Kultura

Filmowa jesień w repertuarze Kina Muza. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie?

Filmowa jesień w repertuarze Kina Muza. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie?

Najbliższy miesiąc zapowiada się naprawdę intrygująco. Na widzów czekają bowiem nowości prosto z Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Cannes, biograficzne dramaty w gwiazdorskiej obsadzie, a także propozycje familijne. Co wybrać?

 

Jedno jest pewne: repertuar kina Muza to oferta nie do odrzucenia! Wizyta w kinie to świetna opcja zarówno dla rodzin z dziećmi jak i starszych widzów. Październik to również miesiąc w którym powracają specjalne cykle dla dzieci i młodzieży: Bajkowe poranki oraz Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej kino.myslenice.pl, na której można rezerwować i kupować bilety. Strona jest również dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Od września Kino Muza jest czynne w pełnym wymiarze w środy, soboty oraz niedzielę. Ponadto we wtorki i czwartki na myśleniczan czekają seanse o godzinie 19:30.

Moc nowości filmowych

Październik rozpoczyna się od premiery jednego z najgłośniejszych polskich filmów tego roku „Niewidzialna wojna” - historia Wzlotu, Upadku i Poruszającej Walki o Duszę Najbardziej Kontrowersyjnego Reżysera – Patryka Vegi. Jego Życie Napisało Najmocniejszy Scenariusz. W pierwszych dwóch tygodnia miesiąca będzie można również obejrzeć biograficzny filmy „Johnny”.

To poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka. Ksiądz Jan Kaczkowski zapisał się w pamięci jako niebanalny człowiek, który pomimo śmiertelnej choroby znalazł siłę i przestrzeń, żeby pomagać innym. Drugi tydzień października przyniesie kolejną wielką premierę czyli „IO” nagrodzony na festiwalu w Cannes złotą Palmą za „Najlepszy film” dramat Jerzego Skolimowskiego.

- Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Od 18 października w Kinie Muza będzie można oglądać film „Orzeł. Ostatni patrol” - ORP „Orzeł” wyrusza w niebezpieczną misją na Morzu Północnym. W jej trakcie napotka zagrożenia w postaci podwodnych min, ataków bombowych z powietrza i wrogich okrętów.

Z kolei w kolejny weekend na ekranie Kina Muza będzie można oglądać dokument „Ania”. To wzruszająca opowieść o popularnej aktorce Annie Przybylskiej. Dzięki "Ani" przypominamy sobie, jak wiele miała magnetyzmu, pozostaje żal, że rozkwitające od kilku lat polskie kino nie może się już o nią upomnieć.

Znakomite propozycje familijne

Pierwszą premierą października dla najmłodszych widzów to „Mia i ja. Film”. Zupełnie nowe przygody bohaterów jednego z najpopularniejszych seriali dla dzieci, po raz pierwszy na wielkim ekranie! Od października do Kina Muza powraca na cykl dedykowany najmłodszym wraz z opiekunami „Bajkowe Poranki”.

Kolejną ciekawą pozycją dla dzieci w październiku będzie animacja „Kosmiczna przygoda Allana”. Pod koniec miesiąca czeka nas kolejna duża premiera dla najmłodszych widzów czyli „Kopciuszek i kamień życia” – wzruszająca opowieść o tym że przyjaźń silniejsza jest niż magia!

Od Października uczniowie szkół i przedszkoli będą mogli uczestniczyć w zajęciach w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Program Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, który już od ponad dekady oferuje projekcje kinowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, przygotowujące młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru filmowych dzieł. Metodycznie opracowane seanse uzupełnione o materiały dydaktyczne, zawsze kierowane są do konkretnych grup wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła ponadpodstawowa.

12 października Kino Muza zaprasza na cykl „Bajkowe Poranki” - dedykowany najmłodszym wraz z opiekunami. Zapraszamy Was z maluchami na kultowe animacje ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Animacje, które z całą pewnością nie zawiodą treścią i nie są przebodźcowane. Reksio, Bolek i Lolek, Kapitan Kliper, to bohaterowie dziecięcej wyobraźni. Te bajki pobudzą ciekawość a i jest szansa, że dzieci chętnie do kina później z Wami powrócą na krótkie i dłuższe metraże. Szczególnie dbamy o to, by maluchy czuły się u nas komfortowo, światło na sali kinowej nie będzie całkowicie zgaszone, a dźwięk przystosowany do małych widzów. Pokazy obejmują 3 odcinki i trwają do 30 minut. 

