Myślenice

Czy i kiedy stadion Dalinu przejdzie przebudowę? „Mam nadzieję, że przed końcem tej kadencji uda się go oddać do użytku nowy stadion na Zarabiu”

Czy i kiedy stadion Dalinu przejdzie przebudowę? „Mam nadzieję, że przed końcem tej kadencji uda się go oddać do użytku nowy stadion na Zarabiu”

„Mam nadzieję, że jeszcze na jesieni tego roku, o ile starostwo nie będzie przeciągało - jak do tej pory z różnymi innymi decyzjami - otrzymamy niezbędne decyzje z pozwoleniem na budowę i będziemy mogli myśleć o realizacji tego przedsięwzięcia.

(…) Z tego co się orientuję może ona potrwać do 1,5 roku. Mam nadzieję, że przed końcem tej kadencji być może udałoby się oddać do użytku nowy stadion na Zarabiu”

- w internetowym spotkaniu z mieszkańcami na temat zapowiadanej w październiku 2021 roku inwestycji mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

 

Zadaszona trybuna będąca w stanie pomieścić 1900 osób, boisko z naturalną murawą i automatycznym nawadnianiem, obok 2 boiska treningowe i bieżna – to tylko niektóre ze zmian jakie burmistrz zapowiadał w październiku 2021 r. na stadionie im. Gustawa Grochala,  podczas obchodów jubileuszu 100-lecia działalności Dalinu Myślenice.

„Kiedy projekt będzie gotowy i będzie pozwolenie na budowę, gmina planuje ubiegać się o środki z Polskiego Ładu na realizację prac. Potrzeba będzie na to, jak się wstępnie szacuje, ok. 15 mln zł.” informował Dziennik Polski.

 

Mieszkańcy pytają kiedy?

Podczas internetowego formatu Q&A, podczas którego burmistrz odpowiada na pytania przesłane wcześniej przez mieszkańców, poruszony został temat rozbudowy stadionu Dalinu.

Burmistrz zapewniał, że dobiegają końca przygotowania koncepcji i wyrażał nadzieję, że gmina będzie starała się o pozyskanie pieniędzy na ten cel z Polskiego Ładu.

Inwestycja w zależności od możliwości finansowych gminy, według niego mogłaby rozpocząć się wiosną przyszłego roku i może potrwać do 1,5 roku. „Mam nadzieję, że przed końcem tej kadencji być może udałoby się oddać do użytku nowy stadion na Zarabiu” – mówi Jarosław Szlachetka (PiS).

Jarosław Szlachetka (PiS), burmistrz miasta i gminy Myślenice; Na chwilę obecną kończy się opracowywanie koncepcji, przygotowanie projektu do przebudowy stadionu. Odbyłem spotkanie z projektantem, z władzami klubu i z pracownikami wydziału inwestycji. Poczyniliśmy kolejne i myślę, jedne z ostatnich ustaleń jak stadion, ale przede wszystkim powierzchnie pod trybunami powinny być zagospodarowane i jak powinny i mogą wyglądać.

Mam nadzieję, że jeszcze na jesieni tego roku, o ile starostwo nie będzie przeciągało - jak do tej pory z różnymi innymi decyzjami -, że otrzymamy niezbędne decyzje z pozwoleniem na budowę i będziemy mogli myśleć o realizacji tego przedsięwzięcia.

Nie ukrywam, że na tą inwestycję, jak również na inwestycje mniejsze związane z infrastrukturą sportową na terenie całej gminy Myślenice, będziemy chcieli złożyć wniosek do kolejnej, trzeciej edycji programu inwestycji strategicznych Polski Ład. Będziemy prosić o wsparcie pana premiera i posła Władysława Kurowskiego, który do tej pory wykazuje się pewną skutecznością w pomocy w pozyskiwaniu przez nas środków w ramach tego programu.

Mam nadzieję, że być może jeszcze w tym roku jeśli się uda, a jeśli nie to na wiosnę przyszłego roku i jeżeli nasza sytuacja finansowa pozwoli na zabezpieczenie wkładu własnego, to w tym okresie czasu będziemy chcieli rozpocząć inwestycję. Z tego co się orientuję może ona potrwać do 1,5 roku. Mam nadzieję, że przed końcem tej kadencji być może udałoby się oddać do użytku nowy stadion na Zarabiu.

Według ubiegłorocznych zapowiedzi; zakres opracowania projektu budowlanego miał objąć przebudowę stadionu im. Gustawa Grochala, który miałby wzbogacić się m.in. o boisko (105x68m.) z naturalną murawą i automatycznym nawadnianiem przy którym stanie zadaszona trybuna będąca w stanie pomieścić 1900 kibiców (miejsca siedzące) wraz z toaletami i szatniami, a także 2 boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią (25x15m), bieżnię z 6 torami z nawierzchnią poliuretanową oraz tor do skoku w dal i trójskoku.

Klub Sportowy Dalin Myślenice został założony w 1921 roku. Jego nazwa pochodzi od pobliskiego wzniesienia Dalin. Klub tworzą cztery sekcje: piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn i zapasy. W przeszłości istniały również sekcje piłki ręcznej, narciarstwa, gimnastyczna i lekkoatletyczna.

Powiązane tematy

Komentarze (19)

 • 21 cze 2022

  Ten znowu o koncepcjach. Kiedy wreszcie coś zrealizują? Przecież niedługo koniec kadencji i zmiana władzy.

  42 1 Odpowiedz
 • mirek@ 21 cze 2022

  dokładnie takie bajanie jak o kolei i podziemnych parkingach i tunelach pod zakopianka a nie mamy nic... chlopie zrob cos w koncu!

  40 2 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 21 cze 2022

  Skoro wybory maja być pod koniec 2023 roku a mamy czerwiec 2022 to panie burmistrzu jak zaczniecie budować jesienią 22 lub wiosna 23 to nijak nie zdążycie skoro budowa ma trwać 1,5 roku … ???‍♂️

  36 Odpowiedz
 • 21 cze 2022

  Najlepiej zrobi jak odejdzie

  34 1 Odpowiedz
 • 21 cze 2022

  Oj tam, oj tam..... Coście wybrali to macie...... Teraz pretensje?????

  31 3 Odpowiedz

Zobacz więcej