Szachy

Jakub Suder wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych

Jakub Suder wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych

Rozpoczynając turniej z 6 numerem nie ukrywał, że jego celem jest zdobycie medalu. Jakub Suder zajął pewne drugie miejsce i zdobył wicemistrzostwo Polski w Szachach Błyskawicznych w grupie chłopców do lat 18

 

Indywidualne Szachowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbyły się w Rzeszowie w dniach 25-28 sierpnia. W tej największej Szachowej imprezie w Polsce, w której w bieżącej edycji wzięło udział ponad 1000 najlepszych młodych szachistów z całej Polski, nie mogło zabraknąć zawodników MATa Myślenice.

Impreza sportowa składała się z dwóch części. Pierwsza to turniej szachów szybkich rozgrywany na dystansie 11 rund tempem 15’+10” za każdy wykonany ruch. Natomiast drugi turniej miał rangę Mistrzostw Polski w Szachach Błyskawicznych. W tych zawodach każdy szachista rozegrał 13 partii dysponując czasem 3’+2” na ruch. Obydwa turnieje rozgrywane były systemem szwajcarskim.

W turnieju szachów błyskawicznych, który stanowił drugą część mistrzowskiej imprezy zawodnicy musieli wykazać się dużą intuicją szachową i błyskotliwością w podejmowaniu decyzji. Niejednokrotnie podczas partii na wykonanie ruchu młodym szachistom na zegarze zostawała zaledwie 1 sekunda.

Z takimi wyzwaniami najlepiej poradził sobie najstarszy w ekipie MATa Jakub Suder. Kuba rozpoczynając ten turniej z szóstym numerem nie ukrywał, że jego celem jest zdobycie medalu. W 8 pojedynkach przeciwnicy musieli uznać jego wyższość, w czterech partiach padł remis i tylko raz zawodnik MATa skończył partię jako przegrany. To wszystko sprawiło, iż Kuba zdobywając w całym turnieju 10 pkt./13 zajął pewnie drugie miejsce i zdobył wicemistrzostwo Polski w Szachach Błyskawicznych w grupie chłopców do lat 18. 

Myślenice reprezentowali: Jakub Suder (grupa C18), Katarzyna Uliasz (C16), Dariusz Dziewoński, Bartłomiej Jaśkowiec, Szymon Dziadkowiec (C16), Samuel Maj (C14), Maciej Jamrozik, Tomasz Satoła (C12), Aleksander Drabik, Alan Surówka (C10) oraz Zuzanna Góralik (D8).

Powiązane tematy

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego
Szachy 0

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego

Szachiści z regionu zmierzyli się w finale IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego To zwieńczenie trwających od marca rozgrywek "szachy niedzielą", które połączy...

Komentarze

Zobacz więcej

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...