Piłka nożna

Na stulecie klubu piłkarze Raby Dobczyce zagrali z Wisłą Kraków

W ramach jubileuszu 100-lecia Raby Dobczyce, jej piłkarze zmierzyli się na swoim boisku z Wisłą Kraków. Goście wygrali towarzyskie spotkanie 0:4

Raba Dobczyce - Wisła Kraków 0:4 (0:0)
Bramki: 1:0 Fernandez 63, 2:0 Fernandez 65, 3:0 Hugi 78, 4:0 Młyński 88.
Raba: Zbrożek - Ładyga, Krawczyk, Ł. Ziemianin, R. Zborowski - M. Zborowski, M. Ziemianin, Dudek, Kabaja - Hyży oraz Grandys, D. Piwowarczyk, Stasiak, Szczepański, Kubiński, Masełko, Ptak, Batko, W. Piwowarczyk, Duda, Kania, K. Zborowski, Wałek.
Wisła: Broda (60 Frątczak) - Szot, Skrobański, Moltenis, Niewiadomski (60 Wachowiak) - Plewka - Chmiel (60 Młyński), Starzyński, Szywacz, Hugi - Fernandez (66 Jaroch).
Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków). Żółte kartki: Ł. Ziemianin, Dudek.

„Dla naszego Klubu – świętującego w tym roku 100-lecie istnienia – będzie to wydarzenie najwyższej rangi” – przed meczem podkreślali przedstawiciele dobczyckiego klubu.

Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka mocno naciskali na gospodarza, który przez pierwsze 45 minut skutecznie odpierał ataki krakowian. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 68. minuty, kiedy to trafienie dla Wisły zaliczył Fernandez.

Dwie minuty później powtórzył tą sztukę i „biała gwiazda” prowadziła już 2:0. Wiślacy poszli za ciosem i kolejne bramki wpadały w 77. min. (Hugi) i w 87 min. gola ustanawiającego wynik zdobył Młyński.

„Uważam, że powinniśmy w pierwszej połowie strzelić co najmniej dwie, trzy bramki i wykorzystać swoje sytuacje, ale był to mecz dla tych zawodników, którzy ostatnio grali mniej” – spotkanie komentował trener Wisły Jerzy Brzęczek.

W poprzednim sezonie, po 26 latach nieprzerwanych występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, 13-krotny Mistrz Polski - Wisła Kraków, pożegnała się z Ekstraklasą jeszcze w trakcie trwania sezonu. Obecnie krakowski klub występuje w I lidze, gdzie po 9 kolejkach zajmuje 5 miejsce.

Z kolei Raba Dobczyce rywalizuje w Lidze Okręgowej Kraków gr. III, gdzie po 6 kolejkach zajmuje 10 miejsce.