Myślenice

Wisła Kraków żegna się z Ekstraklasą. Czy dalej będzie trenować w Myślenicach?

Wisła Kraków żegna się z Ekstraklasą. Czy dalej będzie trenować w Myślenicach?
Fot. wisla.krakow.pl/Bartek Ziółkowski

W niedzielę Wisła Kraków pożegnała się z Ekstraklasą. Po porażce 2:4 z Radomiakiem „Biała Gwiazda” pogrzebała swoje szanse na utrzymanie się w lidze. Czy piłkarze nadal będą trenować w Myślenicach?

 

Po 26 latach nieprzerwanych występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, 13-krotny Mistrz Polski - Wisła Kraków, żegna się z Ekstraklasą jeszcze w trakcie trwania sezonu. Po niedzielnej porażce z Radomiakiem Radom (2:4), spadek „Białej Gwiazdy” jest przesądzony.

W tej rundzie zespół odnotował 1 zwycięstwo w 13 spotkaniach. Po 33 kolejkach Wisła z 31 punktami (bramki 37:53) zajmuje 16. miejsce. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Jerzego Brzęczka na własnym obiekcie zmierzą się z Wartą Poznań.

"Za wcześnie, żeby myśleć o kadrze na 1. ligę. Musimy myśleć o tym, co spadek oznacza dla nas ekonomicznie. To nie będą łatwe dni, zbudowanie drużyny walczącej o awans też taki nie będzie. Mamy kilku młodych zawodników, oni potrzebują wsparcia piłkarzy doświadczonych” – po meczu z Radomiakiem mówił trener Jerzy Brzęczek.

Krakowski klub od 2013 r. ma swoją bazę treningową w sąsiedztwie hali sportowej Myślenicach przy ulicy Zdrojowej na Zarabiu. Zawarta 9 lat temu umowa pomiędzy właścicielem krakowskiego klubu; Tele-Foniką reprezentowaną przez Ryszarda Pilcha a Spółką Sport Myślenice i jej ówczesnym prezesem, Józefem Moskalem mówi o najmie bazy na Zarabiu na okres 20 lat, a jako kluczowe zabezpieczenie interesów spółki wskazuje gwarantowany okres 10 lat najmu. Obecnie firma opłaca raty dzierżawy za ośrodek, a następnie odzyskuje te pieniądze od klubu. Zgodnie z zawartą umową, taki układ powinien potrwać do 2024 roku.

Czy zawodnicy Wisły nadal będą trenować w Myślenicach? - Jest za wcześnie, aby udzielić odpowiedzi na to pytanie - mówi Karolina Biedrzycka, rzeczniczka Wisły Kraków. Jak zapewnia; pytanie w tej sprawie zostanie skierowane do zarządu.

O obecność Wisły Kraków w Myślenicach zapytaliśmy też prezesa Spółki Sport Myślenice: - Na chwilę obecną umowa nas obowiązuje i do 2024 r. myślę, że nie jest zagrożona. Wcześniej prowadzone rozmowy z włodarzami klubu wyrażali chęć dalszej współpracy. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie jaka będzie decyzja i kondycja finansowa klubu – mówi Michał Funek.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej

Hubert Strzelec wicemistrzem Polski w Judo
Judo 0

Hubert Strzelec wicemistrzem Polski w Judo

Hubert Strzelec w kat. 81 kg zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików rozgrywanych w Kielcach ...

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego
Szachy 0

Finał IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego

Szachiści z regionu zmierzyli się w finale IV Grand Prix Powiatu Myślenickiego To zwieńczenie trwających od marca rozgrywek "szachy niedzielą", które połączy...