czasu jest byście się z tym pogodzili.

  Czekam na słowo podsumowujące od podziemia.

  4 15 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Już jest ugoda. Materiał jest w telewizji Kraków.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  Ci co są po stronie przewoźników zapewne nie są zmuszeni do korzystania z ich usług. Doszło do tego że jest to monopolista w naszej gminie i jesteśmy na niego skazani. Nie mamy wpływu na czas odjazdu, częstotliwość kursów, oraz ceny. Przyzwyczailiśmy się do tego stanu rzeczy, akceptujemy przekraczanie prędkości, ściganie się busów, opóźnianie kursów, przeładowanie pasażerów.

  Dlaczego nagle gdy ktoś próbuje ten stan ucywilizować staje się tym ZŁYM?

  A co gdyby doszło do tragedii, zdarzyłby się wypadek przeładowanego busa. Kilkanaście, kilkadziesiąt trupów ... i co wtedy ... co byście wtedy pisali. Założę się, że wieszalibyście psy na burmistrza i urzędników za to że pozwolili na taki stan rzeczy, i że nic z tym nie zrobili.

  4 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  jakie 5km na Dolne Przedmiescie jest nie wiecej niz 3!
  jestesmy o tyle w komfortowej sytuacji ze zawsze jak nam cena nie pasuje mozemy do rynku isc na nogach!
  ale dla mnie to tez wyzysk i tyle!
  busiarze zejdzcie na ziemie!

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  ktoś w końcu poniósł rękę na władzę - i bardzo dobrze - trzeba nagłośnić sprawę najlepiej w tvn24, bardzo dobrze się stało że busiarze trzymają się razem - dają dobry przykład dla Polaków którzy powinni się RAZEM zbierać np. przed Sejmem i strajkować, walczyć o swoje (jak to jest w bardziej oświeconych krajach np. Francja, czy Hiszpania gdzie ludzie nie boją się demokracji i walczą o swoje)
  Niestety jesteśmy mocni w gębie na "swoim" ale otwarcie w grupie RAZEM tego pokazać nie umiemy.
  Brawo busiarze i szacunek za to!!!
  Też często z wami jeżdżę i narzekam sobie że może być tak albo tak, ale w tej sprawie macie rację - koniec oszustw burmistrza!

  ... nawet takim kosztem

  aha jeszcze jedno - ładne te parkingi na Zarabiu na gminne pieniądze
  szkoda że TYLE miejsca wolnego na nich było na dniach Myślenic bo wjazd za 5 zeta :/
  a ulice i tak zablokowane...
  więc jaki to ma sens?

  13 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  i dobrze niech strajkują, może jak przestaną jeździć to wróci PKS.. Od czasu kiedy prywatni przewoźnicy wygryźli PKS na pewnej trasie, stopniowo co jakiś czas podnoszą ceny biletów, do tej pory podnieśli ceny o prawie 70%. Poza tym czym jeżdżą jak im się podoba, rozkłady zmieniają kilka razy w roku

  3 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  tak czy siak, najgorzej zawsze będą mieć pasażerowie, tłuczeni jak nie przez jedna to drugą strone.
  Dzięki Bogu że mam samochód (stary co prawda ale obchodzę się bez łaski). Zeby tylko paliwo tańsze troche było.. no ale jak sie niema co się lubi, to sie lubi co się ma.

