Miasto

Chełm: Wyciąg krzesełkowy ruszył po 2 latach [wideo]

Chełm: Wyciąg krzesełkowy ruszył po 2 latach [wideo]

Jednoosobowy wyciąg krzesełkowy na górę Chełm w Myślenicach po dwuletnim przestoju ruszył ponownie. Dalszą eksploatacją zainteresował się Józef Pasek, właściciel stacji "Ostoja Górska Koninki", przy której funkcjonuje wyciąg bliźniaczo podobny do myślenickiegoPrzez ostatnie dwa lata kolejka była nieczynna. Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że wyciąg chcą przejąć od dotychczasowego dzierżawcy, firmy Eco Sport, Polskie Koleje Linowe, ale ostatecznie sprawa ucichła. Kolejka na nowo odżyła dzięki Józefowi Paskowi oraz Michałowi Chodkowskiemu. Ten ostatni - specjalista od tras rowerowych - zapowiada stworzenie nowej trasy na zboczach góry Chełm.

- Uruchomiliśmy kolejkę i na chwilę obecną jest ona czynna, wywozimy pasażerów o każdej pełnej godzinie od 9 rano do 18. Dwa tygodnie trwały prace remontowe, mające na celu uruchomienie wyciągu. Posiadamy dokładnie taki sam w Koninkach i wiemy, jak postępować z urządzeniem, aby było sprawne. Oczywiście wyciąg już jeździ, ale przez cały czas będziemy prowadzić przy nim prace mające na celu przywrócenie mu dawnej świetności. Wyciąg przeszedł wszelkie konieczne badania techniczne dopuszczające go do użytku. Będziemy chcieli doprowadzić do tego, aby rozwinąć współpracę pomiędzy wyciągiem w Koninkach i wyciągiem w Myślenicach. Myślimy o wspólnym karnecie dla rowerzystów, którzy będą mogli jeździć legitymując się nim zarówno tu, jak i tam – zapowiadają nowi właściciele.

Powiązane tematy

Michał Chodkowski: Myślenice to wyzwanie
Sport 7

Michał Chodkowski: Myślenice to wyzwanie

- Chełm to fajna góra, widać z niej przy ładnej pogodzie wystarczająco daleko, by poczuć przestrzeń i klimat gór. Ukształtowanie góry jest optymalne, by zrobić fajną trasę rowerową. Nie tylko taką na zawody, ale taką dla każdego, kto ma ochotę relaksować się na rowerze w plenerze - mówi Michał Chodkowski, który zaangażował się w prace na górze Chełm

Góra Chełm: Ruszyła kolejka. Będzie trasa rowerowa
Sport 19

Góra Chełm: Ruszyła kolejka. Będzie trasa rowerowa

Jak podaje portal dh-zone.com, po wielu staraniach, dwóch latach przerwy i dwóch tygodniach prac serwisowych, kolej jest sprawna i gotowa na przybycie każdego, kto chce znów poczuć klimat panujący na górze Chełm

Downhill: Odwołane zawody Pucharu Polski w Myślenicach
Sport 17

Downhill: Odwołane zawody Pucharu Polski w Myślenicach

Zawody Diverse Downhill Contest, które miały odbyć się na górze Chełm w dniach 14-15 maja zostały odwołane. Spółka Eco-Sport w oficjalnym piśmie do organizatora zawodów informuje o awarii kolei krzesełkowej. Organizator twierdzi, że firmie odcięto dopływ prądu

Komentarze (42)

 • 19 sie 2011

  Jeśli ktoś uwielbia spacery w słońcu … to zapraszam do parku na Zarabie. Żar leje się z nieba, cienia po wycięciu drzew jak na lekarstwo, instalacje elektryczne pod nowe latarnie zabezpieczone kartonem, inne instalacje wystają z ziemi. W parku tylko beton ! Zresztą, zobaczcie sami.

  zdjecie

  zdjecie

  zdjecie

  zdjecie

  zdjecie

  Jedyna fajna sprawa to powstający plac zabaw dla dzieci.
  W czerwcu park miał być ukończony, ale niestety wydaje mi się że na październik nie zostanie przygotowany.
  Niestety, wszystko to czym zajmie się gmina z arcyksięciem MO musi być spaprane. Nie da się czegoś porządnie zrobić ?