 

OSKAROWY WIECZÓR + DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY w Kinie Muza!

W tym miesiącu zapraszamy na film „Na noże”! Bardzo dobra intryga, fantastyczne kreacje aktorskie i świeże podejście do kryminału sprawiają, że na seansie będziecie się bawić przednio. Film doceniony przez krytyków, nominowany do Oskara w kategoriach: Najlepszy scenariusz oryginalny. Zdobywca złotych Saturnów w kategoriach: Najlepszy thriller, Najlepsza aktorka drugoplanowa, Najlepszy montaż oraz Najlepszy film w technologii 4K.

Swoim filmem reżyser Rian Johnson udowadnia, że w kryminale wciąż drzemie ogromny potencjał. Imponująca obsada przywodzi na myśl choćby "Gosford Park" Roberta Altmana, a fabuła twórczość Agathy Christie. Ale to także zaskakująco aktualna satyra polityczna, podejmująca temat imigracji i klasowych różnic.

Dzięki współpracy z Panią Krystyną Łętochą cykl Oskarowy Wieczór rozwinął się w dyskusyjny klub filmowy. Uczestnictwo w takim seansie to nie tylko okazja do poznania ciekawych i nagradzanych dzieł światowej i rodzimej kinematografii, ale również przestrzeń dialogu i refleksji nad związkami kina i sztuki, a także otaczającej nas rzeczywistości.

Na noże

25.10.2022 godz. 19:30
„Na noże”, czyli Oskarowa propozycja na październik.

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny.

Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie.

Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, "bliscy" Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.

Dołącz do dyskusji – spotkanie poprowadzi Pani Krystyna Łętocha

 

 

Johnny

Zapraszamy od 24.09.2022

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

– To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. „Johnny” to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim – mówi o projekcie reżyser, Daniel Jaroszek.

 

 

Mia i ja. Film

Zapraszamy od 01.2022

Nastoletnia Mia nigdy nie rozstaje się z magiczną księgą, którą przed laty podarowali jej rodzice. To dzięki niej już nie raz odwiedziła zaczarowaną krainę zwaną Centopią zamieszkałą przez niezwykłe istoty, takie jak jednorożce, wróżki, elfy, a także złe czarownice.

Tym razem Mia odkrywa, że jej bransoletka zawiera czarodziejski kamień kryjący w sobie tajemnicę starożytnej przepowiedni. Jeśli proroctwo się spełni, Centopia może zniknąć na zawsze, a wraz z nią przyjaciele dziewczynki.

Mia postanawia wyruszyć w pełną niebezpieczeństw podróż do najodleglejszego zakątka Centopii, gdzie na odludnej wyspie będzie musiała stawić czoła zupełnie nieznanemu, potężnemu wrogowi. Na szczęście u jej boku jak zawsze stać będą wierni towarzysze.

 

 

Niewidzialna wojna

Zapraszamy od 1.10.2022

Cała prawda o Patryku Vedze, najbardziej kontrowersyjnym reżyserze. 40 milionów sprzedanych biletów i współpraca z największymi tuzami branży. Wśród nich – aktorskie legendy, głośne debiuty, narodziny przyszłych gwiazd oraz zaskakujące występy zagranicznych gości.

Do tego filmy, które zmieniły polskie kino sensacyjne i społecznie zaangażowane obrazy, które konsekwentnie przesuwały granice rekordów box office. Za wszystkim tym stał on – Patryk Vega – reżyser, scenarzysta, osobowość medialna. Twórca niepokorny, kontrowersyjny, rezonujący – nigdy obojętny. Kim był, zanim chwycił za kamerę i dał się poznać widzom? Co ukształtowało go jako człowieka i filmowca?

Skąd wzięły się pomysły, które jego ręka zamieniła w blockbustery pokroju: „Pitbull”, „Botoks” czy „Kobiety mafii”? I co do tego wszystkiego ma wpis do Księgi Rekordów Guinnessa? Odpowiedzi na każde z pytań przynosi najnowszy film fabularny reżysera – „Niewidzialna wojna”, który pojawi się w kinach 30 września 2022.

 

 

 „IO”

Zapraszamy od 8.10.2022

 „IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w wilgotnych oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina.

Historia „IO” za sprawą niezwykłego zwierzęcego bohatera wykracza poza ludzką perspektywę, ale to przede wszystkim film głęboko humanistyczny – manifest w obronie tego, co pozostało w nas niewinne. Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności.

 

 

BAJKOWE PORANKI

PODRÓŻE KAPITANA KLIPERA/ REKSIO / PRZYGODY BOLKA I LOLKA

Zapraszamy 12.10.2022 10:00

Zapraszamy Was z maluchami na kultowe animacje ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Animacje, które z całą pewnością nie zawiodą treścią i nie są przebodźcowane, a my zagramy je ciszej niż zwykle.

Reksio, Bolek i Lolek, Przychody Kapitana Klipera, to bohaterowie dziecięcej wyobraźni, z którymi możecie spotykać się raz w miesiącu w naszym kinie.

Cena biletu – 6zł.

 

Orzeł. Ostatni patrol

Zapraszamy od 18.10.2022

Jest rok 1940. Gdy na plażach Dunkierki trwa gorączkowa ewakuacja alianckich żołnierzy, pod powierzchnią morza sunie supernowoczesny polski okręt podwodny ORP „Orzeł”. Doskonale wyszkolona załoga ma na swoim koncie spektakularne sukcesy, w tym brawurową ucieczkę z Tallina i zatopienie niemieckiego transportowca „Rio De Janeiro”.

Teraz staje przed tajemniczą i niebezpieczną misją, w trakcie której będzie musiała zmierzyć się z nie tylko z zagrożeniem w postaci min podwodnych, bomb głębinowych, wrogich okrętów i patrolujących teren samolotów, ale również z coraz bardziej napiętą atmosferą na pokładzie. W tej sytuacji jedna błędna decyzja czy też wzajemna rywalizacja oficerów mogą sprawić, że wszystkie tajemnice „Orła” zostaną na zawsze pogrzebane w morskich głębinach. To co wydarzy się w nadchodzących dniach napisze dramatyczną historię jednostki i rzuci nowe światło na zagadkową, ostatnią misję najsłynniejszego z polskich okrętów.

 

 

Kosmiczna przygoda Allana

Zapraszamy od 22.10.2022

Allan ma nieciekawą perspektywę wakacji. Jego rodzice się rozwiedli i teraz mieszka tylko z ojcem na osiedlu, gdzie nie ma żadnych przyjaciół. Jest tak zrezygnowany, że zgadza sie pomóc swemu zdziwaczałemu sąsiadowi Hugo, który ma obsesję na punkcie UFO. Allan ma być dla niego ludzką anteną służącą do nawiązania kontaktu z obcymi z kosmosu.

I wtedy pojawia się Majka - prawdziwa kosmitka, której UFO awaryjnie ląduje na Ziemi. Między Allanem i Majką nawiązuje się zupełnie nieoczekiwana, prawdziwa przyjaźń. Allan nawet nic nie musi mówić bo kosmitka czyta w jego myślach.

Wspaniałą przygodę czas zacząć! Nieważne jaki masz kolor skóry i czy jesteś z Ziemi czy z kosmosu. Biały czarny czy zielony, każdy może zostać twoim przyjacielem. Bo kto powiedział, że przyjaciół musimy szukać tylko na Ziemi?

 

 

Ania

Zapraszamy od 22.10.2022

„Ania” to wzruszająca opowieść o przedwcześnie zmarłej polskiej aktorce - Annie Przybylskiej, niezapomnianej Marylce z serialu „Złotopolscy”. Premiera „Ani” przewidziana jest na jesień. Twórcami filmu są Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, którzy przygotowali wyjątkowe dokumenty o największych polskich gwiazdach estrady – „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” oraz „Maryla. Tak kochałam”.

 

 

Kopciuszek i kamień życia

Zapraszamy od 22.10.2022

Kopciuszek wraz z początkującą czarodziejką i dwiema rozgadanymi myszami stawia sobie za punkt honoru, aby odczarować zamienionego w gryzonia księcia Alexa. Niestety żadne magiczne zaklęcia nie chcą odwrócić złego uroku, więc jedynym sposobem na przywrócenie ukochanemu ludzkiej formy jest odnalezienie legendarnego Kamienia Życia. Przyjaciele udają się na pełną przygód, cudów i niebezpieczeństw wyprawę do dalekich krain.

 

 

Materiał powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Działalność Kina MUZA w Myślenicach jest współfinansowana przez Gminę Myślenice.

Powiązane tematy

Zobacz więcej