Okolice

Porysowała kilkanaście samochodów, bo „tarasowały jej przejście”. Straty to ponad 21 tys. zł

Porysowała kilkanaście samochodów, bo „tarasowały jej przejście”. Straty to ponad 21 tys. zł

Myśleniccy policjanci zatrzymali 16-latkę, która uszkodziła kilkanaście samochodów. „Dziewczyna przy użyciu kamieni zarysowywała karoserię pojazdów zaparkowanych wzdłuż chodnika”. Straty oszacowano na ponad 21 tys. zł. Odpowie przed sądem rodzinnym

 

Jak informuje myślenicka policja; do zdarzenia doszło w sobotę 16 kwietnia w jednej z miejscowości na południu powiatu myślenickiego. Siedzący w zaparkowanym samochodzie mężczyzna usłyszał dziwny dźwięk, jakby coś ocierało się o karoserię samochodu. Obok pojazdu przeszła wtedy młoda dziewczyna. Gdy wyszedł, spostrzegł, że wzdłuż boku samochodu znajduje się rysa na lakierze, obejmująca dwoje drzwi. Wówczas zwrócił uwagę na będącą już w oddali nastolatkę.

 Ta, na jego oczach miała podnieść z ziemi kamień i zarysować kolejny samochód. Mężczyzna ruszył w jej kierunku, jednak ta zaczęła biec. Podczas ucieczki zgubiła telefon, po który postanowiła wrócić, a wtedy została ujęta przez ścigającego ją mężczyznę. Ten poinformował o zajściu policję.

- W wyniku podjętych czynności myśleniccy policjanci ustalili, że wydarzenia z 16 kwietnia, to nie jedyny taki wybryk 16-latki z powiatu myślenickiego. Rysowaniem karoserii pojazdów zajmowała się już wcześniej - 13 marca uszkodziła 8 samochodów. Łącznie przyznała się do zarysowania 14 pojazdów, jak wyjaśniła – „tarasowały jej przejście” – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Szacowane straty, będące wynikiem aktów wandalizmu, określono na ponad 21 tys. zł. Nieletnią, która dopuściła się uszkodzenia mienia zajmie się sąd rodzinny, a opiekunowie pokryją straty.

Komentarze (21)

 • 26 kwi

  Tata i mama dumni z córki będą.!!!

  36 Odpowiedz
 • 26 kwi

  Jak tylko mają dom na siebie lub auto to komornik sobie poradzi.

  20 1 Odpowiedz
 • 26 kwi

  Opiekunowie pokryją straty... Niedoczekanie.

  20 Odpowiedz
 • 27 kwi

  Nie rozumiem komentujących, którzy pochwalają wybryk nastolatki. W tekście artykułu nie znalazłam potwierdzenia, jakoby samochody były zaparkowane niezgodnie z prawem. To, że waćpanna uznała, iż jej przeszkadzają, nie oznacza wcale, że były zaparkowane źle. Może nie wydajmy wyroków nie znając do końca sytuacji.
  Co do samego wybryku jakoś średnio mnie zachwyca myśl o tym, że usprawiedliwionymi społecznie, samozwańczymi szeryfami, mieliby w naszym mieście być tacy złośliwi gówniarze.

  17 4 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 27 kwi

  a ty chcac zalatwic sprawe w centrum parkujesz 2 km dalej na dolnym? pod zakopianka od rana zajete przez pracownikow galerii i innych lokali w okolicy, na zarabiu przez caly tydzien od rana stoja tam auta uczniow w weekend tam jest imprezownia dla zmotoryzowanych. w centrum zapchane do tego stopnia ze ciezko przejechac to jade na osiedle tam powtorka z innych ulic, to wybieram parking nad basenem i tez zajete. jest jeszcze parking na traugutta ale tam po 7:30 nie zaparkujesz bo urzednicy zjechali do pracy. a te obiecane to gdzie sa?

  13 Odpowiedz

Zobacz więcej