Koronawirus

Minister Zdrowia: W przyszłym tygodniu czeka nas apogeum zachorowań. Restrykcje na początku grudnia?

Minister Zdrowia: W przyszłym tygodniu czeka nas apogeum zachorowań. Restrykcje na początku grudnia?

Adam Niedzielski poinformował, że w przyszłym tygodniu będziemy obserwować apogeum zakażeń w czwartej fali koronawirusa. Nie wykluczył też zaostrzenia restrykcji na początku grudnia

 

Wczoraj na zaproszenie marszałek Sejmu Elżbiety Witek odbyło się spotkanie reprezentantów rządu z opozycją, aby wspólnie wypracować propozycje chroniące Polaków przed skutkami Covid-19. Tego dnia wg. statystyk podawanych przez Ministerstwo Zdrowia w kraju odnotowano ponad 28 tys. zakażeń i 460 zgonów. Propozycje kluby mają przedstawić wiceministrowi zdrowia Waldemarowi Krasce do piątku.

Również wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski mówił podczas spotkania z mediami o tym, że "zbliżamy się do apogeum czwartej fali koronawirusa". - Zakładamy dwa scenariusze ze średnią dzienną liczbą zakażeń na poziomie między 25, a 30 tys. Jesteśmy przygotowani do rozbudowy bazy łóżkowej dla pacjentów z COVID-19. Granica wydolności systemu opieki zdrowotnej to ok. 40 tys. zakażeń dziennie. Jeśli zostanie przekroczona to będziemy musieli zastosować inne środki do walki z pandemią - mówił minister zdrowia.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

Podkreślał, że w przypadku kiedy po przekroczeniu apogeum, liczba zachorowań nie będzie spadać to "wdrażane instrumenty będą musiały przewidywać zwiększanie restrykcji i dalsze kroki związane m.in. z tym, by limity, które obowiązują teraz miały bardziej dolegliwą postać" – zapowiedział szef MZ.

Przy takim scenariuszu, możliwe że pierwsze restrykcje pojawią się na początku grudnia.

W środę 24 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 380 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Najwięcej odnotowano w województwach mazowieckim (5277), śląskim (3588), wielkopolskim (2607), dolnośląskim (2178) i małopolskim (2176). Z powodu COVID-19 zmarło 118 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami kolejne 342 osoby.

Czwarta fala: Czy obawiasz się zakażenia COVID-19?

 • bardzo boję się zakażenia
 • trochę boję się zakażenia
 • nie myślę o tym
 • w ogóle nie boję się zakażenia
 • Zobacz wyniki
 • bardzo boję się zakażenia bardzo boję się zakażenia 24%
 • trochę boję się zakażenia trochę boję się zakażenia 21%
 • nie myślę o tym nie myślę o tym 26%
 • w ogóle nie boję się zakażenia w ogóle nie boję się zakażenia 29%
 • Głosów: 599

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 25 lis 2021

  Tak to jest gdy 90% społeczeństwa to bezmózgi
  Może jak zaczniecie wszyscy zdychać z głodu jak za paliwo będzie 10zl to może skończy cokolwiek zaczniecie myśleć i chociaż lepsza partie wybierzecie a tamte rozliczycie i do więzień poslecie
  Ale w takie cuda nie wierzę ponieważ Polacy są zbyt tępi żeby tak zrobić także więc
  4 fala już nadeszła nie wiadomo kiedy i siedzimy w domu ???

  6 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lis 2021

  Zacytuję (mniej więcej):
  Na covid choruje 30 proc. społeczeństwa, z czego 2 procent umiera lub choruje ciężko. Leczy się tych ciężej chorych, czyli ułamek, a szczepi się wszystkich. Dlatego koncerny wolą produkować szczepionki niż leki. Zarobek nieporównywalnie większy.
  Oraz:
  Na covid zmarło 77 tys osób, a nadmiarowych zgonów, spowodowanych przez nieudolność rządu mamy 140 tys, czyli dwa razy więcej. Dlaczego zagrożeniem dla kraju jest covid, a działania rządu nie?

  13 Odpowiedz
 • 28 lis 2021

  Jasne, że szczepionki to mega biznes. Tym bardziej, że całą promocję i reklamę finansujemy my - z naszych podatków (bo robi to rząd). Chyba pierwsza taka sytuacja w historii.

  Inna sprawa czy w ogóle te preparaty są skuteczne? Coraz więcej osób zaszczepionych choruje na tego jedynie słusznego wirusa... Dane ze Szpitala w Siemianowicach Śląskich:

  "Reporter Wirtualnej Polski Tomasz Molga napisał 25 listopada do szpitala z prośbą o potwierdzenie tych liczb.

  Szpital 26 listopada odpisał, że:

  „Liczba pacjentów hospitalizowanych na COVID-19

  – 36 osób w tym:

  - ZASZCZEPIONYCH: 16
  - niezaszczepionych: 20

  w tym na Oddziale Anastezjologii i Intensywnej Terapii

  – 6 osób, odpowiednio:

  - ZASZCZEPIONYCH: 5 w wieku 43; 53; 56; 63; 74 lat
  - niezaszczepionych: 1 w wieku 37 lat”

  Szokująca dysproporcja! Osób zaszczepionych walczących o życie na intensywnej terapii jest 5 RAZY WIĘCEJ w szpitalu w Siemianowicach Śląskich niż niezaszczepionych."

  https://legaartis.pl/blog/2021/11/26/szpital-w-siemianowicach-potwierdza-slowa-prezydenta-rafala-piecha/

  https://tarnogorski.info/reporter-wp-pli/

  7 Odpowiedz