  ...

  Ano da. Ale niestety nie w wykonaniu burmistrza. Wyciąg został przejęty w dzierżawę przez prywatnego właściciela. Zachęcony informacją o otwarciu wyciągu wybrałem się dziś na przejażdżkę.

  Oto moje spostrzeżenia:

  • Pierwszy raz zrobiono porządek na parkingu pod wyciągiem (naprzeciwko Reklinca) wycinając stertę krzaków i kosząc trawę. Parking wygląda wreszcie zadbany.
  • Dolna stacja nic się nie zmieniła.
  • Obsługa przy wyciągu … bardzo miła.
  • Kupując wstęp na wyciąg otrzymałem paragon.
  • Numer paragonu tysiąc trzysta kilkanaście. Ponad 1300 wjazdów na górę Chełm to dość dużo, ale po przeanalizowaniu 1300 x 16 zł = daje kwotę ok. 2800 tys. przychodu z biletów to stwierdziłem, że du…y nie urywa  Nie wystarczy nawet na wymalowanie wyciągu.
  • W okolicach wyciągu naliczyłem 8 pracowników lub osób pomagających przy porządkowaniu.
  • W czasie mojej wycieczki naliczyłem ok. 20 osób, które zostały wywiezione na Chełm w czasie ok. 1,5 godz.
  • Cena biletów. 16 zł w obie strony to nie mało, ale … patrząc na intensywność prac i zaangażowanie WARTO TYLE ZAPŁACIĆ. Krzaki i trawę pod wyciągiem przycinało 4 pracowników, dwóch robiło porządek na parkingu. Wyciąg raz na godzinę jest włączany (działa przez jakieś 25 min.), potem zatrzymuje się. Wtedy panowie pracujący na stacjach odnawiają krzesełka (in plus: nie tracą czasu na siedzenie ! ). Cena za wyjazd dziecka (3 lata) baaaardzo wysoka – 15 zł (ulgowy ;-) ). Jeśli chcecie zabrać ze sobą rower kosztuje to dodatkowo 8 zł.
  • Stan techniczny na rzut oka laika – bardzo dobry. Wyciąg działa (wydaje się) bardzo dobrze, więc nie obawiam się jego stanu technicznego. Ci ludzie, chyba wiedzą co robią.
  • Górna stacja niestety do zagospodarowania. Restauracja niestety nieczynna. Wieża widokowa zamknięta. Podobno wieża czynna jest w sobotę i niedzielę (wejście kosztuje 6 zł). Koło górnej stacji trochę zaniedbany, ale sympatyczny plac zabaw dla dzieci.

  zdjecie

  zdjecie

  Reasumując:

  • Pan Pasek, chyba wie co robi.
  • Widać duże porządki wokół wyciągu.
  • Bardzo miła obsługa i dobrze wykonujący swoje obowiązki pracownicze.
  • ZACHĘCAM WSZYTSKICH DO PRZEJAŻDZKI – warto wspierać ludzi, którzy chcą coś zrobić.
  • Panie Józefie, proszę pomyśleć o marketingu (Kraków, szkoły w Myślenicach), organizacja spotkań firmowych, ogniska integracyjne.
  • Trzymam kciuki za Pana bo widzę, wreszcie gościa który chce coś dobrze zrobić.

  MYŚLENICZANIE – WSZYSCY NA CHEŁM ! :-)

  16 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 sie 2011

  Ten wyciąg to moje najprzyjemniejsze skojarzenie z młodości w Myślenicach :)

  14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sie 2011

  zdjecie

  11 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2011

  ...wieza dziala,kolej smiga, ludzie sie ciesza a marudy szczekaja...ceny sa rynkowe a karnet rowerowy odpowiedni...

  10 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 sie 2011

  M007 coś ci się chyba w główce powywracało. Wklejasz te spamerskie znaczki i w sumie nie wiadomo o co ci chodzi.
  Dla ciebie każda rozmowa stałą się obsesją i karmieniem troli. Może czas zaglądnąć do specjalisty?
  Chyba że to twój nowy sposób na spowodowanie zainteresowania swoją osobą?

  13 8 Odpowiedz

Zobacz więcej