Psie zaprzęgi. Złoto Mikołaja Włodarczyka na Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji

Mikołaj Włodarczyk wraz ze swoim psim zaprzęgiem syberyjskich husky w ostatni weekend wygrał zawody w słowackiej Ladovej, zdobywając tym samym złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji w kategorii wyścigów zaprzęgu czterech psów

Zawodnik reprezentujący Orła Myślenice wraz ze swoim psim zaprzęgiem syberyjskich husky rozpoczął zimowe ściganie w sezonie 2023/24. W ostatni weekend wygrał zawody w słowackiej Ladovej, zdobywając tym samym złoty medal Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji w kategorii wyścigów zaprzęgu czterech psów. Wcześniej brał też udział w zawodach w austriackich Alpach, gdzie zajął odległe miejsce.

Zawody w wyścigach psich zaprzęgów polegają na dwóch przejazdach sprinterskich. W kategorii czterech psów była to trasa 7-kilometrowa. Już po sobotnim przejeździe Mikołaj Włodarczyk prowadził w stawce z przewagą 24 sekund nad Czeszką Amálie Vojtkovą oraz ponad 1 minutę nad trzecim Węgrem Lajoszem Köfferem. Niedzielny przejazd umocnił go na pozycji lidera, a skład podium nie uległ zmianie, przez co to reprezentant Polski sięgnął po złoty medal i Międzynarodowe Mistrzostwo Słowacji.

W tym sezonie w harmonogramie zawodów są Mistrzostwa Świata w austriackim Sportgastein zaplanowane na 29 lutego - 3 marca, zawody m.in. w austriackim Hintersee, słowackim Zubercu, niemieckim Gaidmuehle, szwajcarskim Kandersteg, niemieckim Oberhofie, czy w Polsce (w Zawoi). Nie wiadomo jeszcze, w których lokalizacjach na linii startu zjawi się Mikołaj Włodarczyk ze swoim zaprzęgiem, natomiast na pewno planuje jak najlepiej przygotować się do Mistrzostw Świata.