Społeczeństwo

Harcerz z myślenickiego hufca potrzebuje pomocy. Jest w śpiączce farmakologicznej

Harcerz z myślenickiego hufca potrzebuje pomocy. Jest w śpiączce farmakologicznej

Hufiec ZHP Myślenice apeluje o pomoc dla jednego z harcerzy, który na skutek wypadku samochodowego trafił do szpitala w krytycznym stanie. Dziewiętnastolatek znajduje się w śpiączce farmakologicznej

 

Jak informują harcerze z myślenickiego hufca; 13 listopada dh Kuba Starzak doznał poważnego wypadku samochodowego wskutek którego trafił do szpitala w krytycznym stanie. „Kuba jest drużynowym jednej z gromad w naszym hufcu, każdy z nas zna go jako uśmiechniętego, pozytywnego i zawsze chętnego do pomocy harcerza. Swoim zuchom chce pokazywać jak najbardziej kolorowy świat i zrobić z nich wspaniałych harcerzy”.

Dziś to właśnie on potrzebuje pomocy. Ze względu na duży obrzęk mózgu lekarze wprowadzili Kubę w stan śpiączki farmakologicznej. Oddycha samodzielnie, jest wydolny krążeniowo, ale nie odzyskał przytomności. Obecnie leży on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na oddziale Anestezjologi i Intensywnej Terapii. Szpital nie ma możliwości jego dalszej rehabilitacji, konieczne jest umieszczenie go w w specjalistycznej klinice wybudzeniowo-rehabilitacyjnej. Koszt pobytu w takim ośrodku to ok. 25 tys. zł miesięcznie.

„My jednak  z całego serca wierzymy, że Kuba obudzi się i zacznie walczyć o powrót do zdrowia. Przed nim jednak długa i niestety bardzo kosztowna rehabilitacja. Szpital niestety  nie ma możliwości jego dalszej rehabilitacji i dlatego musi zostać umieszczony w specjalistycznym ośrodku wybudzeniowo – rehabilitacyjnym. Pobyt miesięczny  w takim ośrodku to około 25 tysięcy złotych” – informują harcerze.

 

Zbiórkę na pomoc Kubie prowadzi Fundacja Okno Nadziei. Aby wesprzeć harcerza z Myślenic wpłat można dokonywać na jej konto:

Fundacja Okno Nadziei – dopisek Jakub.
Ul. Jagiellońska 2, 32-410 Dobczyce
Bank Spółdzielczy w Dobczycach
Ul. Kilińskiego 2, 32 -410 Dobczyce
92 86020000 0000 0298 2890 0001
KRS: 00000718773 – dla przekazania 1% podatku dopisek Jakub.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Solidarni z Ukrainą
Pomagamy 0

Solidarni z Ukrainą

Na terenie gminy Myślenice na dzień 25 kwietnia przebywało 1216 uchodźców, z których 970 gościło u 545 rodzin, a pozostałe 246 osób stacjonowało w punktach zb...