  1 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=gość: Pablos] Jutro trzeba będzie wpuścić do Myślenic czołgi i wojsko z ostrą amunicją ;) [/quote]
  Jeszcze raz podkreślam - miejscem właściwym do rozstrzygania sporów JEST SĄD , NIE ULICA! Nie może być takiej sytuacji że duża ilość ludzi jest pozbawiona dostępu do pewnej usługi bez której funkcjonowanie żadnego nowoczesnego społeczeństwa jest niemożliwe ( takimi są transport publiczny , opieka medyczna , dostęp do bieżącej wody , elektryczności itp ) tylko dlatego że kilku usługodawców jest w sporze między sobą . Strajk de facto powoduje że klienci tych usługodawców stają się stroną sporu i mają prawo dochodzenia odszkodowań od stron sporu za straty ( a także utracone korzyści ) poniesione w wyniku ich braku dostępu do tych usług będących efektem świadomego działania działania usługodawców . oczywiście każdy przedsiębiorca ma prawo zawiesić lub zlikwidować swoją działalność ale powinien o tym poinformować wsZYstkich swoich klientów ( rzeczywistych i potencjalnych ) z odpowiednim wyprzedzeniem . W TYM PRZYPADKU NIGDZIE NIE BYŁO TAKIEJ INFORMACJI ! PRAWO DO STRAJKU DO NAJGŁUPSZE PRAWO JAKIE OBOWIĄZUJE W POLSCE I POWINNO BYĆ NATYCHMIAST ZLIKWIDOWANE . Najlepszym wyjściem w tej sytuacji byłoby odebranie wszystkim włascicielom busów koncesji na prowadzenie działalności , ewentualnie nacjonalizacja ich pojazdów i wynajęcie innych kierowców np z wojska aby dalej jezdzili ich pojazdami wg dotychczasowego rozkładu jazdy. Rozumiem że tu chodzi o miejsca pracy ale jeżeli inni ludzie mogli stracić pracę przez nich ( nie mieli czym dostać się do pracy ) i to właściciele busów tez powinni to odczuć . Wracając do tematu użycia siły przeciw strajkującym - porządek publiczny musi być ( i usługi które w/w wymieniłem muszą być świadczone ) a strajk zakłóca ten porządek - takie rozwiązanie jest uzasadnione i niezbędne w tej sytuacji .

  2 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  A może jest proste wyjaśnienie powstania tego problemu? Kasa, kasa, i jeszcze raz kasa. Która pracuje w Tesco a nie w Carefourze;)

  7 2 Odpowiedz
 • 1 sie 2011

  [quote=gość: urbanista] klao napisał/a: Przystanek powinny być w miarę blisko centrum, a nie kilometry od niego...

  A więc parking dla samochodów - k/Carrefour'a, dworzec Busów w miejscu targu, targ na Dolne ! [/quote]

  A gdzie w takim razie ma się podziać plac manewrowy z Dolnego Twoim zdaniem?? Bo jakiś plac manewrowy w tym mieście być musi, a nie znam innego niż ten na Dolnym

  4 Odpowiedz
 • 1 sie 2011

  zbrojnik : Ja Cię proszę co ty opowiadasz, na orzeczenie SĄDU to można czekać i się odwoływać i czekać i odwoływać i czekać, na ULICY jest szybciej, Po drugie to PKS jest (czy był) przedsiębiorstwem państwowym i od nich mógłbyś cokolwiek żądać np. połączeń lokalnych (prawdę mówiąc to za usługę tam płacimy podwójnie w podatkach i w bilecie). A co do strajku to czasami JEDYNA forma wywarcia jakiegokolwiek wpływu na czy to pracodawców czy jak w tym przypadku na urzędników (co jak widać w tym przypadku zadziałało). A z tymi wojskowymi czy strzelaniem to praktyki rodem z totalitarnych krajów jak widać na przykładzie poprzedniego systemu nie przyniosły (całe szczęście) pożądanych efektów. p.s. Jak ktoś likwiduje sklep to też musi zawiadomić swoich klientów może smsami ?

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  jak teraz tacy mądrzy jesteście, to ludzie niech zrobią jutro strajk i nie wsiadają do busów tylko niech jezdza autobusami i wszyscy beda kwita :) właścicielom busow sie poprzewracało, zniszczyli pks wiec teraz ich beda niszczyc ! kto tu mowi o monopolu ? a co zrobili wlasciciele busow ? kazdy sobie skrobie i nikt nie jest bez winy

  4 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 sie 2011

  [quote=monika91]
  A gdzie w takim razie ma się podziać plac manewrowy z Dolnego Twoim zdaniem?? Bo jakiś plac manewrowy w tym mieście być musi, a nie znam innego niż ten na Dolnym [/quote]

  W tym przypadku jest to podobna sprawa co z parkingiem na Słowackiego. Gmina wypowiada umowę i szkoły jazdy muszą zniknąć z tego placu który do tej pory opłacali i korzystali z niego. Szkoły są prywatne więc muszą się postarać o inny plac ew. zrobić sobie własny lub wynająć w innym miejscu od gminy lub od prywaciarza. W tym przypadku w przeciwieństwie do placu busów gmina nie ma obowiązku wskazywania im miejsca na którym mają działać, bo gmina nie odpowiada i nie ma obowiązku tym się zajmować.

  2 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=gość: wielewidzący] Na placu Kongregacji żadne ITD nie ma prawa ich kontrolować bo plac jest prywatny a panowie dalej będą was wozić jak bydło i przeładowywać.... [/quote]

  Gdyby tylko zechciała to może skontrolować na drodze, sęk w tym, że ich nie ma...

  4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  wiedzisz esze, chyba prawda jaka napisalem zabolala bo post znikl..

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  [quote=gość: wielewidzący] Na placu Kongregacji żadne ITD nie ma prawa ich kontrolować bo plac jest prywatny a panowie dalej będą was wozić jak bydło i przeładowywać.... [/quote]

  Inspekcja może skontrolować także na placu KK, wystarczy dowód że kontrolowany samochód przed chwilą woził ludzi. Nie ma znaczeni że plac jest prywatny. Jest z niego prowadzona działalność transportowa i to upoważnia każdy organ do wejścia i kontroli.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Na placu Kongregacji żadne ITD nie ma prawa ich kontrolować bo plac jest prywatny a panowie dalej będą was wozić jak bydło i przeładowywać.... Człowieku takie bajki to opowiadaj do gwiazd i nie rozśmieszaj się.

  1 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  jak czytam te wypowiedzi to mi słabo:
  jezdziłam do krakowa przez kilka lat i wiem jak to wyglądalo:
  - brawurowa jazda
  -przepełnione busy
  -wulgarni przewoznicy
  - brak wydania biletu
  mozna tutaj wymieniac i wymieniac
  A jesli chodzi o wzrost cen biletu to i tak to zrobią, czy beda na słowackiego czy koło dworca.
  Kierowcy busów własnie udowodnili jak im zalezy na pasazerach(01-08-2011) pozostawili Nas bez srodku transportu.

  4 4 Odpowiedz
 • 2 sie 2011

  [quote=gość: anonim] jak czytam te wypowiedzi to mi słabo:
  jezdziłam do krakowa przez kilka lat i wiem jak to wyglądalo:
  - brawurowa jazda
  -przepełnione busy
  -wulgarni przewoznicy
  - brak wydania biletu
  mozna tutaj wymieniac i wymieniac
  A jesli chodzi o wzrost cen biletu to i tak to zrobią, czy beda na słowackiego czy koło dworca.
  Kierowcy busów własnie udowodnili jak im zalezy na pasazerach(01-08-2011) pozostawili Nas bez srodku transportu. [/quote]

  A jednak jeździłaś busami i nie przeszkadzało Ci to przez te całe "kilka lat"???? Dlaczego nie zgłosiłaś tego do odpowiednich jednostek kontrolnych, godząc się na ten "proceder"? Dlaczego wybierałaś "złych" busiarzy zamiast kochanego PKS??? I dlaczego dopiero teraz szkalujesz prywatnych przewoźników na publicznym forum przy okazji nieuniknionego konfliktu busiarze-Ostrowski? No dlaczego?
  I nie opowiadaj że nie masz alternatywy transportowej, idź na Dekadę i wsiądaj w PKS. O! Nie jeżdzi PKS? To dlaczego nie zgłosisz tego burmistrzowi??? Jak mógł Twój kochany PKS zostawić Ciebie "bez środku transpotru"?!!!!!

