Pomagamy

Mieszkańcy regionu zbierają pieniądze. Cel? Pomoc przebywającemu w śpiączce harcerzowi z Myślenickiego Hufca. Tak działa "Iskra Braterstwa"

Mieszkańcy regionu zbierają pieniądze. Cel? Pomoc przebywającemu w śpiączce harcerzowi z Myślenickiego Hufca. Tak działa "Iskra Braterstwa"

Mija miesiąc odkąd Kuba Starzak przebywa w śpiączce farmakologicznej. To wynik wypadku w którym wziął udział 19-latek z Bęczarki. Dzisiaj mieszkańcy Myślenic i okolicznych miejscowości jednoczą się wokół projektu „Iskra Braterstwa”. Cel? Pomoc Kubie

 

O dziewiętnastoletnim harcerzu, który uległ wypadkowi i od miesiąca znajduje się w śpiączce, mówią niemal wszyscy. Po tym jak Kuba trafił do szpitala w stanie krytycznym, ze względu na obrzęk mózgu - lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej. Jako pierwsi o pomoc zaapelowali harcerze z Myślenickiego Hufca.

Jak się okazuje chłopak oddycha samodzielnie, jest wydolny krążeniowo, ale nie odzyskał przytomności. Obecnie leży on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Szpital nie ma możliwości jego dalszej rehabilitacji, konieczne jest umieszczenie go w specjalistycznej klinice wybudzeniowo-rehabilitacyjnej. Jest tylko jeden problem… koszt pobytu w takim ośrodku to ok. 25 tys. zł miesięcznie.

Na stronie Fundacji Licytuję Pomagam, ruszyła zbiórka mająca na celu pomoc Kubie. Kwota jaką stara się zebrać fundacja to 300 tys. zł. Do tej pory pasek postępu wskazuje 11,34% tej kwoty, czyli 34 019,37 zł.

Pieniądze można też wpłacać na konto Fundacji Okno Nadziei z dopiskiem „Jakub” (Ul. Jagiellońska 2, 32-410 Dobczyce, Bank Spółdzielczy w Dobczycach, Ul. Kilińskiego 2, 32 -410 Dobczyce, nr konta: 92 86020000 0000 0298 2890 0001, KRS: 00000718773 – dla przekazania 1% podatku dopisek „Jakub”.

To jednak nie wszystko, bowiem w sieci wokół profilu „Iskra Braterstwa – Licytacje dla Kuby” zebrało się już 2100 mieszkańców regionu. Tu odbywają się aukcje internetowe, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc nastolatkowi.

Każdy może wziąć w nich udział, wystawiając przedmiot lub usługę na licytację lub licytując. Trafiają tu książki, maskotki m.in. policji, Smyk Festu, stroiki, biżuteria, słodycze, rejs szkoleniowy, posiłki w restauracjach, czy usługi kosmetyczne i inne.

W Dobczycach planowany jest bieg charytatywny "Złote kilometry dla Kuby”, który 6 stycznia zorganizują "Rozbiegane Dobczyce".

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Solidarni z Ukrainą
Pomagamy 0

Solidarni z Ukrainą

Na terenie gminy Myślenice na dzień 25 kwietnia przebywało 1216 uchodźców, z których 970 gościło u 545 rodzin, a pozostałe 246 osób stacjonowało w punktach zb...