Okolice

ALARMUJECIE. Za nami pierwsze opady śniegu. Trudna sytuacja na drogach. Kto odpowiada za ich odśnieżanie?

ALARMUJECIE. Za nami pierwsze opady śniegu. Trudna sytuacja na drogach. Kto odpowiada za ich odśnieżanie?
Tak wyglądała droga Myślenice-Dobczyce w nocy z 24 na 25 listopada

Wczoraj wieczorem spadł pierwszy śnieg. Tradycyjnie można powiedzieć, że zima zaskoczyła drogowców, ale jak się okazuje zaskoczyła też… samorządowców

 

Od wczoraj alarmujecie, że na drogach jest ślisko. Pierwsze odpady śniegu i temperatura w okolicach zera, spowodowały że zalegał na nich świeży śnieg, a miejscami tzw. „błoto pośniegowe”.

Było ślisko, a pokonanie niektórych odcinków zajmowało kierowcom sporo czasu. Zgłoszenia dotyczą m.in. odcinka Myślenice-Dobczyce, a wyzwaniem dla kierowców była „góra Borzęcka” oraz inne wzniesienia na wspomnianej trasie.

Śnieg padał od godzin popołudniowych. Po godz. 20 przejazd drogą z Myślenic w kierunku Dobczyc nie stanowił większego problemu, ale po godz. 22 sytuacja się zmieniła. „Wszędzie pełno śniegu, jest ślisko, a samochody ledwie jadą” – pisze jeden z naszych czytelników przesyłając zdjęcie.

Pytacie też, gdzie znaleźć informacje o firmach odpowiedzialnych za odśnieżanie dróg. O ile gmina Myślenice publikuje takie zestawienie na swojej stronie, to próżno go szukać na stronach powiatu myślenickiego. Co roku o tej porze Zarząd Dróg Powiatowych prezentował „Zimowy Operat Utrzymania Dróg”. Obecnie na jego stronie można znaleźć operat… na ubiegły sezon, a w zakładce „zamówienia publiczne” aktualne przetargi.

Jak informuje Dziennik Polski „powiat nie rozstrzygnął jeszcze przetargu na zimowe utrzymanie dróg powiatowych w większości gmin (z wyjątkiem miasta Myślenice, południowej części gminy Myślenice i gminy Wiśniowa). Chodzi o północną część gminy Myślenice, Dobczyce, Siepraw, Sułkowice, Pcim, Raciechowice, Tokarnie i Lubień”. Starosta na jego łamach zapewnia, że za utrzymanie tych dróg odpowiedzialne są firmy, które odśnieżały je w minionym sezonie. Tak ma być to czasu rozstrzygnięcia przez powiat przetargu.

Kto odśnieża drogi?

Za zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie miasta i gminy Myślenice w sezonie 2022/2023 odpowiadają:

Sołectwo Jasienica i Bysina: Firma Roboty Drogowe - Małgorzata Łętocha z siedzibą Bysina 66 (32-400 Myślenice), tel. 606719068;

Sołectwo Zawada, Polanka, Borzęta; Firma AGRO KOM- Marek Gubała z siedzibą Zawada 111 (32-445 Krzyszkowice), tel. 694636447;

Sołectwo Krzyszkowice, Głogoczów , Jawornik i Bęczarka; Firma Interdróg - Ireneusz Raczek z siedzibą Krzyszkowice 191 (32-445 Krzyszkowice), tel. 534580600.

Sołectwo Osieczany, Droginia, Łęki, Trzemeśnia, Zasań, Poręba, Bulina i Chełm; Firma BART DRÓG Andrzej Maślerz z siedzibą Droginia 15 (32-400 Myślenice), tel. 604409443;

Miasto Myślenice; Firma Unikop - Maciej Zając z siedzibą ul. Konopnickiej 1b (32-400 Myślenice), tel. 603052029;

Czy na terenie Myślenic powinien obowiązywać zakaz sprzedaży alkoholu nocą?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 43%
 • raczej tak raczej tak 6%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 6%
 • raczej nie raczej nie 14%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 30%
 • Głosów: 1934

Powiązane tematy

Komentarze (2)

 • Brak zdjęcia
  25 lis 2022

  mgr inż od szybów -burmistrz

  5 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lis 2022

  Drogowcy swoją drogą...... ale kierowcy (jeśli tak można ich nazwać) którzy jeżdżą jeszcze na letnich oponach.....Dodali 99% do tego co się działo. Już dawno powinno być kodeksie że od 1.11. Zimówki Obowiązkowe.

  12 6 Odpowiedz

Zobacz więcej