Kolarstwo

Przez gminę Myślenice przejadą kolarze Tour de Pologne. Będą utrudnienia i zamknięte drogi

Przez gminę Myślenice przejadą kolarze Tour de Pologne. Będą utrudnienia i zamknięte drogi
Fot. Bartek Ziółkowski

Myślenice znajdą się na trasie siódmego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Kolarze na trasie ze Skawiny do Krakowa wjadą do miasta „starą Zakopianką” na Zarabiu i popędzą w stronę Rynku. Zamknięcie dróg na terenie gminy zaplanowano na piątek 5 sierpnia w godz. 15 – 17

Myślenice znajdą się na trasie siódmego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Zamknięcie dróg w obrębie gminy Myślenice planowane jest w piątek 5 sierpnia w godzinach od 15:00 do 17:00. Jak informują organizatorzy; zamknięcie dróg planowane jest minimum 30 minut przed przejazdem peletonu.

Kolarze wjadą do Gminy Myślenice około godziny 15:30 tzw. „starą Zakopianką” (ulica Mostowa), następnie ulicą Piłsudskiego pojadą w stronę Rynku przez ulice Słowackiego i Kościuszki. Na płycie Rynku zlokalizowana będzie lotna premia i strefa kibica.

Wyjeżdżając z Rynku, peleton kolarski ruszy ulicami Traugutta i Sienkiewicza w stronę Polanki i Zawady.

 

Klasyfikacja na drugiej etapowej premii lotnej na Rynku w Myślenicach:

1. Alessandro De Marchi

2. Syver Warsted

3. Jarrad Drizners

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 4 sie 2022

  I po co to komu? 3h paraliżu centrum żeby jarek pyknął fotkę …. Żal.pl

  37 25 Odpowiedz
 • 4 sie 2022

  Dobrze, że ktoś pomyślał i wszystko to będzie się działo w godzinach, gdzie jest największy ul na mieście, inaczej to by było.... To się naprawdę nie może dziać w godzinach czysto wczesno-wieczornych? Kolarze chcą na Teleexpress zdążyć do domu, czy o co chodzi?

  28 20 Odpowiedz
 • Janusz 5 sie 2022

  Ostatnio też tak było - po pracy przez cały dzień na słońcu stałem 2h w korku po 17:00 bo organizator wymyślił właśnie wtedy przejazd kolarzy z kierunku osieczan na zarabie

  20 6 Odpowiedz
 • mirek@ 5 sie 2022

  Za jaroslawa w miescie budowano boiska do siatkowki plazowej a przez miasto co kilka tygodni przejezdzali kolarze. Kto i jak to kiedys przebije? ?

  12 3 Odpowiedz
 • Jacek Jaworek 11 sie 2022

  Jak zrobią tory i car nadal będzie szalał to zapewne kolej Transsyberyjska pojedzie....

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej