Dobczyce

Paweł Piwowarczyk został Małopolskim Bibliotekarzem Roku 2021. „Połączył pasję czytania z miłością do sportu, zwłaszcza piłki nożnej”

Paweł Piwowarczyk został Małopolskim Bibliotekarzem Roku 2021. „Połączył pasję czytania z miłością do sportu, zwłaszcza piłki nożnej”
Fot. fb.com/Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Okręg Małopolski

„Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że Małopolskim Bibliotekarzem Roku 2021 został wybrany Paweł Piwowarczyk” – informuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Okręg Małopolski. Laureat jest dyrektorem Miejskiej Biblioteki w Dobczycach

 

Kapituła konkursu na Małopolskiego Bibliotekarza Roku 2021 organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich nagrodziła go m.in. za to, że „dokonał czegoś zaskakującego: połączył pasję czytania z miłością do sportu, zwłaszcza piłki nożnej”.

Jak przyznaje sam zwycięzca: "czasem mam wrażenie, że to biblioteka znalazła mnie, i że takie trochę szalone podejście do zawodu, który kojarzy się ze spokojem i uporządkowaniem, zdecydowanie sprzyja budowaniu biblioteki jako ciekawego miejsca ciekawych ludzi".

Paweł Piwowarczyk: Bardzo Państwu dziękuję. Jestem zaszczycony. To motywacja do dalszej pracy i szukania dróg, może czasem trochę niekonwencjonalnych. Dziękuję, że mogę od Was czerpać i dzielić się.

Myślę, że najważniejsze to czynić dobro, jeszcze mocniej dziś. Biblioteka też może być takim katalizatorem dobra i zmian. Cieszę się, że jestem w tym miejscu

– w mediach społecznościowych komentuje laureat nagrody.

Laureat od dziesięciu lat pełni funkcję dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach, która oprócz książek oferuje aktywności dla dzieci, wystawy i spotkania z ciekawymi postaciami kultury. Pracę w bibliotece łączy ze sportem m.in. przez powołany przez niego do życia Klub Kulturalnego Kibica. W ramach tej inicjatywy kibice nie tylko wyjeżdżają na ekstraklasowe mecze Wisły Kraków, ale też mają kontakt z biblioteką w ramach projektu „Ekstraklasa czyta”.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej