Myślenice

"Przejrzyj na oczy. Gramy dla okulistyki dziecięcej" - 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej

"Przejrzyj na oczy. Gramy dla okulistyki dziecięcej" - 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej

W niedzielę 30 stycznia odbędzie się 30 Finał WOŚP, która zagra pod hasłem "Przejrzyj na oczy. Gramy dla okulistyki dziecięcej".

W Myślenicach wolontariusz kwestować będą po raz 23. W planach organizatorów m.in. koncerty, pokaz samochodów, treningi biegania, wykład o astronomii, pokaz fotografii i licytacja gadżetów

Ogólnopolski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się w niedzielę 30 stycznia. W tym roku wolontariusze z czerwonymi serduszkami będą kwestować dla Orkiestry pod hasłem "Przejrzyj na oczy. Gramy dla okulistyki dziecięcej". Do myślenickiego sztabu zgłosiło się ich 170.

„Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje” – tegoroczny finał zapowiadają organizatorzy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Myślenicach po raz 23. Niezmiennie od początku na czele myślenickiego sztabu WOŚP stoi Anna Nodzyńska-Papierz wraz z córką Aleksandrą Papierz-Rykałą. W ubiegłym roku po raz pierwszy wolontariusze swoją "bazę" mieli w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. 

- Podobnie będzie w tym roku, a pod dachem Myślenickiego Ośrodka Kultury znajdzie się główny sztab. Tu odbędzie się część koncertowa, podczas której gościć będziemy lokalne kapele i jeśli nie zmienią się obostrzenia, zaprosimy też publiczność. Przede wszystkim na bieżąco będą tu liczone pieniądze, tu swoje miejsce znajdą wolontariusze, którzy będą mogli się u nas zagrzać i zregenerować. W holu MOKiS będziemy też realizować studio wraz z zaproszonymi gośćmi – mówi Natalia Nowacka, zastępca dyrektora MOKiS.

Myślenicka zbiórka ruszyła na początku grudnia, a pieniądze można wpłacać m.in. do eSkarbonki, lub biorąc udział w internetowych aukcjach na portalu allegro.

Jako pierwsi dla orkiestry grali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, którzy zorganizowali kiermasz ciasteczek.

W wielu sklepach, firmach, restauracjach i instytucjach, które chcą włączyć się do pomocy pojawiają się stacjonarne puszki WOŚP.

 

Koncerty w MOKiS

Koncerty w ramach WOŚP odbędą się na sali widowiskowej w MOKiS. Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały zespoły prezentujące różne gatunki; od akustycznych brzmień, przez elektro, po ciężkiego rocka.

Lokalną scenę reprezentować będą: The Bright Brothers, Volkman, Panaceum, HighSanity, Psychodela, Synthetic Blast, The Bastard, LiskY oraz Jojo May. Całość zamkną DJskie sety w wykonaniu Rycerzy Okrągłego Stołu. Pomysłodawcą koncertu kapel jest Kacper Jaśkowiec.

- Mamy nadzieję, że spotkamy się zarówno online jak i na żywo. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, wydarzenie będzie można obejrzeć również w formie stacjonarnej, oczywiście z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego i obowiązujących limitów publiczności. Dokładne informacje, czy będzie to możliwe podamy tuż przed finałem do publicznej wiadomości na naszych kanałach społecznościowych – informuje Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS.

Program pozakoncertowy został wzbogacony o wydarzenia towarzyszące. To m.in. wykład z astronomii Radosława Ambrożego (członka Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i wielkiego pasjonata astrofotografii) oraz fotocast Myślenickiej Grupy Fotograficznej.

Myślenicki Finał odbywać się będzie również w innych lokalizacjach w Myślenicach, gdzie atrakcje czekają również na fanów sportu. Zarówno tych motoryzacyjnych, gdzie przy Rynku w Myślenicach będzie miał miejsce pokaz samochodów (między godz.9.00 a 13.00), pokaz organizuje Stowarzyszenie Klub Motosport Myślenice.

Jak i biegowych, gdzie na Zarabiu od godz.10.00 będzie możliwość dla wszystkich chętnych dzieci na trening biegowy i marszobieg po parku, a o godz.10.45 trening biegowy i marszobieg w terenie na dystansie ok. 6km.

 

PROGRAM 30. FINAŁU WOŚP W MYŚLENICACH

30.01.2022 - niedziela

RYNEK

9:00 - 13:00 Pokaz samochodów zabytkowych – Stowarzyszenie Klub Motosport Myślenice

ZARABIE

10:00 - 10:40 Trening, marszobieg rodzinny w Parku - Zbiórka przy wejściu do parku od ul. Piłsudskiego

10:45 - 13:00 Trening, marszobieg w terenie na Ukleinie - Zbiórka przy szlabanie na końcu ul. Zacisze

MOKiS, ul. Piłsudskiego 20

13:00 - 19:00 Koncerty: The Bright Brothers, Volkman, Panaceum, HighSanity, Psychodela, Synthetic Blast, The Bastard, LiskY, Jojo May

13:45 - 14:30 Każdy z nas jest astronomem - Prelekcja - Moja Astronomia

14:30 - 15:00 Pokaz fotografii - Myślenicka Grupa Fotograficzna - MgFoto

19:30 - 20:00 Licytacja gadżetów WOŚP do wylicytowania kubki, kalendarze, ramki na tablice rejestracyjne, breloki, magnesy, koszulki, odblaski, zegar, płyta, torby, bony i wiele innych

20:30 - 22:30 Rycerze Okrągłego Stołu djskie sety

Powiązane tematy

Komentarze (8)

Zobacz więcej