Myślenice

Memoriał im. Stacha Cichonia 2022. Na leczenie Jakuba Starzaka udało się zebrać ponad 43 tys. zł

Memoriał im. Stacha Cichonia 2022. Na leczenie Jakuba Starzaka udało się zebrać ponad 43 tys. zł
Fot. fb.com/Memoriał im. Stacha Cichonia

"Stan naszej zbiórki dla Jakuba Starzaka na dzień 7 lutego wynosi 43.911,29 zł i 22 euro" - informują organizatorzy memoriału

 

Finał tegorocznego, jedenastego już charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia odbywał się w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu w Myślenicach.  To sportowa impreza zapoczątkowana w 2010 r., która zaczęła się od turnieju piłkarskiego ze wsparciem dla Mateuszka Chrobaka, a na przestrzeni lat turniej piłki nożnej wzbogacały kolejne dyscypliny.

W tym roku oprócz piłki nożnej halowej uczestnicy memoriału rywalizują też turnieju siatkówki, badmintona, biorą udział w maratonie zumby fitness, w turnieju strzeleckim oraz biegu "tropem wilczym".

Marek Pajka, jeden z organizatorów: Podczas finałowej części imprezy udało nam się zebrać blisko 45 tysięcy złotych dla Jakuba Starzaka, który przebywa w ośrodku wybudzeniowo-rehabilitacyjnym w Limanowej i wymaga kosztownego leczenia.

To jednak nie koniec naszej zbiórki, bowiem na facebooku Memoriału im. Stacha Cichonia prowadzimy jeszcze kilka licytacji, a naszą zbiórkę zasili dochód z Maratonu Zumby, który odbędzie się 26 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach, Biegu Tropem Wilczym zaplanowanego na 6 marca na Uklejnie oraz turnieju Badmintona 13 marca na hali w Stróży.

Bohaterem tegorocznej zbiórki jest Jakub Starzak, 18-letni mieszkaniec Bęczarki w Gminie Myślenice, harcerz ZHP Myślenice, na co dzień uczeń Małopolskiej Szkoły Gościnności, który w wyniku wypadku samochodowego przebywa w ośrodku rehabilitacyjno-wybudzeniowym w Limanowej.

Jego miesięczny pobyt w ośrodku kosztuje 25 tysięcy złotych. Obecnie jego stan jest stabilny, powoli widać rehabilitacyjne postępy, choć wciąż do funkcjonowania potrzebuje szpitalnej aparatury, to widać postępy wybudzania ze śpiączki charytatywnej. To od nas zależy, czy pomożemy mu się nie tylko obudzić, ale wrócić do normalnego funkcjonowania. 

W piłkę najlepsza Byfa 

Na parkiecie piłkarskie emocje z udziałem ośmiu najlepszych zespołów wyłonionych z eliminacji pozwoliły na rozstrzygnięcia turnieju. Ostatecznie w półfinałach rywalizacja była wyrównana, a faworyzowana Lambada uległa drużynie Wimada, która ewidetnie była czarnym koniem tych rozgrywek. Drugie spotkanie Diamondu z Byfą zakończyło się remisem, ale w rzutach karnych lepsza była Byfa i awansowała do finału.

Drużyna Byfy wywodząca się z Bysiny, oparta na zawodnikach myślenickich klubów piłkarskich jako jedyna wygrała te rozgrywki więcej niż jeden raz, a finałowy gol Kyryla Kyrylova dał trzecią wygraną ekipie dowodzonej przez Emila Bałuckiego w tych rozgrywkach.

Skład zwycięskiej drużyny: Kamil Żądło, Łukasz Zając, Jakub Górecki, Tomasz Marchiński, Emil Bałucki, Marek Zięba, Mark Ponomarenko, Kyryl Kyrylov, Mateusz Kubiński. Królem strzelców rozgrywek został Daniel Łukasik (Wimada) z sześcioma golami na koncie, najlepszym bramkarzem wybrano Kamila Żądło (Byfa), a najlepszym zawodnikiem turnieju Kyryla Kyrylova (Byfa).

W siatkówce najlepsza Paka Luzaka

W drugiej części dnia odbyły się mecz o 3. miejsce oraz finał Zakręconego Turnieju Siatkówki. Zwycięzcą turnieju była drużyna „Paka Luzaka”, której managerem był Jacek Sala. „Paka Luzaka” – „Serce Lasu” 3:2 (13:25; 25:16; 25:23; 18:25; 15:13). Natomiast w meczu o trzecie miejsce drużyna „Skurkowani”, której menadżerem był Tomek Kurek, pokonała drużynę „ Dzieci Hurina”. „Skurkowani” – „Dzieci Hurina” 3:1 (25:22; 20:25; 25:15; 25:21). MVP Turnieju zostali wybrani Jacek Nawara i Katarzyna Łętocha, a nad całością przebiegu imprezy czuwali Izabela Nieckula oraz Mateusz Sitek.

Skład zwycięskiej drużyny: Natalia Łętocha, Katarzyna Łętocha, Zbigniew Pietrzak, Jacek Nawara, Daniel Klakla, Szymon Pasionek, manager Jacek Sala.

Strzelanie i licytacje

Wcześniej, bo w piątek 4 lutego odbyły się charytatywne zawody strzeleckie na Strzelnicy Sportowej w Myślenicach. Wydarzenie zorganizowało stowarzyszenie BulletRun Polska, a jego ambasadorem był obecny na strzelaniu Sylwester Wilk - niepełnosprawny sportowiec, który w wypadku stracił nogę, a obecnie jest trenerem personalnym i uczestnikiem wielu zawodów - między innymi Ninja Warriors.

W międzyczasie organizatorzy prowadzili licytacje fantów, wśród których znalazły się między innymi koszulka startowa kolarza Rafała Majki, meczowe koszulki Wisły Kraków, Korony Kielce, Garbarni Kraków, czy Cracovii z podpisami zawodników, a także m.in. vouchery na usługi fryzjerskie, stomatologiczne, obiady, czy na apartamenty w Krościenku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się licytacje pióra prezydenckiego Andrzeja Dudy, czy też obrazu z autografem Maryli Rodowicz, których wartość urosła do 1400 zł.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej