Sport

Psie zaprzęgi. Mikołaj Włodarczyk podwójnym Mistrzem Polski

Psie zaprzęgi. Mikołaj Włodarczyk podwójnym Mistrzem Polski

Zawodnik Orła Myślenice zdobył dwa złote medale w zawodach zaliczanych do Mistrzostw Polski psich zaprzęgów

 

Wyścigi psich zaprzęgów w słowackim Zubercu były jednocześnie zaliczane do tegorocznych Mistrzostw Polski. W rywalizacji wzięła udział trójka zawodników sekcji psich zaprzęgów w klubie Orzeł Myślenice i wszyscy wrócili z medalami Mistrzostw Polski. Dwa złota zdobył Mikołaj Włodarczyk, srebro Alicja Surówka, a brąz Mateusz Surówka.

Zawody w Zubercu rozgrywano łącznie w 13 kategoriach w zależności od ilości psów oraz ich klasy. Zawodnicy Orła wystąpili w kategorii wyścigu czterech psów syberian husky i zdominowali podium. Po pierwszym dniu rywalizacji pierwsze miejsce zajmowała Alicja Surówka, wyprzedzając Mikołaja Włodarczyka, a czwarty był Mateusz Surówka. W drugim wyścigu Mikołaj Włodarczyk (wyniki obydwóch sprintów 2x8 km zostają zsumowane) wyprzedził Alicję Surówkę, zdobywając złoty medal, a na najniższy stopień podium wskoczył Mateusz Surówka ze swoim zaprzęgiem.

Po pierwszym dniu na prowadzeniu z przewagą 1 sekundy nad Mikołajem Włodarczykiem był Czech Štěpán Krkoška. Trzecie miejsce zajmował Niemiec Andreas Birkel, a tuż za nim byli kolejny reprezentant Niemiec Philipp Bott, Polak Zbyszek Kunert oraz Holender Carel Van De Mortel. To europejska i światowa czołówka musherów, multimedaliści krajowych i międzynarodowych zawodów.

Włodarczyk skończył zawody na drugim miejscu, ale dało mu to ostatecznie drugie Mistrzostwo Polski – tym razem w klasyfikacji wyścigów sześciu psów. Srebro i brąz dla zawodników klubu Dog Adventure – Zbyszka Kunerta i Marcina Szlęka.

Mikołaj w kategorii sześciu psów przegrał z Czechem Štěpánem Krkošką, ale zostawił za sobą dwóch najlepszych zawodników niemieckich w tej kategorii oraz najbardziej utytułowanego Holendra. Wszyscy zmierzą się na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Szwecji.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej