Miasto

Szpital: Budowa lądowiska dobiega końca

Na stronie starostwa powiatowego opublikowano zdjęcia z placu budowy lądowiska dla helikopterów ratunkowych. Zostanie ono oddane na przełomie września i października

fot. myslenicki.pl

Lądowisko zostanie oddane na przełomie września i października podaje portal starostwa powiatowego myslenicki.pl. Inwestycja jest warta 1,35 mln zł. W 85% zostanie pokryta ze środków unijnych (ponad 1 mln zł), natomiast ok. 170 tys. dołoży powiat. Wkład szpitala wynosi 100 tys. zł.

Lądowisko znajdzie się za budynkiem szpitala. - Zostanie zlokalizowane w takiej odległości od budynku, aby transport pacjenta do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego był możliwy bez użycia specjalistycznych środków  transportu – w marcu wybór lokalizacji tłumaczył nam Adam Styczeń, dyrektor SP ZOZ w Myślenicach.

Do tej pory w Myślenicach helikoptery lądowały na  specjalnie wyznaczonym terenie przy zakopiance. Jak się okazało, lądowisko nie spełnia określonych wymogów i nie jest przystosowane do lądowania śmigłowców w nocy. - Poddawano w wątpliwość potrzebę budowy lądowiska, tymczasem może ono zaważyć na decyzji o przyznaniu nam w przyszłym roku kontraktu na SOR. Lądowisko daje nam możliwość transportowania chorych także w porze nocnej – na stronie starostwa stwierdza starosta Józef Tomal.

Posiadanie lądowiska dla helikopterów ratunkowych to obowiązek każdej gminy. Natomiast profesjonalne lądowisko powinna posiadać gmina na terenie której znajduje się szpital.

Powiązane tematy

Szpital: Trwa przebudowa bloku operacyjnego
Miasto 2

Szpital: Trwa przebudowa bloku operacyjnego

Blok operacyjny zostanie powiększony m.in. o dodatkowe pomieszczenia, nowe korytarze, powstaną magazyny na odpady medyczne i sala wybudzeń. Przebudowa tej części szpitala kosztować będzie 5,9 mln zł

Komentarze

 • 27 wrz 2011

  Mam nadzieje że oddanie będzie po wyborach. Jak widzę te szopki z Bisztygą i Łatasem który najpierw krytykuje ale do przecięcia wstegi to jest pierwszy.

  20 1 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  Oni dwaj zawsze do pokazania się są pierwsi. A już w ogóle skandaliczne było rozdawanie ulotek/gazetek wyborczych Łatasa tuż za bramą Kościółka na Stradomiu w ostatnią niedzielę. Żenada. Pomijam już to, że w tej pseudogazetce takie bzdury i głupoty, że nie wiem do jakiego poziomu ludzi to jest kierowane.

  19 3 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  Tylko p. Beata Szydło z PiSu, Łatas już zrobił dla Myślenic tak wiele...

  7 15 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  a ja bylem na imprezie na której Pan poseł nie miał wiele do powiedzenia,ba,nawet cos tam powiedział ,ale NIE NA TEMAT> Szkoda. Chyba sie wypalił.Albo...jest przekonany o zwycięstwie i nie wysila sie?

  9 3 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  [quote=gość: lolek] Tylko p. Beata Szydło z PiSu, Łatas już zrobił dla Myślenic tak wiele... [/quote]
  Co to, kolejna agitacja polityczna?

  6 3 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  Jak widzę zdjęcie Łatasa na Miasto - info to mi się nie dobrze robi ...

  12 4 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  [quote=gość: peterbest] Jak widzę zdjęcie Łatasa na Miasto - info to mi się nie dobrze robi ... [/quote]

  a co ma latas i bisztyga do ladowiska?

  10 2 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  Niby profesor , a takie pytania zadaje. Otóż sa to nasi miejscowi celebryci, ludzie znani z tego że sa znani, przecinają wstęgi , przy mostkach , chodnikach, huśtawkach, latarniach, załatanych dziurach....i co myśli szary obywatel...jeżeli MYŚLI, to na nich nie głosuje.

  15 2 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  A kiedy będziemy mieć lotnisko międzynarodowe w Myślenicach ?

  7 2 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  Będzie jak dobudują radiolatarnie .

  5 2 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  Czekamy więc na port lotniczy.
  Może zamiast budynku szpitala zrobi się salę odpraw lotniczych ?

  Proponuje konkurs.

  Ile helikopterów miesięcznie będzie lądowało na tym lotnisku ?

  Odp. a.) 0,001 helikoptera
  b.) 0,00001 helikoptera
  c.) 0,0000001 helikoptera

  A ile z tego będzie lądowało w nocy :

  a.) 0,0000000000000000001 helikoptera
  b.) Nie mamy takiego helikoptera w małopolsce

  Ilu ciężko chorych będzie musiało zostać przetransportowanych do Krakowa ?

  a.) 80 %
  b.) 99 %
  c) 100 %

  7 12 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  taki helikopter jest i lata w małopolsce od zeszłego roku,inwestycja jak najbardziej potrzebna bo lądowisko przy zakopiance to dramat,strach tam w ogóle wjechać a co dopiero lądować.Teraz przydał by się remont budynku pogotowia(na zdjęciu to szare z ordzewiałym dachem),no i garaże dla karetek bo jak się tamtędy przechodzi to normalnie nie do pomyślenia że karetki pogotowia maja takie miejsce stacjonowania(ruina)W porównaniu do tego jakie warunki garażowania maja samochody w psp czy w jakiej kolwiek innej jednostce osp w powiecie to to jest średniowiecze.Masakra.

  8 6 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  [quote=gość: Trzeźwo myślący.] O kosztach ludzkiego życia się nie dyskutuje. [/quote]
  święta prawda, dajmy np takiego emeryta, jego życie to dla państwa same koszty, więc dobrze gdyby umarł jak najszybciej ;)

  12 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  [quote=gość: zigi] taki helikopter jest i lata w małopolsce od zeszłego roku,inwestycja jak najbardziej potrzebna bo lądowisko przy zakopiance to dramat,strach tam w ogóle wjechać a co dopiero lądować.Teraz przydał by się remont budynku pogotowia(na zdjęciu to szare z ordzewiałym dachem),no i garaże dla karetek bo jak się tamtędy przechodzi to normalnie nie do pomyślenia że karetki pogotowia maja takie miejsce stacjonowania(ruina)W porównaniu do tego jakie warunki garażowania maja samochody w psp czy w jakiej kolwiek innej jednostce osp w powiecie to to jest średniowiecze.Masakra. [/quote]

  Helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego latają pewnie już 10 lat...w zeszłym roku to wymienili śmigłowiec. Tak naprawdę to nasze myślenickie pogotowie korzysta z pomocy LPR może raz na miesiąc...najczęściej w trudnym terenie górskim i wzywają go ratownicy z karetek w Pcimiu i w Dobczycach. Z lądowiska koło zakopianki to może raz na kwartał... lepiej było kupić 2 karetki bo to zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców powiatu i postarać się o podstacje w Sułkowicach

  5 1 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  ,,Do tej pory w Myślenicach helikoptery lądowały na specjalnie wyznaczonym terenie przy zakopiance. Jak się okazało, lądowisko nie spełnia określonych wymogów i nie jest przystosowane do lądowania śmigłowców w nocy."
  teraz będziemy mieli lądowisko z normami, a okaże się że w szpitalu normy hałasu są przekroczone i pacjenci nie będą mogli być tam leczeni. NFZ i konkurencja z pewnością weźmie to pod uwagę przy dzieleniu kontraktów.
  A na zdjęciu w oddali te rozwalające się budynki z zatkanymi rynnami to własność starostwa czy prywatne obiekty?

  5 1 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  eh polaczki polaczki, wy sie nawzajem wyniszczycie. Wasze komentarze to jest załamka. Wieczne niezadowolenie

  4 5 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  [quote=gość: Pygy] eh polaczki polaczki, wy sie nawzajem wyniszczycie. Wasze komentarze to jest załamka. Wieczne niezadowolenie [/quote]

  To się nazywa demokracja.
  Każdy mówi jak sprawę widzi.

  6 2 Odpowiedz
 • 27 wrz 2011

  Głos społeczeństwa mówi :

  Po co robić lądowisko, jak można zrobić latający szpital ?

  Głoś społeczeństwa zakończył swą mowę.

  2 6 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  zamiast się cieszyś to tylko biadolą co to za demokracja!? ciekawe jak jeden z was lub ktoś z waszej rodziny będzie musiał z lpr skożystać co powiecie...buraki

  3 3 Odpowiedz
 • 28 wrz 2011

  lądowisko jest tak blisko szpitala, że kiedy tam po raz pierwszy wyląduje helikopter, to pacjenci ze wszystkich oddziałów staną na nogi, zwłaszcza dziecięcego; że o nocy nie wspomnę - po spaniu... kto to wymyślił? ktokolwiek to był nigdy nie widział i słyszał lądowania helikoptera... będzie atrakcja!

  4 3 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  [quote=gość: mśz] ądowisko jest tak blisko szpitala, że kiedy tam po raz pierwszy wyląduje helikopter, to pacjenci ze wszystkich oddziałów staną na nogi, zwłaszcza dziecięcego; że o nocy nie wspomnę - po spaniu... kto to wymyślił? ktokolwiek to był nigdy nie widział i słyszał lądowania helikoptera... [/quote]

  święta prawda.
  poza tym budynki szpitala się sypią, nie zrobili zapowiedzianych remontów a na lądowisko wydają tyle pieniędzy.... paranoja

  3 2 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  Wy chyba nie rozumiecie że unia dała 1 mln złotych pod warunkiem że wybudujemy lądowisko. Nie można było tych pieniędzy wydać w inny sposób!!!

  Jak ktoś wam daje 85% kasy na inwestycje to podziękowalibyście mówiąc ze wam lądowisko niepotrzebne

  CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM! Sami krzykacze na forum, aż żal czytać...

  7 4 Odpowiedz
 • 29 wrz 2011

  no i za co ten minus? Bo swoja inteligencja tworzycie intelektualną orgię w dyskusji?

  3 3 Odpowiedz
 • 1 paź 2011

  Ile to kosztowało??? Na pewno jakiś przekręt i ktoś wziął w łapę

  2 2 Odpowiedz
 • 2 paź 2011

  Że Myślenice są chore to widać i słychać.Widać po ilości aptek i prywatnych praktykach konowałów i różnej maści uzdrowicieli.Słychać będąc np.w kościele szlufających i kaszlejących wiernych.

  4 Odpowiedz
 • profesor profesor 4 paź 2011

  to jedna z rozsadniejszych inwestycji w miescie w ostatnich latach

  1 1 Odpowiedz
 • 11 mar 2013

  A według mnie zamiast budować lądowisko dla helikopterów przynajmniej na razie powinni wpierw zakupić wszelki niezbędny sprzęt medyczny. Gastroskopu nie mają!!!

  Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...