Myślenice

Myślenice. Oddział chirurgii przeszedł remont. „Naszym celem jest tworzenie placówki leczącej pacjentów w warunkach europejskich”

Myślenice. Oddział chirurgii przeszedł remont. „Naszym celem jest tworzenie placówki leczącej pacjentów w warunkach europejskich”
Fot. Piotr Jagniewski

W myślenickim szpitalu otwarto zmodernizowany oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Rocznie trafia tu około 1000 pacjentów. „Naszym marzeniem i celem jest tworzenie placówki leczącej pacjentów w warunkach europejskich” - mówi dyrektor placówki Adam Styczeń

 

Oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej to kolejna część myślenickiego szpitala, która w ostatnich latach przeszła remont. Oddział powstał w 2007 roku z inicjatywy zmarłego w 2014 r. doktora Jerzego Krzywonia. Jak podkreślał przez lata; powstanie oddziału bezpośrednio związane było z koniecznością udzielania natychmiastowej pomocy pacjentom trafiającym do szpitala m.in. z wypadków jakie generuje Zakopianka. Jak wspominają pamiętający go pracownicy szpitala; "wykształcił wielu specjalistów chirurgów kontynuujących jego dzieło".

Ponad 1000 pacjentów rocznie 

W ramach remontu wymieniono m.in. instalacje elektryczne oraz zamontowano drzwi i ścianki aluminiowe dostosowane do wymogów przeciwpożarowych. Po modernizacji w oddziale znajduje się 18 łóżek w pokojach trzyosobowych, a pacjenci mogą korzystać też z odcinka rehabilitacyjnego. Prace pochłonęły ponad 980 tys. zł, z czego 955 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu.

Każdego roku trafia tu około 1000 pacjentów, a tylko w roku 2021 wykonano 1100 zabiegów. Pracujący na oddziale lekarze specjalizują się w zabiegach rekonstrukcyjnych w zakresie stawu kolanowego, barkowego, stawu skokowego oraz e endoprotezoplastyce stawu kolanowego i biodrowego. 

W otwarciu wzięli udział m.in. pracownicy, dyrektor szpitala, przedstawiciele starostwa powiatowego i radni.

Adam Styczeń, dyrektor SP ZOZ Myślenice: Naszym marzeniem i celem, który staramy się ciągle realizować jest tworzenie placówki leczącej pacjentów w warunkach europejskich. Dzisiaj jesteśmy świadkami kolejnego zrealizowanego przedsięwzięcia w naszym szpitalu, jakim jest zmodernizowany oddział urazowo-ortopedyczny.

To ogromna radość, że wciąż jesteśmy w stanie poprawiać warunki leczenia w naszym szpitalu dzięki czemu chorym można pomagać szybciej i na wyższym poziomie jakości udzielanych świadczeń medycznych. Realizacja tego przedsięwzięcia jest potwierdzeniem nie tylko troski o naszych pacjentów, ale także dowodem perspektywicznego myślenia o stałym rozwoju placówki i chęć doskonalenia jej oferty leczniczej.

Mam nadzieję, że nowy oddział będzie powodem do dumy dla nas wszystkich, a potrzebujący pacjenci znajdą tutaj kompleksową opiekę medyczną.

Dziękował też władzom powiatowym za „przychylność i środki finansowe” i "dotację w wysokości ponad miliona złotych". Wyrazy uznania kierował do personelu oddziału, a także wszystkich pracowników szpitala za „zrozumienie, cierpliwość i wytrwałą pracę”. - Państwa postawa sprawiła, że pomimo wielu utrudnień związanych z pracami modernizacyjnymi zachowana była ciągłość w udzielaniu świadczeń zdrowotnych dla naszych pacjentów - podkreślał.

Żeby miał kto leczyć...

W swoim wystąpieniu starosta wyrażał nadzieję, że mimo zmodernizowanego szpitala, nie zabraknie kadry i  lekarzy. "Chciałbym, aby nie stało się tak, że będziemy mieć nowoczesne oddziały, ale nie będzie miał kto w nich leczyć" - mówił. Apelował też do lekarzy, aby nie opuszczali myślenickiego szpitala. 

Starosta Józef Tomal (FZM): Mija dekada intensywnych corocznych modernizacji. Priorytetem dla nas jest żeby zachować ciągłość leczenia podczas remontu. Łatwo jest zamknąć cały oddział i odesłać pacjentów do sąsiednich powiatów, a my tego nie robiliśmy.

Chciałbym, aby nie stało się tak, że samorząd powiatu, przy wsparciu środków zewnętrznych w tym państwa, że będziemy mieć nowoczesne oddziały, ale nie będzie miał kto leczyć, że będziemy mieć małą klinikę w powiecie z doskonałym wyposażeniem, pięknymi ścianami, a braknie nam lekarzy i personelu, którzy są nieodzowni.

Dlatego apeluję do lekarzy, nie idźcie tą drogą, nie opuszczajcie szpitala myślenickiego. Oprócz infrastruktury drogowej podczas każdej kadencji mówiłem, że szpital będzie naszym priorytetem.

 

Powiązane tematy

Komentarze (17)

 • burzumsquat666@wp.pl 24 cze

  Gdyby szpital był gminny... ...to mielibyśmy "plan remontu szpitala" za 1 mln PLN i sesję szlachetkusa z dziadkiem władkiem do Myslenice ITV...

  19 2 Odpowiedz
 • 24 cze

  Ale o co chodzi.???? Ludziom się podoba 35%poparcia, Ja ro sław!!! Ja ro sław!!!! Precz z Tuskiem i Lewakami, Polska biedna ale katolicka!!!! Itd..... Itd...... A ty o jakimś przedszkolu nudzisz...... Włącz sobie Kurwizję to ci się poprawi....

  19 5 Odpowiedz
 • 25 cze

  No i info że wredny Józef inwestycję blokuje.....

  14 1 Odpowiedz
 • 24 cze

  Zapomniałeś dodać, że Gazeta Myślenicka zamieściłaby artykuł na pół numeru.

  12 1 Odpowiedz
 • 24 cze

  Zdziwiony ?Pewnie Panu żona robi codzienne zakupy.Najgorszym jest to, że to nie koniec podwyżek.

  13 2 Odpowiedz

Zobacz więcej