Kultura

Gospodynie z Głogoczowa biorą udział w archimistrzostwach tagowania. Każdy może się przyłączyć

Gospodynie z Głogoczowa biorą udział w archimistrzostwach tagowania. Każdy może się przyłączyć

Archiwum Społeczne wsi Głogoczów jako jedno z czterech w Polsce zostało wybrane przez Centrum Archiwistyki Społecznej do udziału w Archimistrzostwach tagowania zdjęć na portalu Zbiory Społeczne. Co to oznacza?

 

Podczas wydarzenia organizowanego na facebooku 26 listopada Centrum Archiwistyki Społecznej zaprezentuje nową funkcjonalność na portalu archiwów społecznych zbioryspołeczne.pl.

Pomoże ona w lepszym opisywaniu i wyszukiwaniu zdjęć, dzięki możliwości ich tagowania przez odbiorców portalu. W Archimistrzostwach wezmą udział cztery archiwa społeczne, które wraz ze swoimi drużynami, zarówno stacjonarnie jak i online, będą tagować zdjęcia na portalu Zbiory Społeczne, zbierać za to punkty i zdobywać cenne nagrody. 

Zadanie będzie polegało na wybraniu tagów, które najlepiej opisują dane zdjęcie, a także weryfikowaniu tych zaproponowanych przez innych użytkowników. Każdy może wziąć udział w Archimistrzostwach i grać na rzecz wybranej drużyny. 

Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie zachęca do wsparcia Archiwum Społecznego wsi Głogoczów i dołączenia do swojej drużyny - gospodynie_głogoczów. Pseudonim wybrać można będzie przy starcie gry i w tej sposób wskazać, Archiwum Społeczne wsi Głogoczów jako te na rzecz którego się gra.

Drużyny, które biorą udział w Archimistrzostwach to Archiwum Społeczne Wsi Głogoczów prowadzone przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie, Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie, Centrum Trzech Kultur w Suchowoli, Konińskie Archiwum Społeczne prowadzone przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. 

Komentarze

Zobacz więcej