Kultura

Myślenice. Za nami Noc Galerii w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

Myślenice. Za nami Noc Galerii w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu
Fot. Kacper Jaśkowiec

W sobotę w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenicach świętowano obchody dorocznego święta Nocy Galerii. Była ceramika, rysunek, wycinanka, komiks, a nawet śpiew i kino. Można je oglądać do końca miesiąca

 

W sobotę od godziny 17 w MOKiS trwały obchody dorocznego święta wystawiennictwa i sztuki wizualnej, za sprawą kolejnej, realizowanej przez instytucję Nocy Galerii w ramach Europejskiej Nocy Muzeów i Galerii 2022.

W Galerii Sztuki Współczesnej odbył się wernisaż wystaw „…jak jeden dzień” Marity Benke-Gajdy (ceramika i rysunek), „Wycinanka” Anny Małeckiej-Beiersdorf (wycinanka krakowska i żydowska) nawiązująca do 80.rocznicy eksterminacji myślenickich Żydów, "Ceramika bez granic" wystawa zbiorowa Stowarzyszenia "Ceramika bez granic".

Z kolei wystawa Piotra Marca "Słodkie chłopaki", której kuratorem jest Łukasz Radziszewski, to ekspozycja, która jest częścią obchodów 680-lecia lokacji Myślenic. Piotr Marzec jest myśleniczaninem i absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego komiks, to podróż po nieoczywistych Myślenicach. Pełnych emocji, a jednocześnie oryginalnych ujęć miejsc i czasu dorastania.

Wieczór uświetnił recital Wiktorii Bisztygi. Zaśpiewała pieśni włoskie i czardasze, a gościnnie w jednym utworze towarzyszył jej mąż Stanisław Bisztyga. Święto obejmowało także kino Muza, gdzie można było zapoznać się z propozycją filmową.

Wystawy będą dostępne w MOKiS przez najbliższy miesiąc.

Komentarze

Zobacz więcej