WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022. W Szkole Podstawowej nr 2 już grają

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022. W Szkole Podstawowej nr 2 już grają

Od rana w Szkole Podstawowej nr 2 odbywa się kiermasz ciasteczek w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „W jego przygotowanie i pomoc Orkiestrze włączają się nie tylko uczniowie, ale i rodzice” - mówią organizatorzy

 

Największa popularnością niezmiennie od lat cieszą się galaretki, ale kiermasz ciasteczek to przede wszystkim różnego rodzaju wypieki. Te wspólnie z rodzicami przygotowują uczniowie, aby wystawić je na sprzedaż. Zebrane w ten sposób pieniądze trafiają do puszki Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy.

Kiermasz ciasteczek w Szkole Podstawowej nr 2 od lat inauguruje akcje związane z finałem WOŚP na terenie Myślenic.

Monika Moryc, nauczycielka SP2: Każdego roku akcje związane z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczynamy od kiermaszu ciasteczek. Do tej pory rozpoczynaliśmy w piątek, tuż przed wielkim finałem, ponieważ kiedy zostawały nam jakieś łakocie, to trafiały do wolontariuszy. W tym roku rozpoczynamy wcześniej, ze względu na zaplanowane ferie.

Akcja wygląda w ten sposób, że dzieci wspólnie z mamą, siostrą, babcią, czy starszym rodzeństwem pieką ciasta, a następnie przynoszą je na kiermasz. Pieką też nauczycielki. Mamy sernik, jabłecznik, ciasteczka i ciasta wszelkiego rodzaju, jednak to galaretki z bitą śmietaną od kilku lat są hitem.

W zeszłym roku przez pandemię i ferie kiermasz się nie odbył. Dzieci są przyzwyczajone więc z niecierpliwością czekają na to wydarzenie. Dzięki udziałowi w kiermaszu uczą się współpracy, planowania, uczą się liczyć i przede wszystkim tego, że warto pomagać, bo potrzebujących jest dużo.

Nasz szkolny wolontariat działa prężnie. Jeszcze niedawno dzieci zbierały pieniądze dla Kuby Starzaka, który przebywa w śpiączce farmakologicznej. Ważne, aby posiadać wrażliwość na innych, na to że angażowanie się w różnego rodzaju akcje charytatywne niesie nie tylko pomoc, ale też radość.

Ogólnopolski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się w niedzielę 30 stycznia. W tym roku wolontariusze z czerwonymi serduszkami będą kwestować dla Orkiestry pod hasłem "Przejrzyj na oczy. Gramy dla okulistyki dziecięcej". Do myślenickiego sztabu zgłosiło się ich 170.

„Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje” – tegoroczny finał zapowiadają organizatorzy.

Myślenicka zbiórka ruszyła na początku grudnia, a pieniądze można wpłacać m.in. do eSkarbonki,lub biorąc udział w pierwszych internetowych aukcjach na portalu allegro.

W wielu sklepach, firmach, restauracjach i instytucjach, które chcą włączyć się do pomocy pojawiają się stacjonarne puszki WOŚP. Te znajdziecie m.in. w tych miejscach: MYŚLENICE: Rekliniec Restauracja, Pizzeria Legendario, Centrum Zakupowe JAN,  Rach-Ciach Salon Fryzjerski, SANAVI Stomatologia, Cukiernia Jan Dziadkowiec; DOBCZYCE: Piekarnie Złoty Kłos, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II, Fotocolor, Centrum Zakupowe JAN,  Tawerna Akropol, Sklep "U Kozy"; TRZEBUNIA: Sklep Spożywczy U Paulinki. Lista wciąż się poszerza, a przedstawiciele myślenickiego sztabu WOŚP zapowiadają jej aktualizację lada dzień.

 

23. Finał w Myślenicach  

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Myślenicach po raz 23. Niezmiennie od początku na czele myślenickiego sztabu WOŚP stoi Anna Nodzyńska-Papierz wraz z córką Aleksandrą Papierz-Rykałą. W ubiegłym roku po raz pierwszy wolontariusze swoją "bazę" mieli w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. 

Natalia Nowacka, zastępca dyrektora MOKiS: W ramach tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod dachem Myślenickiego Ośrodka Kultury, podobnie jak w roku ubiegłym, znajdzie się główny sztab.

Tu odbędzie się część koncertowa, podczas której gościć będziemy lokalne kapele i jeśli nie zmienią się obostrzenia, zaprosimy też publiczność. Wydarzenie będzie można na żywo śledzić w sieci, ale też u nas na miejscu.

Przede wszystkim na bieżąco będą tu liczone pieniądze, tu swoje miejsce znajdą wolontariusze, którzy będą mogli się u nas zagrzać i zregenerować. W holu MOKiS będziemy też realizować studio wraz z zaproszonymi gośćmi. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Wydarzeniem, które może przyciągnąć największą liczbę odbiorców jest część koncertowa, której pomysłodawcą i organizatorem jest Kacper Jaśkowiec z Myślenic. 

- Podobnie jak w ubiegłym roku planujemy część koncertową. Mamy wstępną listę zespołów i na tę chwilę mogę powiedzieć, że na scenie w MOKiS wystąpią m.in. LiskY, Volkman, Joanna Majczyk, Panaceum, HighSanity, i The Bastard. Więcej na temat artystów będę mógł powiedzieć w przyszłym tygodniu – zapowiada Kacper Jaśkowiec, pomysłodawca i organizator części koncertowej w ramach WOŚP.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej