Zapasy

Zapaśniczy Turniej Mikołajkowy. Cztery medale dla zawodników Dalinu

Zapaśniczy Turniej Mikołajkowy. Cztery medale dla zawodników Dalinu

W zawodach rozgrywanych w stylu klasycznym pierwsze miejsce zajął Kacper Żelazny, który odebrał puchar za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W formule uproszczonej złoty medal zdobył Wiktor Kapturkiewicz, a brązowe Jakub Tomera i Malwina Niemiec

 

W krakowskim turnieju będącym również trzecim rzutem tegorocznej Małopolskiej Ligi Zapaśniczej uczestniczyło łącznie 119 zawodników i zawodniczek z 4 klubów. KS Dalin reprezentował jeden zawodnik walczący w zapasach klasycznych i trzech w formule uproszczonej. Wszyscy zapaśnicy Dalinu, którzy przyjechali na zawody w towarzystwie rodziców wywalczyli medale: 2 złote i 2 brązowe.

W zawodach rozgrywanych w stylu klasycznym pierwsze miejsce zajął Kacper Żelazny, który również odebrał puchar za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. W formule uproszczonej złoty medal zdobył Wiktor Kapturkiewicz, a brązowe Jakub Tomera i Malwina Niemiec.

- Turniej Mikołajkowy był ostatnim tegorocznym startem w sezonie obfitującym w sukcesy na matach całej Polski. W najważniejszych zawodach zaliczanych do punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego (Mistrzostwa Polski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) nasi zawodnicy uzyskali 52 punkty. W 2021 roku punktowało pięciu zawodników KS Dalin. Byli to: Jan Mastela – 25 punktów, Krzysztof Szpakiewicz – 19 punktów, Jakub Korbas – 5 punktów, Filip Pacelt – 2 punkty, oraz Kacper Żelazny 1 punkt. Dwóch zawodników zakwalifikowało się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Sumo, w tym Jan Mastela w dwóch grupach wiekowych U18 i U21. W grupie Juniorów Mastela wywalczył brązowy medal, a w grupie Młodzików Kacper Żelazny zajął VII miejsce – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej