Koronawirus

Minister zdrowia Adam Niedzielski: Wprowadzamy obowiązek pracy zdalnej w administracji publicznej

Minister zdrowia Adam Niedzielski: Wprowadzamy obowiązek pracy zdalnej w administracji publicznej
Fot. fb.com/Ministerstwo Zdrowia

Minister zdrowia zapowiedział obowiązek pracy zdalnej w administracji w związku z kolejnym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. „Sytuacja wymaga podejmowania specjalnych kroków” – mówił podczas konferencji prasowe

Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia podał najnowsze statystyki dotyczące nowych przypadków koronawirusa.

- Mamy 30 586 nowych zakażeń. To wzrost o 90 proc. Sytuacja jest dramatyczna. To jest liczba, której nie spotkaliśmy w trakcie całej czwartej fali, mówię o ostatniej fali jesiennej. Tam maksymalne wyniki dotyczące infekcji były poniżej 30 tys. Wyniki są bardzo poważne i oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Ostatnie dwa dni to dynamika, z którą, można powiedzieć, nie mieliśmy do tej pory do czynienia - mówił Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia poinformował, że prognozy na najbliższe dni przewidują dalsze dynamiczne wzrosty liczby zachorowań. „Jeżeli trendy będą się utrzymywały, to w przyszłym tygodniu możemy mieć od czynienia z poziomem zakażeń powyżej 50 tys. Jest to oczywiście sytuacja, która stanowi ogromne ryzyko dla wydolności systemu opieki zdrowotnej” - powiedział.

Zapowiedział też wprowadzenie pracy zdalnej na początek dla pracowników publicznych w administracji. Apelował też do wszystkich pracodawców w kraju, o to, "by w miarę możliwości, na ile jest to w poszczególnych branżach możliwe, praca zdalna znowu stała się standardem". Rozporządzenie w tej sprawie ma się pojawić "w najbliższych dniach".

Wskazał, że jeśli nie zmniejszy się mobilność, nie zmniejszy się liczby okazji do transmisji wirusa, „to niestety musimy liczyć się nadal z tak bardzo dynamicznym wzrostem liczby zakażeń”.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

Dzisiaj w powiecie myślenickim odnotowano 134 osoby zakażone koronawirusem. "Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia było ich średnio o połowę mniej. Wczoraj zmarły 4 osoby, w tym dwie wyłącznie z powodu COVID-19" - informuje starostwo powiatowe.

Apeluje też o przestrzeganie nakazu noszenia maseczek oraz dystansu społecznego. "Pamiętajmy też o szczepieniach – nadal tylko około 50% mieszkańców powiatu zadbało o tę formę ochrony" - zwracają uwagę samorządowcy. 

Czwarta fala: Czy obawiasz się zakażenia COVID-19?

 • bardzo boję się zakażenia
 • trochę boję się zakażenia
 • nie myślę o tym
 • w ogóle nie boję się zakażenia
 • Zobacz wyniki
 • bardzo boję się zakażenia bardzo boję się zakażenia 24%
 • trochę boję się zakażenia trochę boję się zakażenia 21%
 • nie myślę o tym nie myślę o tym 26%
 • w ogóle nie boję się zakażenia w ogóle nie boję się zakażenia 29%
 • Głosów: 599

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • 19 sty 2022

  Już się to nudne robi... Że jeszcze 90% debilnego społeczeństwa dalej woli żyć jak żyje niż zwalczyć cały ten pis...

  12 4 Odpowiedz
  • 19 sty 2022

   przekaż nam jakie pierwsze kroki byś podjął gdybyś miał władzę

   6 7 Odpowiedz
   • 20 sty 2022

    Wszystkie poprzednie władze i posłów pod trybunał stanu za przekręty utrzymywania tych przekrętów w tajemnicy a także za niszczenie kraju a potem dopiero zaczął bym ogarniać ten burdel ...
    Ale to nigdy i tak się nie zdarzy bo spolecztwo polskie to w 90% debile i wybierają takie władze beznadziejne jakie mamy obecnie

    8 4 Odpowiedz
    • 21 sty 2022

     wybieraja bo im cos daja :D ale jednak nie rozumieja jak to dziala podstawy ekonomi sa obce wiekszosci osob
     tak samo to wszystko jest prawda jak inflacja 8% (realna pewnie kolo 15/20)

     5 1 Odpowiedz