Myślenice

Myślenice. Od lipca obowiązują nowe stawki za wodę i ścieki. Jakie zmiany czekają mieszkańców i ile będziemy płacić?

Myślenice. Od lipca obowiązują nowe stawki za wodę i ścieki. Jakie zmiany czekają mieszkańców i ile będziemy płacić?

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji przedstawił nowe stawki za wodę i ścieki. Jakie zmiany czekają mieszkańców i ile będziemy płacić od lipca?

 

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach przedstawił nowe stawki za wodę i ścieki, które obowiązują od lipca. Przedstawiona taryfa zawiera zestawienie cen i opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków na lata 2022-2025.

Według niego; od lipca 2022 r. stawka za wodę w gospodarstwach domowych wynosi 4,37 zł brutto za metr sześcienny (wcześniej 3,99 zł brutto), a opłata abonamentowa pozostaje na tym samym poziomie i wynosi 17,82 zł/odbiorcę/okres rozliczeniowy.

Natomiast za metr sześc. ścieków odprowadzonych z gospodarstw domowych zapłacimy 9,58 zł brutto (wcześniej 9,40 zł brutto). Opłata abonamentowa wynosić będzie 47,81 zł brutto (wcześniej 47,92 zł).

Stawki zostały zatwierdzone na kolejne 3 lata. Kwoty podane cenniku opublikowanym na stronie MZWiK są cenami netto i należy do nich doliczyć podatek VAT, który dla podanych taryf wynosi 8%.

Powiązane tematy

Komentarze (30)

Zobacz więcej