Sport

Psie zaprzęgi. Mikołaj Włodarczyk obronił tytuł Mistrza Polski

Psie zaprzęgi. Mikołaj Włodarczyk obronił tytuł Mistrza Polski
Fot. Zuzanna Pająk

Mikołaj Włodarczyk wraz z psim zaprzęgiem syberyjskich husky Epo Jr, Fortuną Falco i Wolfym obronił tytuł Mistrza Polski w klasie wyścigowej czterech psów. To obrona tytułu zdobytego na ostatnich mistrzostwach w 2022 roku

 

Z uwagi na problemy ze śniegiem, Polski Związek Wyścigów Psich Zaprzęgów zawody o Mistrzostwo Polski zorganizował w słowackiej Ladowej. Zawody były równocześnie Mistrzostwami Polski oraz wyścigiem międzynarodowym, dlatego też Mikołaj Włodarczyk za zwycięstwo otrzymał złoty medal Mistrzostw Polski, a także złoto za wygranie słowackich zawodów.

Reprezentant Orła Myślenice ukończył siedmiokilometrową na pierwszym miejscu z czasem 15 minut, 36 sekund i 67 setnych. Nad drugą w międzynarodowej stawce Amalie Vojtkovą miał 39 sekund przewagi, natomiast nad trzecią Polką Aleksandrą Pieroń było już to ponad półtorej minuty.

Tak też sklasyfikowało się podium słowackiego "Ice Trophy - Majstrovstwa SR psich zaprahov", natomiast w rozgrywanych równocześnie Mistrzostwach Polski, Mikołaj Włodarczyk zdobył złoto, srebro Aleksandra Pieroń, natomiast na najniższym stopniu podium z brązem znalazł się Andrzej Rutkowski, który w międzynarodowej stawce był czwarty.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku
Szachy 0

Myślenice. Szachiści rywalizowali na Rynku

Pasjonaci szachów mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas XV Spotkań Szachowych na myślenickim Rynku   Do zmagań w tegorocznej edycji turnieju stanęło 21...