Dobczyce

Dobczyce. Trwa przebudowa ulicy Mostowej i Zarabia. Dwa lata temu ta część miasta znalazła się pod wodą

Dobczyce. Trwa przebudowa ulicy Mostowej i Zarabia. Dwa lata temu ta część miasta znalazła się pod wodą

W Dobczycach trwają prace związane z odwodnieniem terenów w dzielnicy Zarabie. Podczas nawałnicy jaka przeszła nad miastem w 2020 r. woda zalała tu 25 budynków

 

Trwają prace budowlane na ulicy Mostowej w Dobczycach. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania: „Odwodnienie terenów w kompleksie sieci rowów i cieków odwadniających kompleks Dobczyce - Zarabie”.

W pierwszej części powstanie kolektor grawitacyjny wraz z kanałami bocznymi. „To inwestycja mająca na celu odwodnienie obszaru dobczyckiego Zarabia” – informuje gmina.

To m.in. na tym terenie, po nawałnicy jaka przeszła nad Dobczycami 18 lipca 2020 roku woda zalała 25 budynków, w tym domów i firm.

Według meteorologów IMGW łącznie w ciągu godziny w mieście spadło 50 litrów wody na metr kwadratowy. Skutki oberwania chmury najbardziej odczuli mieszkańcy ulic: Zarabie, Nowowiejska, Cegielniana, Mostowa, Kilińskiego. Zalane zostały domy, posesje, a drogi zostały podmyte. Ucierpiał także budynek Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

Rok po tych wydarzeniach gmina ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy odwodnienia terenów w kompleksie sieci rowów i cieków odwadniających kompleks Dobczyce – Zarabie.

„Jako samorządy musimy dbać i myśleć o tym, jak ma wyglądać odwodnienie poszczególnych miast”po ubiegłorocznej powodzi w Głogoczowie, podczas jednej z konferencji prasowych mówił burmistrz Tomasz Suś.

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej