Nowa linia na trasie Dobczyce-Gruszów

Nowa linia na trasie Dobczyce-Gruszów

Na trasie Dobczyce-Gruszów od 3 stycznia funkcjonuje nowa linia autobusowa. Za przewóz odpowiada firma „Ryszard Zbigniew Lenart Przewóz Osób”

 

O nowym połączeniu wyłącznie w mediach społecznościowych poinformowało starostwo powiatowe. Jak czytamy w komunikacie „na terenie powiatu myślenickiego ruszyła nowa linia autobusowa na trasie Dobczyce – Gruszów Gmina i Miasto Dobczyce”.

Połączenie powstało z pieniędzy pochodzących z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych oraz wkładowi własnemu Powiatu Myślenickiego. O wysokości dotacji i własnej kwocie powiat nie informuje, podobnie jak o cenach biletów.

Na facebooku znalazł się za to rozkład jazdy. Na trasie przewidziano 5 kursów dziennie; pierwszy z Dobczyc zaplanowano na godz. 6:30 (z Gruszowa 7:10) z kolei ostatni z Dobczyc na godz. 15:05 a z Gruszowa na godz. 15:45. Pasażerów na wspomnianej linii będzie wozić firma „Ryszard Zbigniew Lenart Przewóz Osób”.

Powiązane tematy

„Złoty pociąg”na papierze
Myślenice 0

„Złoty pociąg”na papierze

Województwo małopolskie otrzyma środki na wykonanie projektu dokumentacyjnego linii Kraków - Myślenice. Nie oznacza to jednak, że zapowiadane od dawna połącze...

Komentarze