WOŚP

Myślenice. Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 157 tys. zł

Myślenice. Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano ponad 157 tys. zł
Fot. Piotr Jagniewski

„Wstępna kwota, jaka udało się zebrać naszym dzielnym wolontariuszom mimo bardzo trudnych warunków pogodowych to 157 738,23 zł. To więcej niż w ubiegłym roku. Jesteście fantastyczni. Dziękujemy" - informują przedstawiciele myślenickiego sztabu WOŚP

 

„Przejrzyj na oczy. Gramy dla okulistyki dziecięcej" – to hasło 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra w całym kraju. Na ulicach Myślenic od rana można spotkać wolontariuszy oraz wziąć udział w różnych atrakcjach. 

Jak przyznawali spotkani przez nas wolontariusze „pogoda nie rozpieszczała”, a kwestowanie utrudniała temperatura, opady i wiatr. W tym roku do myślenickiego sztabu zgłosiło się 170 osób, które z puszkami z serduszkiem zbierali pieniądze nie tylko w Myślenicach, ale również w Dobczycach, Raciechowicach, Bysinie, Tokarni, Pcimiu, Lubniu, Sułkowicach, Czechówce, Zakliczynie, Łuczance, Lipniku, Porębie, Trzemeśni, Glichowie, Wiśniowej. 

„Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje” – tegoroczny finał zapowiadają organizatorzy.

W Myślenicach orkiestra gra po raz 23. Organizatorzy zadbali m.in. o koncerty, pokaz samochodów, treningi biegania, wykład o astronomii, pokaz fotografii i licytację gadżetów WOŚP. 

Jako pierwsi dla orkiestry grali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, którzy zorganizowali kiermasz ciasteczek.

Od rana na płycie Rynku dzięki Stowarzyszeniu Klub Motosport Myślenice, można było oglądać zabytkowe pojazdy. Wśród nich znalazł się UAZ z 1988 roku, fiat 126p popularnie nazywanego „maluchem” z roku 1999 i zabytkowe motocykle takie jak Junak z 1962 r., czy przedwojenne BMW z 1936 r.

- Niestety ze względu na pandemiczne obostrzenia w tym roku nie możemy wozić wspierających orkiestrę, ale wszystkich zapraszamy do oglądania naszych pojazdów - zachęcał Stanisław Kaleta, prezes Motosport Myślenice.  

W Parku na Zarabiu odbył się trening - marszobieg rodzinny, a kolejny na terenie Uklejny.

 

To 23 finał WOŚP w Myślenicach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Myślenicach po raz 23. Niezmiennie od początku na czele myślenickiego sztabu WOŚP stoi Anna Nodzyńska-Papierz wraz z córką Aleksandrą Papierz-Rykałą.

Anna Nodzyńska-Papierz: Zaczęło się skromnie w siedzibie naszej firmy. Przez trzy lata gościliśmy orkiestrę w naszym biurze. Z biegiem czasu rozrosła się tak, że musieliśmy prosić miasto o inny lokal, najpierw był to urząd miasta, a następnie galeria w kamienicy Obońskich. Niestety epidemia nas stamtąd wyrzuciła, lokal był zbyt skromny, nie byliśmy w stanie utrzymać reżimu sanitarnego. Od zeszłego roku nasze dzieło kontynuujemy w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wolontariusze WOŚP swoją "bazę" mają w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. 

Natalia Nowacka, zastępca dyrektora MOKiS: Podobnie jest w tym roku, a pod dachem Myślenickiego Ośrodka Kultury znajdzie się główny sztab. Przede wszystkim na bieżąco są tutaj liczone pieniądze, tu swoje miejsce znajdą wolontariusze, którzy będą mogli się u nas zagrzać i zregenerować. Realizujemy tu również studio wraz z zaproszonymi gośćmi, a w sali widowiskowej odbywają się koncerty. 

Myślenicka zbiórka ruszyła na początku grudnia, a pieniądze można wpłacać m.in. do eSkarbonki , lub biorąc udział w internetowych aukcjach na portalu allegro. Pod młotek trafiły m.in. skrzypce do renowacji, fotografie członków mgFoto, Wycieczka do Sejmu z Posłem RP A. Miszalskim, profesjonalna sesja fotograficzna, Koszulka z Rajdu Dakar 2022 z autografami, zaproszenie na koncert World of Games in Concert w Krakowie.

W wielu sklepach, firmach, restauracjach i instytucjach, które chcą włączyć się do pomocy pojawiają się stacjonarne puszki WOŚP.

Koncerty i baza orkiestry w MOKiS

Koncerty w ramach WOŚP odbędą się na sali widowiskowej w MOKiS. Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały zespoły prezentujące różne gatunki; od akustycznych brzmień, przez elektro, po ciężkiego rocka.

Na scenie wystąpili The Bright Brothers, Sznajder Beatbox, Panaceum, Miełso, Synthetic Blast, The Bastard, LiskY i Psychodela.

Zebrana kwota, chociaż wstępna na tym etapie jest wyższa o 14 tys. z niż w ubiegłym roku. 

Tyle przekazaliśmy* na WOŚP w ostatnich latach:

2010 - 72.000 zł
2011 - 77.500 zł
2012 - 74.000 zł
2013 - 81.200 zł
2014 - 92.300 zł
2015 - 82.000 zł
2016 - 93.495 zł
2017 - 124.140 zł
2018 - 133.187 zł
2019 - 170.528 zł
2020 - 205.000 zł
2021 – 143.000 zł.
2022 - 157 738 zł.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 30 sty 2022

  ♥️

  14 3 Odpowiedz
 • 30 sty 2022

  Coś w tym roku było bardzo mało imprez towarzyszących w Myślenicach, chyba nie było nic nowego i ciekawego, koncerty i koncerty i nic więcej.

  13 3 Odpowiedz
  • 31 sty 2022

   No i dobrze. Polacy wydali 150 zł na głowę w sylwestra 2021/2022 na toto co strzela w tym dniu.To przeliczenie dotyczy nowo narodzonych i starych dziadów.

   6 4 Odpowiedz
 • 31 sty 2022

  Pocieszające, że są jeszcze na świecie ludzie, którzy chcą zrobić coś dla innych. Zastanowiła mnie wypowiedź pani Natalii Nowackiej a raczej postawa pana posła Aleksandra Miszalskiego.
  Szacunek dla Pana. A nasz poseł jak zwykle milczy.

  14 7 Odpowiedz
 • 31 sty 2022

  Brawo Myślenice.
  Pamiętam jak niejaki starosta Paniak Ignacy zorganizował zbiórkę poza WOŚP.
  Efekt był żenujący.
  A pomoc przyszła z WOŚP.

  14 6 Odpowiedz

Zobacz więcej