Myślenice

Myślenice. Zmiany na Placu Kilińskiego. Burmistrz: „Ten las znaków w ogóle mi się nie podoba”

Myślenice. Zmiany na Placu Kilińskiego. Burmistrz: „Ten las znaków w ogóle mi się nie podoba”
Parking na Placu Kilińskiego w Myślenicach Fot. Piotr Jagniewski

„Odpowiadając bardzo szczerze – odpowiem, że ten las znaków w ogóle mi się nie podoba” – na pytanie mieszkańców o zmiany wprowadzone na parkingu przy Placu Kilińskiego popularnie nazywanego „Końskim Rynkiem” odpowiada burmistrz Jarosław Szlachetka

 

Wcześniej samochody parkowały tu na linii północ-południe (w kierunku kościoła lub osiedla), teraz usytuowane są na linii wschód-zachód (w kierunku Rynku lub Górnego Przedmieścia). Na placu wyłożonym granitem wydzielono miejsca parkingowe, które wyznaczają też znaki.

Te nazywacie "lasem", a o zmianach  na Placu Kilińskiego, od grudnia dyskutujecie na forum. Zwracacie uwagę na to, że przez wprowadzone w tym miejscu zmiany, trudniej jest zaparkować oraz komentujecie „las znaków” jaki powstał na parkingu.

Temat ten pojawił się podczas internetowego spotkania burmistrza z mieszkańcami w ramach formatu Q&A, kiedy to gospodarz gminy odpowiada na zadawane wcześniej pytania. "Jak się panu burmistrzowi podoba parking na ‘Końskim Rynku”, szczególnie las znaków?" – brzmiało jedno z nich.

Jarosław Szlachetka, burmistrz MiG Myślenice: Odpowiadając bardzo szczerze – odpowiem, że ten las znaków w ogóle mi się nie podoba.

Niemniej jednak po wykonanych pracach związanych z rewitalizacją Placu Kilińskiego, jak również otoczenia Rynku, musieliśmy dostosować oznakowanie do dzisiejszych wymogów przepisów Prawa o ruchu drogowym.

Stąd zostały wyznaczone miejsca parkingowe zarówno w oznakowaniu poziomym jak i pionowym. Niestety to pociągnęło za sobą konsekwencje postawienia oczywiście znaków pionowych, których do tej pory, w tym miejscu nie było.

Oczywiście projekt organizacji ruchu został uzgodniony z policją, z wydziałem ruchu starostwa powiatowego i zarówno na otoczenie Rynku jak i Plac Kilińskiego taka zgoda, taka decyzja ze strony starostwa powiatowego została wydana.

Burmistrz zapewniał, że urzędnicy cały czas zbierają informacje na temat funkcjonowania parkingu w tym miejscu od parkingowych i strażników miejskich. „Po okresie zimowym będziemy kontrolować, analizować jak ta nowa organizacja ruchu, ten nowy sposób parkowania, ułożenia miejsc parkingowych się sprawdza” – dodał.

Zwracał uwagę, że w tym miejscu wprowadzono też „strefę zamieszkania”, która jak przekonuje gospodarz gminy „w zdecydowany sposób porządkuje sprawę pierwszeństwa pieszych przed pojazdami”. - Wydaje mi się, że to rozwiązanie w odpowiedni sposób wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym obrębie naszego miasta – mówił Jarosław Szlachetka.

Jak oceniasz organizację ruchu i dostępność miejsc parkingowych na terenie Myślenic w 2022 roku?

 • wzorowo
 • bardzo dobrze
 • dobrze
 • dostatecznie
 • dopuszczająco
 • niedostatecznie
 • Zobacz wyniki
 • wzorowo wzorowo 4%
 • bardzo dobrze bardzo dobrze 2%
 • dobrze dobrze 5%
 • dostatecznie dostatecznie 9%
 • dopuszczająco dopuszczająco 13%
 • niedostatecznie niedostatecznie 67%
 • Głosów: 2020

W komentarzach oraz na redakcja@miasto-info.pl czekamy na Wasze zgłoszenia i zdjęcia dotyczące miejsc na terenie Myślenic, w których występują utrudnienia w ruchu. Na których ulicach stojące samochody utrudniają przejazd, gdzie najczęściej parkuje się wbrew przepisom i jakie jeszcze zjawiska występujące na drogach miasta utrudniają Wam poruszanie się po nim? Czekamy na Wasze spostrzeżenia.

Powiązane tematy

Komentarze (21)

 • 5 lut

  Teraz się nie podoba? A kto ten projekt zaopiniował, ten co płacił nie widział projektu??
  To chyba jakiś żart prawda? Panie Burmistrzu....

  54 4 Odpowiedz
 • 6 lut

  "Odpowiadając bardzo szczerze – odpowiem, że ten las znaków w ogóle mi się nie podoba."
  To może imiennie Panie Burmistrzu. Kto zatwierdził do realizacji?

  Zwracał uwagę, że w tym miejscu wprowadzono też „strefę zamieszkania”, która jak przekonuje gospodarz gminy „w zdecydowany sposób porządkuje sprawę pierwszeństwa pieszych przed pojazdami”. - Wydaje mi się, że to rozwiązanie w odpowiedni sposób wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym obrębie naszego miasta.

  Nie wiedziałem, że do tej pory na Końskim Rynku było niebezpiecznie.

  39 1 Odpowiedz
 • 5 lut

  Problem w tym właśnie, że tylko klepią podpisiki bo tak na prawdę g.... się na tym znają i mało co kogo interesuje jak coś będzie funkcjonowało. Projekcik podpisiki, a potem niech się mieszkańcy, kierowcy i cała reszta bawi. Dobry przykład nowa ul. Solidarności z bublowatym parkingiem, ścieżką rowerową i chodnikiem kończącym się w trawie i kanalizacją działającą jak jest sucho.

  36 1 Odpowiedz
 • 5 lut

  Ktoś w nocy stawia te znaki?

  34 1 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 5 lut

  miasto wymaga gruntownego przemeblowania jesli chodzi o ruch drogowy. zerknijcie tez na osiedle jak tam jest ciasno szczegolnie przy bloku nr 1 gdzie stoi basen i przedszkole

  35 1 Odpowiedz

Zobacz więcej