  7 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Dość busowego imperializmu!!!
  Dość zakłamania i szerzenia spekulanctwa!!!
  Dość demagogii i nieczystych zagrań!!!

  Myślenice mówią stanowcze NIE !!!

  4 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  PKS Już jeżdzi na szczęście, a busy odjezdżają z pseudobusoplacu tej komgefacji czy czegośtam, ciekawe ile płacą za wjazd ?

  2 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  taki dworzec to był przedtem, a jak zrobili nowy to "busioże" nie chcą jeżdżić bo na DA nie mogą odjeżdżać 5-10 min. później

  2 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  Busy to
  - Niemili kierowcy
  - Nieczytelne Rozkłady
  - Niewydawanie biletów (a raczej Paragonów) przez Kierowców
  - Tabor z 1990 r. (złom)
  - Branie 25-40 osób do Sprintera
  - Palenie papierosów przez kierowców
  mam wymieniać dalej ?

  5 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 sie 2011

  ktos1 jak Ci nie pasuje to nie jeździj busami nikt Ci nie karze ! ale dla innych to jest jedyny transport !

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  [quote=gość: Ktos1] Busy to
  - Niemili kierowcy
  - Nieczytelne Rozkłady
  - Niewydawanie biletów (a raczej Paragonów) przez Kierowców
  - Tabor z 1990 r. (złom)
  - Branie 25-40 osób do Sprintera
  - Palenie papierosów przez kierowców
  mam wymieniać dalej ? [/quote]

  słuchaj no i inni: mamy towary tańsze i droższe, dziadostwo i elegancję, ścisk ale tanio oraz luksus i wygodę ale drożej - więc w czym problem?

  stać cię - dojeżdżaj własnym autem lub pekaesem,

  chcesz jeździć tanio - idź na busa lub umów się ze znajomymi

  każdy ma prawo wyboru lecz nie powinien narzekać że towar jest lipny bo jest tańszy

  chińszczyznę też kupują wszyscy i narzekają - to są prawa rynku - jak coś jest tańsze to na czymś trzeba oszczędzić

  8 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  narzekacie na busiarzy - oni prowadzą swój interes
  że pekaes nie umie się dopasować do konkurencji i wymagań naszego rynku - to i odpadł z walki o klienta
  a że upadł to teraz wszyscy psy wieszają na busiarzach - ale przecież nikt wam do busów przez te wszystkie lata nie kazał wsiadać - ba dla każdego było to na rękę - taniej i szybciej czyż nie?
  więc tak naprawdę to busiarze wykończyli pekaes czy klienci wybierający busy?

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  [quote=gość: pasażer i kierowca] gość: Ktos1 napisał/a: Busy to
  - Niemili kierowcy
  - Nieczytelne Rozkłady
  - Niewydawanie biletów (a raczej Paragonów) przez Kierowców
  - Tabor z 1990 r. (złom)
  - Branie 25-40 osób do Sprintera
  - Palenie papierosów przez kierowców
  mam wymieniać dalej ?

  słuchaj no i inni: mamy towary tańsze i droższe, dziadostwo i elegancję, ścisk ale tanio oraz luksus i wygodę ale drożej - więc w czym problem?

  stać cię - dojeżdżaj własnym autem lub pekaesem,

  chcesz jeździć tanio - idź na busa lub umów się ze znajomymi

  każdy ma prawo wyboru lecz nie powinien narzekać że towar jest lipny bo jest tańszy

  chińszczyznę też kupują wszyscy i narzekają - to są prawa rynku - jak coś jest tańsze to na czymś trzeba oszczędzić [/quote]

  nie chodzi o mnie tylko o ludzi

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  [quote=Mysleniczanin007] gość: anonim napisał/a: jak czytam te wypowiedzi to mi słabo:
  jezdziłam do krakowa przez kilka lat i wiem jak to wyglądalo:
  - brawurowa jazda
  -przepełnione busy
  -wulgarni przewoznicy
  - brak wydania biletu
  mozna tutaj wymieniac i wymieniac
  A jesli chodzi o wzrost cen biletu to i tak to zrobią, czy beda na słowackiego czy koło dworca.
  Kierowcy busów własnie udowodnili jak im zalezy na pasazerach(01-08-2011) pozostawili Nas bez srodku transportu.

  A jednak jeździłaś busami i nie przeszkadzało Ci to przez te całe "kilka lat"???? Dlaczego nie zgłosiłaś tego do odpowiednich jednostek kontrolnych, godząc się na ten "proceder"? Dlaczego wybierałaś "złych" busiarzy zamiast kochanego PKS??? I dlaczego dopiero teraz szkalujesz prywatnych przewoźników na publicznym forum przy okazji nieuniknionego konfliktu busiarze-Ostrowski? No dlaczego?
  I nie opowiadaj że nie masz alternatywy transportowej, idź na Dekadę i wsiądaj w PKS. O! Nie jeżdzi PKS? To dlaczego nie zgłosisz tego burmistrzowi??? Jak mógł Twój kochany PKS zostawić Ciebie "bez środku transpotru"?!!!!! [/quote]

  prawda zabolała, czy znalazła sie nam przypadkiem matka teresa uciśnionych.
  wydaje mi sie ze wszystkie pozytywne wypowiedzi na forum sa przez naszych SZANOWNYCH kierowców.
  do boju chłopaki
  kiedy nastepny strajk, bo ten chyba sie nie udał z tego co widzę.
  dajcie znac bo wtedy pojadę PKS-em.
  moze pojedziemy razem (Mysleniczanin007)

  1 6 Odpowiedz
 • 3 sie 2011

  [quote=gość: anonim] prawda zabolała, czy znalazła sie nam przypadkiem matka teresa uciśnionych.
  wydaje mi sie ze wszystkie pozytywne wypowiedzi na forum sa przez naszych SZANOWNYCH kierowców.
  do boju chłopaki
  kiedy nastepny strajk, bo ten chyba sie nie udał z tego co widzę.
  dajcie znac bo wtedy pojadę PKS-em.
  moze pojedziemy razem (Mysleniczanin007) [/quote]

  Wygląda na to że bez pomocy gminy, ta "jazda" PKSem może nie być taka oczywista. Za dwa trzy miesiące, być może nie będzie stać tej spólki dzierżawić mini dworca od inwestora Dekady. A busy i tak będą jeździć. Pasażerowie znów wybiorą to co będzie dla nich lepsze.

  7 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 sie 2011

  Nie jestem za busiarzami, to oddzielny temat, ale pamiętam czasy kiedy PKS był monopolistą i warunki nie były lepsze a wręcz przeciwnie, kierowcy byli panami, zabrał jak chciał, stanął albo i nie, dał bilet albo nie dał. Jeździłem w kilku kierunkach, do Krakowa trasa trwała nawet 3 godz., różnica taka że nie gadali przez radio. Myślę, że walka z busami jest prywatną vendettą burmistrza, za co tego nie wiem, być może jest też inny powód. Faktem jest, że kupcy myśleniccy jak np. cukiernia wypowiedziała pracę biednym paniom. Za to otwarły się lokale obcych firm (jaki tu interes lokalny?) Być może skomasowanie transportu w jednym miejscu byłoby dobre, ale dlaczego brak wyboru lokalizacji, na Słowackiego można było przecież zlikwidować parking- który w większości służył kierowcom dojeżdżającym do Krakowa i zostawiającym tam samochody, poza tym przy warunki zabudowy mogą przecież uwzględnić wymogi np.sanitariatów- i rozbudować zajezdnię. Inną sprawą jest wielkość przystanków przy galerii, jakoś nie wyobrażam sobie fizycznej możliwości obsłużenia takiej ilości busów i pasażerów. Jeszcze jednym problemem jest, jak któryś z uczniów zauważył, bliskość do szkół, zwłaszcza w trudniejszych warunkach pogodowych. Myślę, że jest to forma pokazania "ja mogę", czysta złośliwość, żeby szarym ludziom trochę utrudnić życie, być może ciasnota umysłowa, ja jednak jestem zwolennikiem teorii, że stoi za tym osoba zaangażowana w galerię. To oczywiście są tylko moje przemyślenia, jak jest naprawdę wie pewnie tylko kilku wybrańców.

  12 1 Odpowiedz
 • 8 sie 2011

  Uff widzę, że busy/busiarze to bardzo gorący temat ostatnio ;)
  Ciekawi mnie pewna rzecz. Skąd pewne osoby na tym forum mają informacje, że busiarze jeżdżą nielegalnie, wbrew prawu, że nie mają takich czy innych zezwoleń i przede wszystkim skąd przeświadczenie, że nie są kontrolowani?
  Wiem z pewnego źródła, że busiarze wszelkie papierki posiadają, bo właśnie kontrolowani są nad wyraz często. Ciekawostką dawniej było to, że za dane wykroczenie pan busiarz został złapany przez daną inspekcję, jednak już w przypadku PKS ta sam inspekcja, w tej samej sytuacji nie widziała żadnego problemu...
  Dziwi mnie też ta nienawiść i te pełne jadu i złośliwości wypowiedzi odnośnie busiarzy, warunków jazdy busem itp. Jak już tu powyżej kilka osób pisało, zawsze jest wybór. Jeżeli tak jest niewygodnie jeździć busem, to dlaczego, u licha, to robicie. Czy ktoś Was zmusza, szantażuje? Nie. Wydaję mi się, że tak po prostu jest dla Was i wygodniej(o ironio) i taniej.
  Teraz ceny: owszem nie powiem sama byłam nieźle wkurzona gdy się dowiedziałam, że za dojazd z Osieczan do M-ce płacę 2, (a pamiętam gdy dojechałam w tę i z powrotem za te 2 zł...),ale co miałam i mam robić? Płacę, a PKS wcale taniej nie miał. No ale właśnie, oni cen sobie nie podnieśli, bo tak. Była inflacja, wzrost cen paliwa i jedzenia itp. Tak żywności, bo ktoś tu wyżej pisał, że owszem paliwo podrożało, ale później staniało, a ceny biletów nie. No i super, tylko właśnie czy wszystko staniało, tak jak i paliwo? Otóż nie, a tak się jakoś dziwnie składa, że owi busiarze zarabiają na chleb. Za zarobione pieniądze muszą utrzymać nie tylko samochody, ale i dom. Myślicie, że to wszystko jest takie super, ale pomyślcie ile razy Wam się auto popsuło? A ile razy właśnie popsuje się taki bus, co całymi dniami jeździ po dziurawych ,,drogach", i pomnóżcie to co najmniej dwa razy, bo z jednym busem, to nawet nie ma co zaczynać. Trzeba mieć dwa, jeden zarabia na chleb, drugi na naprawy i wszelkiej maści podatki, i tak to wygląda, ów interes wcale taki różowy i nielegalny nie jest jak się to tu co poniektórym wydaje. A jeśli nadal tak myślicie, to cóż Wam szkodzi, przecież to takie ponoć proste..
  I dodatkowo opłata za wjazd na Dekadę, owszem teraz mówią 2 złote, a ile będzie za kilka miesięcy.., lat..?
  Powtarzam, błędem wg mnie było burzenie starego dworca, ale teraz jest jak jest (czyli istny bigos) i jakoś musimy przez to przebrnąć, szkoda tylko, że najbardziej cierpią Ci na których wszystkim bardzo zależy, czyli My -pasażerowie.

  4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 sie 2011

  wykopać Busy cyt:Dość busowego imperializmu!!!
  Dość zakłamania i szerzenia spekulanctwa!!!
  Dość demagogii i nieczystych zagrań!!!

  Myślenice mówią stanowcze NIE !!! JAKIE MYŚLENICE MÓW ZA SIEBIE, A NIE PODSZYWAJ SIĘ POD MYŚLENICE.

  5 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 38

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 5

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 1

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...