Kolarstwo

Dobczyce, Myślenice. Zainaugurowali sezon rowerowy. Setki kolarzy na ulicach

Dobczyce, Myślenice. Zainaugurowali sezon rowerowy. Setki kolarzy na ulicach
Fot. Bartek Ziółkowski

Kilkuset kolarzy przez dwa dni rywalizowało w kilku konkurencjach na ulicach Dobczyc i Myślenic w ramach cyklu Małopolska Gran Fondo by Rafał Majka

 

W sobotę zawody z cyklu Małopolska Gran Fondo by Rafał Majka rozpoczęły się od jazdy na czas, z kolei w niedzielę ze startu wspólnego pod halą widowiskowo-sportową na Zarabiu rozpoczął się wyścig szosowy.

W ramach rywalizacji kolarze z całego świata walczyli o punkty eliminacyjne na Mistrzostwa Świata w kategorii masters, które odbędą się we włoskim Trento. Kolarze ścigali się na trzech dystansach (30 km, 72 km, 105 km) oraz rywalizowali w ramach jazdy indywidualnej na czas (20 km).

Wydarzenie wymusiło też ograniczenia w ruchu. Przez kilka godzin zamknięte były drogi na trasie gmin: Dobczyce-Myślenice-Wiśniowa oraz na trasie Myślenice, Osieczany, Droginia, Banowice, Łęki, Trzemeśnia, Zasań, Glichów, Raciechowice, Komorniki, Dąbie, Szczyrzyc, Zegartowice, Mierzeń, Gruszów, Żerosławice, Krasne Lasocice, Jodłownik, Kwapinka, Stadniki, Skrzynka, Dobczyce, Kornatka, Brzezowa.

Więcej zdjęć na Bartek ZiółkowskiFOTO

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • Marta 9 maj 2022

  kto to w ogole organizowal? porażka! Zablokowane drogi dojazdy do domów. Pół niedzieli nie można było jak dojechac gdziekolwiek. nie dalo sie tego zamknac na ten czas co jada i tyle?

  25 8 Odpowiedz
 • 9 maj 2022

  Kompletna porażka. Fatalna organizacja, brak informacji, zablokowane drogi, ludzie czekający na dojazd do domu, komunii, kościoła, nie wiedzący niczego policjanci i strażacy tylko po to żeby paru kolarzy pobawiło się kosztem mieszkańców. Jak tak ma to być organizowane, to lepiej żeby tego wyścigu nigdy więcej tu nie było. Wszyscy będą zdrowsi.

  18 8 Odpowiedz
 • Zofia 10 maj 2022

  Bądźmy szczerzy to żadna atrakcja dla mieszkańców stać przy drodze żeby zobaczyć jak jadą na rowerach. Dni myslenic by zrobili bo od lat nie było

  12 8 Odpowiedz
  • Jacek Jaworek 11 maj 2022

   Dni Myślenic...To dopiero satysfakcja. Patrząc na pijany motłoch zostawiający Kupę śmieci..eh...
   SmykFest to Był Sztos!! Spokojna Impreza z Jajem!!

   4 3 Odpowiedz

Zobacz więcej