Myślenice

Wydział komunikacji nieczynny. Trwają przenosiny do nowego budynku

Wydział komunikacji nieczynny. Trwają przenosiny do nowego budynku
Fot. Piotr Jagniewski

Od środy 2 lutego, do końca tygodnia wydział komunikacji starostwa powiatowego przy ul. Drogowców będzie nieczynny. W tych dniach urzędnicy planują przeprowadzkę. Ponownie, już w nowej siedzibie będą przyjmować od poniedziałku 7 lutego

 

"Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myślenicach w dniach 2-4 lutego 2022 r. będzie nieczynny z powodu przenosin do nowego budynku przy ul. Drogowców 2a. Przepraszamy za utrudnienia!" - na komunikat o takiej treści natkną się wszyscy, którzy w najbliższym czasie wybiorą się do wydziału komunikacji.

Urzędnicy tej komórki funkcjonującej w ramach struktury starostwa powiatowego rozpoczęli przeprowadzkę do nowego budynku, który znajduje się obok. Ponownie będą przyjmować petentów w poniedziałek 7 lutego, ale już w nowej siedzibie.

- Takie jest nasze zamierzenie, aby tego dnia przyjmować mieszkańców w nowej siedzibie. W wydziale komunikacji znajdą się 3 dodatkowe stanowiska do obsługi, ale podkreślam że będziemy czynić starania, aby je obsadzić urzędnikami. Nie ułatwia tego sytuacja związana z pandemią koronawirusa – powiedział nam wicestarosta Rafał Kudas (FZM).

Jak zapowiada; termin oddania pozostałej części nowego budynku starostwa, zależny będzie od czasu jaki zajmie przeniesienie systemu. Samorządowcy ze starostwa liczą na to, że uda się tego dokonać jak najszybciej, a budynek zostanie otwarty w połowie lutego.

Prace nad inwestycją  przy ul. Drogowców ruszyły latem 2019 r., a nowa siedziba starostwa miała być gotowa w lipcu 2021 r., jednak ze względu na pandemię i wynikające z niej komplikacje, wykonawca wystąpił o przesunięcie terminu.

Następnie przeprowadzkę planowano na początek jesieni, a obsługa mieszkańców miała ruszyć od połowy października. Tak się jednak nie stało, a władze powiatu jako ostateczny termin otwarcia nowej siedziby podają luty 2022 r.

Jak czytamy na stronie powiatu łączna powierzchnia dwupiętrowego budynku to 1814 m.kw. Znajdą się w nim wydziały: *komunikacji. *architektury, budownictwa, remontów, *gospodarki mieniem powiatu, *skarbu państwa i ochrony środowiska, *geolog powiatowy, *geodezji kartografii i katastru i dziennik podawczy oraz archiwum urzędu.

Starostwo planuje też uruchomienie w tym miejscu biura paszportowego, co ma nastąpić w pierwszej połowie 2022 r - jak podkreślają urzędnicy "z uwagi na procedury MSWiA".

Jak podaje starostwo; łączny budżet inwestycji to ponad 13 mln zł.

"Mam nadzieję, że otwarcie tego budynku i przeniesienie do niego najważniejszych wydziałów, będzie symbolem tej kadencji. Pracujemy, aby obywatel miał łatwiejszy dostęp do usług. Chciałbym, abyśmy nadążali za cyfryzacją, którą wymusza państwo” - w maju 2021 r. na placu budowy mówił starosta Józef Tomal (FZM). 

Szczególnie liczycie na wydział komunikacji, w którym problemy z oczekiwaniem na obsługę zgłaszacie od 2013 roku. Zjawisko nasiliło się z końcem 2019 roku, kiedy rząd zmienił przepisy dotyczące nieprzerejestrowania samochodu i kar, a pogłębił go pierwszy lockdown   wprowadzony z powodu koronawirusa w 2020 r. Rozwiązania problemu starosta doszukuje się w oddaniu nowej siedziby.

Dzisiaj urzędnicy obsługują mieszkańców na 10 stanowiskach. Ponadto wprowadzony ma zostać system rezerwacji, co ma wyeliminować zjawisko blokowania miejsc przez tych, którzy umówili się na wizytę, ale nie przyszli.

Jak oceniasz organizację ruchu i dostępność miejsc parkingowych na terenie Myślenic w 2022 roku?

 • wzorowo
 • bardzo dobrze
 • dobrze
 • dostatecznie
 • dopuszczająco
 • niedostatecznie
 • Zobacz wyniki
 • wzorowo wzorowo 4%
 • bardzo dobrze bardzo dobrze 2%
 • dobrze dobrze 4%
 • dostatecznie dostatecznie 8%
 • dopuszczająco dopuszczająco 13%
 • niedostatecznie niedostatecznie 68%
 • Głosów: 2392

Parking: pierwsza godzina za darmo, każda kolejna płatna

Kierowcy mogą liczyć na 82 miejsca parkingowe. Jak zapowiada starostwo; 59 miejsc postojowych przewidzianych jest dla interesantów (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych). Dodatkowo zaprojektowano 23 miejsca postojowe dla pracowników (w tym 4 dla osób niepełnosprawnych). Przy wjazdach na parking zainstalowano szlabany i system do wydawania biletów parkingowych.

Dzisiaj parkomaty są nieaktywne, o czym informuje stosowny komunikat, mimo to parking został udostępniony kierowcom.

Jak w wysłanym do mediów komunikacie podaje starostwo; system parkingowy przy ul. Drogowców nie będzie wolny od opłat. Pierwsza godzina będzie bezpłatna, druga i każda kolejna kosztować będzie 3 zł/h, a w przypadku zgubienia biletu parkingowego, zapłacimy 30 zł. Urząd informuje o "możliwości walidacji opłaty dla klientów, którzy nie zdążą załatwić sprawy w starostwie w ciągu bezpłatnej godziny"

 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 3 lut 2022

  To będziesz największa głupota jak ludzie się zgodzą płacić za coś co powstało z ich pieniędzy.
  W sumie mnie nic nie zaskoczy jak Polacy są głupi skoro na PiS po czy SLD głosują
  A i nie trzeba było by marnować tyłu pieniędzy gdyby wprowadzilo się 2 zmiany w urzędzie. No ale urzędy są dla urzędników a nie dla ludzi

  6 5 Odpowiedz
 • 6 lut 2022

  "23 miejsca postojowe dla pracowników" a urzędników ilu będzie? Czy aby z parkowaniem nie będzie powtórki z rozrywki coś na wzór parkingu na Średniawskiego?

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej