Kultura

MOKiS: Kino cyfrowe wystartuje w poniedziałek 29 sierpnia

MOKiS: Kino cyfrowe wystartuje w poniedziałek 29 sierpnia

Po niemal dwóch miesiącach opóźnienia w poniedziałek 29 sierpnia ruszy kino cyfrowe w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Ma ono uratować kondycję finansową MOKiS i być alternatywą dla kina analogowego funkcjonującego do tej pory w Myślenicach

Pierwszy seans w nowym kinie zapowiadano na przełom czerwca i lipca, jednak jak tłumaczy specjalista ds. kina w MOKiS Jakub Ślósarz: na opóźnienie miały wpływ trudności z pozyskaniem firmy i wypracowaniem korzystnych warunków leasingu na zainstalowany sprzęt. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 680 tys. zł. Gmina przekazała na ten cel ok. 70 tys. zł – tłumaczy Jakub Ślósarz, a podstawową formą finansowania jest leasing. Spłacanie rat leasingodawcy pozostanie całkowicie obowiązkiem MOKiS-u – dodaje.

Pierwszy raz o kinie cyfrowym w Myślenicach mówiono w marcu 2011 roku w kontekście półmilionowej straty finansowej jaką zanotował MOKiS . Cyfrowe kino miało uratować kondycję finansową placówki i stać się alternatywą dla kina analogowego funkcjonującego w naszym mieście.  

 W jednej z naszych ankiet, pytaliśmy czy budowa kina cyfrowego w MOKiS poprawi kondycję finansową tej placówki. Niemal co trzeci ankietowany (30%) odpowiedział, że zdecydowanie tak, co piąty (18%) zaznaczył odpowiedź „raczej tak”, równo po 24% głosów uzyskały odpowiedzi „raczej nie” i „zdecydowanie nie”, natomiast 4% ankietowanych nie miała zdania w tej sprawie.

Podczas poniedziałkowej inauguracji, która odbędzie się o godz. 18 zostanie wyświetlony film pt. "Ocean przygód 3D”. Wstęp na seans jest darmowy. Ile będą kosztować kolejne seanse? - Ceny biletów będą kształtować się w zależności od nośnika. I tak film 3D będzie kosztował kolejno cały i ulgowy na przykład 19 i 17 zł, film 2D 17 i 15 zł, a kopia analogowa 13 i 11 zł – tłumaczy Jakub Ślósarz.

Według zapowiedzi w najbliższym czasie w nowym kinie będzie można zobaczyć film „Nie bój się ciemności” i „Król lew 3D”. Dziennie wyświetlanych ma być od 4 do 5 projekcji. - Kino Muza będzie grało filmy premierowo, ale ponieważ mamy tylko jedną salę, może się zdarzyć nieco późniejsze wyświetlanie filmu. Zwłaszcza, że dystrybutorzy na ogół wymagają tzw. wyłączności w pierwszym tygodniu grania filmu – tłumaczy Jakub Ślusarz.

Powiązane tematy

Kino Muza w ubiegłym roku sprzedało 15 500 biletów
Kultura 26

Kino Muza w ubiegłym roku sprzedało 15 500 biletów

W 2012 roku Kino Muza sprzedało 15 500 biletów. To o pięć razy więcej niż przed wprowadzeniem technologii cyfrowej. Czy oglądanie filmów w Myślenicach to nowy trend? Jak oceniacie działalność kina po 1,5 roku od jego otwarcia?

Komentarze (48)

 • Brak zdjęcia
  27 sie 2011

  A dla mnie super :). Jakby jeszcze jakieś karnety były, konkursy, gdzie można wygrać wejściówki na seans (polecam utworzenie fan page kina na facebooku i tam organizować konkursy), także ja jestem na tak!
  Faktycznie, nieco drogo...

  57 7 Odpowiedz
 • 26 sie 2011

  A ja liczyłem na jakieś Hity typu Transformers 3D Lub kowboje & obcy podczas premiery naszego "Kina". Podejrzewam, że jak nadal będą grać takie paście to w końcu wysiłek finansowy Miasta oraz Mokisu się nie opłaci i będzie wreszcie wielka SPLAJTA . Sama modernizacja do 3d nie wystarczy tu potrzeba mądrego prezesa który wie na co pójdzie myśleniczanin, a nie pokazującego filmy wg własnego gustu.

  35 2 Odpowiedz
 • 26 sie 2011

  Mnie od 3D boli głowa:) Preferuje 3D tylko w realnym świecie;)

  14 Odpowiedz
 • 27 sie 2011

  A wiadomo może kiedy będzie dostępny repertuar na najbliższe tygodnie???

  13 1 Odpowiedz
 • 26 sie 2011

  A tammm, ja pójde. Wezmę dzieciaka na Króla Lwa, po co mam zasuwać do Krakowa, bo większy splendor, popcorn? Mnie na nowościach nie zależy.

  12 Odpowiedz

Zobacz więcej

Radiowe ślady historii w RCOS w Dobczycach
Kultura 0

Radiowe ślady historii w RCOS w Dobczycach

W ramach wystawy "Radiowe ślady historii" w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym można oglądać 60 eksponatów należących do Ryszarda Dulskiego Ekspozycja t...